Explicitný obsah na OnlyFans dostal stopku

Zdieľať článok

Spoločnosť OnlyFans oznámila, že od októbra zakáže sexuálne explicitný obsah.

Aj keď platforma nebola vytvorená špeciálne pre porno, stala sa veľmi rýchlo obľúbenou, a to najmä medzi sexuálnymi pracovníkmi. Tým pádom explicitný obsah na platforme výrazne prevažoval. Spoločnosť však podľahla tlaku poskytovateľov platobných služieb Visa a MasterCard a rozhodla sa obsah pre dospelých úplne zakázať.

S touto správou ako prvá prišla agentúra Bloomberg a spoločnosť to potvrdila vo svojom vyhlásení: „S účinnosťou od 1. októbra 2021 spoločnosť OnlyFans zakáže uverejňovanie akéhokoľvek obsahu, ktorý obsahuje explicitné sexuálne správanie. Aby sme zaistili dlhodobú udržateľnosť platformy a naďalej hostili inkluzívnu komunitu tvorcov a fanúšikov, musíme rozvinúť naše obsahové smernice. Autorom bude naďalej dovolené uverejňovať obsah, ktorého súčasťou je nahota, pokiaľ bude v súlade s našimi zásadami.

Tieto zmeny sú v súlade s požiadavkami našich bankových partnerov a poskytovateľov platieb. V nasledujúcich dňoch poskytneme viac podrobností a budeme aktívne podporovať a sprevádzať našich autorov touto zmenou.“

Platforma OnlyFans sa stala štandardom pre nezávislých tvorcov, ktorí sa primárne zameriavajú na obsah pre dospelých. V období pandémie bola stále obľúbenejšou, pretože tak ako aj iné pracovné odvetvia, sexuálna práca bola tiež pandémiou značne obmedzená. Pre mnohých tvorcov, profesionálov alebo amatérov, to bol neoceniteľný prínos. OnlyFans sa za veľmi krátku dobu pre mnohých stalo hlavným zdrojom príjmu.

Sexuálna práca v online priestore je riskantná

Pre platformy, ktoré hostia takýto obsah to znamená, že musia byť neustále v strehu, pokiaľ ide o situácie týkajúce sa sexuálneho zneužívania detí, škodlivý obsah cielený ako pomstu, nechcené úniky či pirátstvo. Na organizačnej úrovni môže byť ešte náročnejšie takýto obsah pokryť, a to kvôli obavám bánk a investorov. Najmä v poslednej dobe začali mnohí finanční partneri a sprostredkovatelia platieb dávať od explicitného obsahu „ruky preč“. OnlyFans priznáva, že dôvodom pre toto rozhodnutie je presne tento druh tlaku. Pre sexuálnu prácu, priemysel a aj pre samotnú spoločnosť je tento krok veľkou ranou, a to aj napriek tomu, že platformu netvoria len autori produkujúci sexuálne explicitný obsah. Dotknutí autori dokonca neboli vopred upozornení na tieto zmeny.

Otázkou na mieste je, či OnlyFans dokáže prežiť takýto druh zmeny, keďže sa dá predpokladať, že mnoho autorov sa presunie na alternatívne platformy.

Čoskoro vám prinesieme aj exkluzívne vyjadrenie z našej strany takže nás sledujte aj naďalej.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »