Storytime: „Nikdy sa o tom nesmie dozvedieť!“

Zdieľať článok

Podvádzanie vo vzťahu je téma, s ktorou ste sa už určite stretli, a či to bolo vo vlastnom vzťahu alebo ste o tom len počuli, pokiaľ v sebe máte aspoň štipku súcitu, nebude vám príjemné o tom počúvať a už vôbec nie to praktizovať. Toto však nie je prípad mladej slečny, Laury, ktorá raz okúsila chuť podvádzania a jednorazového sexu, až sa napokon zamotala do nití klamstiev, sklamania a samoty.

S partnerom mám pestrý sexuálny život, skutočne. Náš spoločný sex je takmer vždy iný ako ten predchádzajúci – radi totiž experimentujeme a skúšame nové veci, či už sú to polohy alebo hračky, a práve preto nikdy nepociťujem stereotyp, ktorý počas sexu vo vzťahu zažívajú mnohí moji známi. Aj moja najlepšia kamarátka Laura. Tá sa mi vždy zdôveruje so svojím sexuálnym životom s partnerom. Už dlho vraví, že ju sex s priateľom nebaví a že je to nuda. Poradila som jej nech skúsi niečo nové. Zrejme však nepochopila, ako som to myslela.

Aj keď sa to môže zdať neuveriteľne, aj ja som vo vzťahu kedysi zažívala nudný sex. Museli sme to však s partnerom chytiť do vlastných rúk a zmeniť to – začali sme experimentovať. Takto bola myslená moja rada, ale Laure napadlo niečo úplne iné, niečo scestné. Našla si milenca, dokonca nie jedného, a potom aj chlapov, s ktorými len tak spala. 

Už to viac nebola tá vyspelá Laura, ktorú som poznala. Zmenila sa. Správala sa detinsky, ako ja, keď som mala 15 a písala som si s chlapcami na Pokeci. Stále bola vo vzťahu, to jej však nezabránilo, aby sa stretávala aj s inými mužmi. Stále mi však opakovala: „Nikdy sa o tom nesmie dozvedieť,“ zrejme mala na mysli jej priateľa.

Vždy, keď sme sa stretli, nerozprávala o ničom inom, len o tom, aká je teraz šťastná. Ja som len krútila hlavou, nevedela som, čo jej mám povedať. Bola som z nej úplne sklamaná. Zožieralo ma, že jej priateľ o ničom nevie, ale nebojte sa, nič som mu nepovedala, aj keď som veľmi chcela. Keď som však na to upozornila Lauru, vždy tvrdila, že vie, čo robí a že to má pod kontrolou. Jedného dňa však prekročila všetky hranice ľudskosti.

Čakala som na ňu v bare, meškala ako obvykle. Po dlhom čase čakania konečne dorazila. Vyzerala… čudne. Nemala úsmev na tvári. Sadla si a triasla sa. Zhlboka dýchala. Po chvíli sa konečne zmohla na reč. Vravela, že spravila niečo strašné. Nevedela som, čo tým myslí a keď som sa snažila niečo povedať prerušila ma. „Bola som na rodinnej oslave, o ktorej som ti hovorila,“ hovorila roztraseným hlasom. „A bol tam aj Romanov strýko,“ dodala. Roman je jej priateľ. Len som ticho sedela a čakala, čo povie ďalej. „Bol veľmi opitý a poprosil ma, aby som ho odviezla domov. Cestou chcel však zastaviť a zafajčiť si, vieš, na tom odpočívadle smerom z mesta,“ hovorila nezrozumiteľne. „Bola už tma. Chytil ma a začal ma bozkávať,“ dvihla zrak a pozerala na mňa, „nakoniec som s ním mala sex.“ Sedela som ako obarená. Nevedela som, ako reagovať. Laura sa rozplakala, bolo vidieť, že ju to mrzí, ale na ľútosť už bolo neskoro. 

A aby toho nebolo málo, Roman sedel zhodou okolností o dva stoly ďalej, nevšimli sme si ho ani ja, ani Laura, ale počul dobre všetko čo Laura povedala. V ten deň sa skončil ich vzťah a Laure sa rozpadol život. Áno, viem, čo si teraz hovoríte: „Môže si za to sama, vedela čo robí.“ Z časti je to pravda, stále je to však moja kamarátka a je mi jej ľúto, ale nikdy by som nedokázala spraviť niečo také ako ona. 

Príbeh je vymyslený a nenachádza sa v ňom (možno) žiadna zhoda s realitou.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »