Trpíte sexuálnou poruchou alebo fetišom? Aké sú vaše limity?

Zdieľať článok

Sexuálne poruchy a fetiše so sebou nesú nielen to príjemné, čo počas sexu zažívame, ale aj limity, ktoré sme si na začiatku stanovili a nechceme ich prekročiť. Aby sme partnera informovali o tom, že už sme na pokraji svojich limitov, je dobré určiť si bezpečné slovo, ktoré dá vášmu partnerovi najavo, aby prestal. Kam však siahajú vaše limity?

Rozhovory o našich limitoch, tvrdých aj mäkkých, sú súčasťou celých našich životov. Partner by mal vedieť, že ak vyslovíte bezpečnostné slovo, dokonca aj počas bežného rozhovoru, myslíte to vážne a nechcete pokračovať. 

Prvou a najpodstatnejšou vecou je však poznať svoje vlastné limity a ako ďaleko ste ochotní zájsť. 

Tvrdé a mäkké limity

Tí, ktorí trpia sexuálnymi poruchami a fetišmi, sa vo veľkom množstve zameriavajú na tvrdé limity – to, čo im spôsobuje zimomriavky a naháňa im hrôzu, to, čo znie tak hrubo, nechutne a hrozne, že sa sami čudujú, že stále existujú ľudia, ktorým sa to páči. A je tu dôvod, prečo sa na nich zameriavajú – prinútiť niekoho urobiť niečo, čo zúfalo nechce urobiť, je hrubým porušením vzájomnej dohody a poukazuje to na nedostatok súhlasu alebo dokonca pochopenie dôležitosti súhlasu.

Ale to nie je jediný rozhovor, ktorý by ste mali viesť o limitoch. Musíte tiež hovoriť o mäkkých limitoch. Mäkké limity sú veci, ktorými si nie ste istí, ale aspoň raz to skúsite. Pýtajte sa, čo má váš partner rád a čo by chcel skúsiť. Ak sa vám to bude zdať v poriadku, choďte do toho. Nezabúdajte však na bezpečné slovo.

Zistite, čo sa páči vám a čo naopak priťahuje vášho partnera

Ako môžete vedieť, čo má váš partner rád, keď sa ho to neopýtate? A ako môžete vedieť, čo sa páči vám, keď ste to nikdy predtým nevyskúšali? Ako viete, čo sa vám páči alebo čo nenávidíte, ak neviete, čo je vonku a z čoho si môžete vybrať? 

Sledujte porno. Áno, skutočne. Je to skvelá príležitosť vidieť, ako niečo vyzerá, a následne sa rozhodnúť, či by ste to chceli skúsiť alebo nie. Nevýhodou tejto metódy je, že tam vonku uvidíte len zlomok z fetišov a porúch, a možno nebudete vedieť, ako sa niečo nazýva alebo ako sa niečo vykonáva. To sťažuje neskoršie skúmanie.

Použite kontrolný zoznam. Toto je obľúbená metóda pre tých, ktorý trpia rôznymi fetišmi, najmä ak je jeden z vás nováčikom v tejto oblasti a druhý má nejaké skúsenosti. 

Kde tieto kontrolné zoznamy nájdete? Vykonajte rýchle vyhľadávanie v službe Google kde zadáte „Kontrolné zoznamy BDSM“ a získate veľa možností, ktoré môžete skúsiť. 

Prejdite si zoznamy osobitne, nezávisle od svojho partnera, aby ste sa vzájomne nemohli ovplyvňovať. Následne si vymeňte informácie, o ktorých ste sa dozvedeli a ktoré vás zaujali, potom už stačí len skúsiť všetko, na čom ste sa spoločne dohodli.

Skúšanie nových vecí

Existuje niekoľko stoviek tipov, ktoré vám majú pomôcť s vašimi začiatkami, avšak tieto sú tie najlepšie:

  • Začnite pomaly. Najprv vyskúšajte jednoduché veci a uvidíte, ako sa vám to páči.
  • Urobte si prieskum a učte sa od ľudí, ktorí vedia, čo robia, skôr ako vyskúšate čokoľvek, čo zahŕňa bolesť, otroctvo alebo čokoľvek, čo by mohlo spôsobiť skutočnú bolesť a možné trvalé následky.
  • Skúste niečo viac ako raz, než z toho urobíte pevný limit, ktorý ste ochotný dosiahnuť. Mohol to byť zlý moment alebo môže existovať iný spôsob, ako sa priblížiť k scéne, ktorá vám vyhovuje viac.
  • Všetko je v spektre od jemného po tvrdé. Nikdy sa necíťte zle, ak máte radi len „jemnú“ stránku výstredných aktivít.
  • Raz za rok sa vráťte k svojmu kontrolnému zoznamu. Budete prekvapení, ako veľmi ste sa za ten čas zmenili.

Pamätajte – každá výstredná vec, ktorú robíme, je o skúmaní našich túžob a toho, kto sme ako jednotlivci a vo vzťahoch. Pomáha vám to mať predstavu o tom, čo sa vám páči, čo nenávidíte a čo ste ochotní aspoň raz vyskúšať. 

Source: https://kaylalords.com/2016/11/using-checklists-to-figure-out-your-kinky-limits/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »