Známe platformy OnlyFans a Twitch blokujú všetkých svojich užívateľov z Ruska kvôli sankciám

Zdieľať článok

Nešťastné udalosti, ktoré v posledných dňoch otriasajú celým svetom majú vplyv na ľudí nielen v reálnom živote, ale aj v online priestore.

„Vojenská operácia“ odohrávajúca sa na Ukrajine, ktorú pred niekoľkými dňami ohlásil ruský prezident Vladimir Putin, stojí celé ruské hospodárstvo pekne draho, a to najmä kvôli vysokým sankciám, ktoré zaviedli viaceré krajiny USA, Spojeného kráľovstva, ale aj Európy. V dôsledku toho sa služby Twitch a OnlyFans rozhodli zablokovať všetkých používateľov z Ruska, čo urobili z dôvodu rizika sankcií. Teraz sú užívatelia týchto platforiem zbavení možnosti vyberať si zo svojich účtov peniaze, vrátane tých, ktoré zarobili pred uvalením sankcií zo západu.

Používatelia Twitch a OnlyFans z Ruska sa sťažujú, že tieto služby im zakázali výber peňazí, ktoré si na platformách zarobili. Na vine je zaradenie všetkých používateľských účtov z Ruskej federácie na „čiernu listinu“. Pri pokuse o výber peňazí na bankovú kartu otvorenú v ktorejkoľvek z ruských bánk sa zobrazí chybové hlásenie. Všetci používatelia týchto služieb, ktorí nemajú účty a karty v iných štátoch, sú tak zbavení prístupu k svojim peniazom.

Platformy ako Twitch a OnlyFans sú medzi používateľmi internetu v Rusku mimoriadne obľúbené, takže takáto udalosť bude mať určite negatívny dopad na všetkých, ktorí ich využívajú, či už ide o samotných tvorcov obsahu alebo sledovateľov. Autori obsahu už nebudú mať žiadnu motiváciu vytvárať a predávať obsah, pretože si nebudú môcť vyberať peniaze možno ani v budúcnosti. V niektorých prípadoch, ak ide o „bezproblémový“ účet, ktorý neporušuje pravidlá spoločnosti, môžete vybrať peniaze na účet PayPal, ale to nie je vždy možné a zároveň to nie je ani veľmi výhodné, pretože peniaze sa automaticky premieňajú na ruble za nevýhodný kurz a prijímateľ peňazí by bol vo veľkej finančnej strate.

Zaujímavosťou tiež je, že pri pokuse o výber peňazí z peňaženky v službách Twitch a OnlyFans dostanú autori obsahu upozornenie, že overenie ich účtu nie je platné, čo znamená, že v budúcnosti nebudú môcť predávať žiaden ďalší obsah.

Pre viac podobných článkov nás nezabudnite aj naďalej sledovať na našom webe, kde pravidelne uverejňujeme tie najaktuálnejšie informácie zo sveta OnlyFans a priemyslu pre dospelých.

source: https://www.bbc.com/news/business-58273914

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »