10 tipov ako sa stať tvorcom digitálneho obsahu na plný úväzok

Zdieľať článok

Pre mnohých ľudí je možnosť stať sa tvorcom digitálneho obsahu na plný úväzok životaschopnou kariérou. Pre veľa z nich zároveň aj veľkým snom. Je to perfektný spôsob, ako sa venovať svojim vášňam a zarobiť si peniaze tým, čo ich najviac baví. Mnohí si tak dokázali rozbehnúť úspešnú a sami ste možno počuli o niekom z týchto inšpiratívnych ľudí – Zoe Sugg, Alfie Deyes, Emma Hill, Grace Victory či Lucy Moon. Je však nepravdepodobné, že sa takýto sen splní za jednu noc. Aby ste dosiahli prosperujúcu kariéru v tvorbe obsahu, je dôležité mať húževnatosť, sebadisciplínu a odhodlanie. Pomôcť vám môže aj niekoľko krokov, ktoré vás k tomuto cieľu privedú. Preto vám prinášame 10 užitočných tipov, ako sa stať tvorcom digitálneho obsahu na plný úväzok, ktoré vám pomôžu dosiahnuť úspech aj priamo na platforme OnlyFans.

 1. Nájdite medzeru na trhu a presaďte sa

Čo vás najviac napĺňa? Čo poháňa vaše nadšenie?

Nech už je vaša obľúbená téma akákoľvek, môžete sa v nej stať odborníkmi a presadiť sa medzi konkurenciou. Vytváranie obsahu na tému, ktorej je v online priestore nedostatok vám umožní stať sa expertmi a vybudovať si autoritu v tejto oblasti a spolu s tým aj lojálne publikum. A samozrejme, ak máte vášeň pre to, čo robíte, bude ľahké sa motivovať urobiť aj niečo navyše.

 • Vytvorte si biznis plán

Pokiaľ pre vás nie je vytváranie obsahu len voľnočasovou aktivitou, je dobré vypracovať si obchodný plán. Rozhodnutie stať sa tvorcom obsahu na plný úväzok je totiž obchodným rozhodnutí. Podnikateľský plán vám umožní stanoviť si ciele a zámery podnikania a umožní vám naplánovať a zaviesť stratégie, ktoré vás dostanú tam, kam chcete.

 • Stanovte si SMART ciele

Kľúčom k úspechu je stanoviť si SMART ciele, ktoré by mali byť:

 • Specific (konkrétne)
 • Measurable (merateľné)
 • Attainable (dosiahnuteľné)
 • Relevant (relevantné)
 • Time-bound (časovo ohraničené)

Keď si stanovujete ciele, mali by ste sa uistiť, že sú konkrétne a prispôsobené tomu, čo sa snažíte dosiahnuť. Zároveň by mali byť merateľné, aby ste vedeli, či idete správnou cestou alebo je potrebné niečo zmeniť. Mali by byť realistické a dosiahnuteľné, čo znamená, že by ste mali mať k dispozícii potrebné prostriedky a taktiež zdroje na ich dosiahnutie. Ciele by mali byť relevantné – v súlade s tým, čo sa snažíte dosiahnuť – a mali by mať stanovený časový rámec a konečný termín ich dosiahnutia.

 • Vytvárajte hodnotný obsah

Bez ohľadu na to, akú ste si vybrali tému a aká je medzera na trhu, ktorú sa snažíte vyplniť, váš obsah musí upútať cieľové publikum. Musí to byť zábavné či pútavé. Vytvorte si plán obsahu, kde budete spájať nápady a budete mať stanovený harmonogram ďalšieho obsahu.

 • Dôslednosť je kľúčová

Najúspešnejších tvorcov obsahu spája jedno slovo – konzistentnosť. Ak chcete uspieť, musíte pravidelne a dôsledne vytvárať a zverejňovať obsah. Nepravidelnosť vaše publikum odradí a obráti sa k iným tvorcom. Aby ste boli dôslední, je potrebná dobrá organizácia. Práve preto je potrebné vypracovanie plánu a harmonogramu, a to najmä ak máte z nejakého dôvodu nedostatok času.

 • Spoplatnenie od 1. dňa

Niektorí ľudia si myslia, že so speňažením obsahu by mali začať až po tom, ako získajú veľa sledovateľov a rozšíria si svoje publikum. Vždy je však dobré začať speňažovať obsah už od chvíle, keď začnete vytvárať obsah.

Na OnlyFans si môžete vybrať hneď z niekoľkých možností spoplatnenia obsahu:

 • Mesačné predplatné za zverejnený obsah
 • Používanie platených funkcií ako sú platené správy

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »