5 prekvapujúcich zaujímavostí o sexe v minulosti

Zdieľať článok

Sex v minulosti a dnes sa dosť líši. Nielen samotným prevedením a rôznymi experimentmi, ktoré v posteli skúšame, ale aj detailmi, ktoré sú pre nás bežné, avšak v minulosti tomu tak nebolo. Čo teda robili naši dávni predkovia, keď chceli okoreniť partnerský vzťah? V tomto článku sa s vami podelíme o tie najrôznejšie zaujímavosti o sexe, ktoré siahajú až do hlbokej ľudskej histórie.

Staroveký Egypt: Rúž na perách ženy znamená, že je otvorená voči orálnemu sexu

Orálny sex sa praktizoval vo väčšine starovekých spoločností, pretože orálny sex bol, je a aj bude zábavou. Starovekí Egypťania sú však často známi ako obzvlášť zbláznení do dávania a prijímania orálneho sexu.

Niektorí historici pripisujú staroegyptskému nadšeniu pre orálny sex ďalší základný kameň modernej spoločnosti: rúž. Často sa predpokladá, že Egypťania boli prvou kultúrou, ktorá nosila make-up. Podľa tejto teórie sa egyptské nadšenie pre make-up a orálny sex zrazilo, keď staroveké egyptské kurtizány propagovali svoju orálnu zdatnosť farbením pier – prax, ktorá sa nakoniec vyvinula v našu modernú klasiku červených pier, ktorú má každý rád. 

Staroveký Rím: Impotencii zabránite tým, že sa budete vyhýbať šalátu

Viera v afrodiziakálne jedlo bola bežná v mnohých starovekých kultúrach vrátane starovekého Ríma a je dokonca známa aj dnes. Rimania verili, že niektoré potraviny majú antiafrodiziakálne vlastnosti – najmä šalát. Starovekí Rimania boli podozrievaví voči šalátu, o ktorom si mysleli, že môže okamžite spôsobiť impotentnosť. Takže rímski muži mali tendenciu vyhýbať sa zeleným jedlám.

Stredoveká Európa: Zamilujete sa jedine z diaľky

Stredovek nebol až taký skvelý čas na sex. Cirkev mala veľmi obmedzujúce pravidlá a ak ste porušili jedno z týchto pravidiel – tým, že ste urobili čokoľvek od homosexuálneho sexu až po sex so svojím partnerom v nedeľu – mohli by ste byť tvrdo potrestaní, niekedy aj smrťou.

Samozrejme, nemôžete ľuďom zabrániť v sexe, aj keď na to vytvoríte šialené pravidlá. Obmedzenia týkajúce sa sexu viedli koncom 11. storočia k vytvoreniu konceptu nazývaného „dvorská láska“.

Dvorská láska existovala medzi dvoma ľuďmi, ktorí neboli zosobášení, ale pravdepodobne boli zosobášení s inými ľuďmi. Žena v dvornom páre bola zvyčajne šľachtičnou v manželstve, ktoré založila jej rodina; jej mužský milenec mohol byť trubadúr, rytier alebo iný muž z triedy dvoranov. Muž vložil svoje city k žene do piesní alebo básní – oslavoval ich emocionálne povýšenú lásku, ktorú si ako manželský pár neboli schopní nikdy naplno prejaviť.

V skutočnosti, hoci to zahŕňalo neustále vyznávanie večnej lásky, dvorská láska zriedkakedy zahŕňala skutočný sex. Bol to akýsi predchodca toho, čo dnes nazývame „emocionálne podvádzanie“. 

Moderným ekvivalentom môže byť v dnešnej dobe známy Tinder.

Puritáni – Spojené štáty americké: Robte to kdekoľvek a kedykoľvek môžete

Priemerný Puritán sa tiež zaujímal o veci, ktoré by sme dnes považovali za pokročilú sexualitu. Ako sex na verejnosti. Sex na poli, v lese alebo v živom plote bol bežnou súčasťou puritánskeho života, rovnako ako sex v prístavbe, na verande alebo v miestnosti, kde boli prítomní iní ľudia. Nie je to nevyhnutne preto, že by boli divoko výstrední – v interiéri jednoducho nebolo veľa súkromného priestoru, vďaka čomu bol takýto verejný sex nevyhnutnosťou.

Viktoriánska éra: Používajte vibrátory

Viktoriánska sexualita sa v posledných rokoch stala pomerne horúcou historickou témou, pretože sa rozšírila myšlienka, že viktoriánske ženy s diagnózou „hystéria“ – v podstate akýkoľvek problém s fyzickým alebo duševným zdravím – boli liečené tak, že ich lekári priviedli k orgazmu pomocou vibrátorov. 

Pre viac podobných článkov o zaujímavostiach zo sveta sexu nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.bustle.com/articles/109386-7-surprising-sex-trends-throughout-history-because-people-have-always-been-frisky

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »