Tieto sexuálne polohy typu „praclík“ vás zamotajú ako nikdy predtým

Zdieľať článok

Sex ako taký nie je len o dosiahnutí vrcholu, ale aj o samotnom priebehu – o predohre, ale aj striedaní polôh. Chcete sa zamotať do siete vášne? V tomto článku sa s vami podelíme o polohy, ktoré vyskúšajú nielen to, akí dobrí ste v posteli, ale zároveň spravia zo sexu hodinu gymnastiky.

Na rozdiel od toho, ako by ste si mysleli podľa názvu, pozícia „praclík“ nie je žiadna chuťovka, hoci tak budete vyzerať, keď to budete robiť so svojím partnerom. Je to sexuálna poloha, ktorá je rovnako lahodná ako samotné jedlo. A aj keď to môže znieť komplikovane, v skutočnosti je to super jednoduché a stojí to za to. 

Ako každá iná sexuálna poloha, aj poloha praclík má svoje klady a zápory. „Poloha praclík môže byť potenciálne hra s meniacimi pozíciami pre tých, ktorí túžia po hlbokom preniknutí, ako je to pri takzvanom psom štýle, ale chýba im intimita vidieť tvár partnera, alebo nie sú dosť flexibilní na hlbšie pozície v misionárskom štýle,“ hovorí Rachel Worthington, sexuálna spisovateľka, vychovávateľka a recenzentka sexuálnych hračiek. 

Ale pretože nič nie je dokonalé, ani poloha praclík nie je bez chýb. „Táto pozícia sa neodporúča nikomu, kto má problémy s panvovým dnom,“ hovorí Sara Sloan, vzťahová a sexuálna terapeutka. A nie je to dobré ani pre ľudí s problémami s bedrami alebo nízkou flexibilitou. „Môžete to zmeniť jednoduchým držaním nohy rovno, namiesto toho, aby ste ju obmotali okolo svojho partnera,“ hovorí Gigi Engle, sexuálna expertka. „Technicky už nebudete v praclíku, ale pokiaľ ide o sex, je lepšie sa oprieť o rozkoš, než o akrobaciu.“

Jednoduchá poloha praclík

Začnite pomaly so základnou verziou polohy praclík. Žena leží na boku, zatiaľ čo muž, partner kľačí a obkročmo sa postaví ku akejkoľvek nohe. Muž následne chytí hornú nohu a ovinie ju okolo svojho boku. Zahrňte dodatočnú stimuláciu klitorisu pomocou prstov alebo erotickej hračky.

Jemná poloha praclík

„Pre páry rovnakého pohlavia je táto pozícia dobrou alternatívou takzvanej polohy nožnice,“ hovorí Alma Ramírez Acosta. „Váš partner musí natiahnuť nohy smerom k vám, jednu z nich položiť na jednu z vašich a ľahnúť si.“ Ak vás trenie úplne nepresunie na samotný vrchol, môžete použiť hračku, ktorú vložíte medzi seba a budete si užívať vibrácie.

Poloha „praclíková tyč“

Prevráťte celú túto polohu tak, aby bola žena tvárou nadol s mierne zdvihnutými bokmi. Muž sa namiesto sedenia nakloní, akoby chcel vystúpiť smerom nahor. „Táto pozícia vytvára tesné dotyky, takže penis vášho partnera môže vyzerať väčší,“ hovorí Aliyah Moore, PhD, rezidentná certifikovaná sexuálna terapeutka. 

Praclíkový kráľ

Žena môže pomocou niekoľkých malých úprav prevziať väčšiu kontrolu nad hĺbkou prieniku alebo rýchlosťou. „Ak chcete mať určitú kontrolu nad hĺbkou prieniku svojho partnera, použite ruku na uchopenie hornej nohy a pritiahnite ju bližšie k hrudníku,“ hovorí Moore. Chcete viac trenia, menej dnu a von? Zachyťte nohu okolo bokov svojho partnera, aby ste ho naviedli na pomalšie tempo.

Source: https://www.cosmopolitan.com/sex-love/positions/g38917673/pretzel-dip-position/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »