Aká je priemerná veľkosť penisu? Môžete ju nejako ovplyvniť?

Zdieľať článok

Možno ste niekedy uvažovali nad tým, aká je priemerná veľkosť penisu a či spadáte do tejto skupiny. V tomto článku sa s vami podelíme o najnovšie zistenia o priemernej veľkosti penisov po celom svete.

Už ste sa niekedy ako muž v určitom bode čudovali, aký je váš penis v porovnaní s ostatnými – je kratší ako priemer? Hrubší? Penisy sú ako každá iná časť tela, líšia sa tvarom a veľkosťou a neexistuje nič také ako ideálny alebo dokonalý penis. Napriek tomu sú ľudia zvedaví, aká je normálna veľkosť penisu.

Ľudia často preceňujú priemernú veľkosť penisu a myslia si, že je väčší ako šesť palcov, teda 15 centimetrov. Čiastočne je to spôsobené niekoľkými štúdiami, ktoré uviedli, že priemerná veľkosť penisu bola mierne nad šesť palcov na základe potenciálne skreslených meraní vykonaných samotnými účastníkmi štúdie. Novší výskum však naznačuje, že priemerná veľkosť je asi o palec menšia, teda približne 13 centimetrov.

Aký veľký je priemerný penis?

Revízia výskumu z roku 2020 zistila, že priemerný vzpriamený penis je pravdepodobne bližšie k 5,1 až 5,5 palcom, teda 12 – 14 centimetrov. Po zohľadnení zaujatosti dobrovoľníkov sa výskumníci domnievajú, že priemer spadá na spodnú hranicu tohto rozsahu, okolo 5 palcov. Priemerná dĺžka ochabnutého penisu je na druhej strane okolo 3 palcov, teda približne 7 centimetrov.

Faktory, ktoré ovplyvňujú veľkosť penisu

Existujú faktory, ktoré ovplyvňujú veľkosť penisu v danom okamihu. Napríklad nízke teploty môžu spôsobiť, že váš penis bude vyzerať menší.

Odborníci tiež poukazujú na to, že veľkosť vášho ochabnutého penisu nemusí nevyhnutne korelovať s veľkosťou vášho vzpriameného penisu. Niektorí ľudia zažívajú väčší rast s erekciou ako iní.

V konečnom dôsledku môžu ľudia za veľkosť penisu ďakovať svojim génom a úrovni vystavenia hormónom. Veľkosť sa môže líšiť medzi členmi rodiny, ale existuje aj rozdiel medzi skupinovými populáciami. Priemerná veľkosť penisu v jednej populácii sa môže líšiť od priemernej veľkosti penisu v inej populácii.

Môžete urobiť svoj penis väčší?

Zväčšiť svoj penis natrvalo často nie je možné.

Operácia na zlepšenie penisu je prinajlepšom experimentálna. Výsledky sú nejednoznačné a chýba podrobnejší výskum.

Nechirurgické možnosti zahŕňajú veci ako je trakčná metóda, ktorá zahŕňa použitie zariadenia na natiahnutie penisu na niekoľko hodín denne počas týždňov alebo mesiacov. Táto technika prichádza s vedľajšími účinkami ako bolesť a nepohodlie a nesľubuje významné alebo dlhotrvajúce výsledky.

Potom sú tu penisové pumpy alebo vysávače, ktoré sa používajú na poskytnutie dočasných výsledkov nasávaním krvi do vášho penisu. Penisové pumpy môžu byť použité na dočasné zväčšenie penisu počas sexu, ale nevedie to k trvalej zmene.

Pointa je, že niektoré techniky zväčšovania penisu sú nebezpečné aj neúčinné a nestoja za riziko potenciálneho dlhodobého poškodenia väzov vášho penisu. Väčšina mužov, ktorí hľadajú operáciu na vylepšenie penisu, má štatisticky priemernú veľkosť penisu, ale môžu si myslieť, že je menší v dôsledku telesnej dysmorfie, stavu duševného zdravia, pri ktorom človek trávi veľa času obavami z nedostatkov svojho vzhľadu.

Ako zväčšiť svoj penis

Niekoľko jednoduchých trikov môže spôsobiť, že penis bude vyzerať väčší, ako je, bez akýchkoľvek postupov alebo techník.

Chudnutie: Veľké brucho môže zakryť penis a potenciálne ho skryť. Ak je váš penis skrytý, môže vyzerať oveľa menšie.

Ohoľte si ochlpenie: Ochlpenie môže viesť k tomu, že penis bude vyzerať menší. Ak vám holenie nevyhovuje, zvážte laserovú epiláciu.

Zlepšite svoje držanie tela: Zlé držanie tela môže spôsobiť, že sa vaše boky vrátia dozadu a vaše brucho bude vyčnievať dopredu. Zlepšenie držania tela môže spôsobiť, že váš penis bude vyčnievať viac.

Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.health.com/condition/sexual-health/what-is-the-average-penis-size

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »