Ako by mal vyzerať ideálny sex? Použite týchto 11 trikov v praxi a zažijete sex, na ktorý tak rýchlo nezabudnete

Zdieľať článok

Pod pojmom „ideálny sex“ si každý predstavuje niečo iné. Čo je to vlastne ideálny sex? Je to súhrn pravidiel, ktorých je potrebné sa držať, ak si chceme užiť nezabudnuteľný sex? Nie tak celkom, avšak existuje niekoľko bodov, ktoré množstvo ľudí pri samotnom sexe nevníma ako potrebné. Tu je 11 trikov, ktoré z vás spravia majsterku v posteli.

Buďte si vedomá toho, že si zaslúžite kvalitný sex

Trápi vás váš vzhľad alebo to, že váš pupok je väčší ako býval? Vedzte, že na tom vôbec nezáleží. „Keď ste v posteli a milujete sa, váš partner sa netrápi žiadnymi malými nedokonalosťami, ktoré by žena mohla mať,“ hovorí Hilda Hutcherson, M.D., autorka knihy Pleasure: A Woman’s Guide to Get the Sex You Want, Need and Deserve.

Pripravte rande

Plánovanie sexu môže znieť príliš kontrolovane na to, aby to bolo zábavné, ale niekedy je plánovanie na mieste. Vo svojom kalendári si rezervujete čas na cvičenie a vybavovanie vecí – prečo neurobiť to isté, ak ide o sex? „Toto je dôležité, takže si na to musíte urobiť priestor a posunúť to do popredia,“ hovorí Dr. Hutcherson.

Opätovné spojenie s vaším partnerom, ako s milencom – nie ako so spolubývajúcimi alebo rodičmi – vám pripomína, prečo ste ho priťahovali kedysi a prečo ho priťahujete dnes. A akonáhle si dohodnete sex, očakávanie môže byť takmer také vzrušujúce ako udalosť. Tak to nakopnite neslušnými textovými správami alebo zanechaním vzrušujúcej hlasovej správy.

Zabudnite na to „byť normálnou“

Majte sexuálnu škálu aspoň takú širokú, ako ukazuje prieskum, ktorý bol robený v Amerike:

  • 17 % vyskúšalo otroctvo
  • 20 % použilo zaviazané oči
  • 30 % malo análny sex
  • 62 % masturbuje (zvyčajne tri až štyrikrát týždenne)
  • 40 % používa vibrátory
  • 14 % pozerá online porno
  • 70 % potrebuje stimuláciu klitorisu, aby mohlo dôjsť k sexu
  • 18 % sa rozhodlo pre orálny sex

Polohy z porna nechajte na profesionálov

Pokiaľ nie je vaším alter-egom Jenna Jameson, váš chlap pravdepodobne neočakáva, že sa budete hrať na kovbojku ako ona. „Existuje veľa smiešnych noriem o tom, čím by ženy mali byť, ako by mali vyzerať či správať sa,“ hovorí Michele Sugg, certifikovaná sexuálna terapeutka v Branforde, Conn. „Nechajte to tak. Realita je taká, že mužov vzrušujete.“ Váš partner bude vzrušený, keď uvidí, že ste tiež vzrušená.

Použite lubrikant

Správny lubrikant môže urobiť sex neopísateľne skvelým. Existuje niekoľko typov lubrikantov, ktoré môžete vyskúšať, vrátane vodného či silikónového, takže experimentujte, aby ste zistili, čo je pre vás najlepšie. „Vo všeobecnosti sa vyhýbajte všetkému, čo hreje, chladí alebo chutí ako ovocná roláda, tieto môžu dráždiť pokožku“, hovorí Ellen Barnard, sexuálna vychovávateľka a poradkyňa.

Vymeňte bolesť za potešenie

Sex by mal byť úžasný. Ak je to bolestivé, musíte zistiť prečo. Môže to byť jednoduchá záležitosť, napríklad zmena polohy. Môže to však byť aj kvasinková infekcia, nediagnostikovaná pohlavne prenosná choroba, endometrióza, syndróm bolestivého močového mechúra, vulvodýnia alebo dokonca rakovina. Nepokúšajte sa to diagnostikovať sami; navštívte svojho gynekológa. Ak vás to stále bolí, ale z lekárskeho hľadiska je všetko v poriadku, zvážte rozhovor s certifikovaným sexuálnym terapeutom. „Môžu existovať emocionálne dôvody pre bolestivý sex, najmä pre ženy, ktoré boli vychované v náboženských domácnostiach alebo ktoré boli sexuálne zneužívané alebo znásilnené,“ hovorí Sugg.

Užívanie liekov môže poškodiť vaše libido

Niektoré lieky môžu oslabiť vašu sexuálnu túžbu, vrátane antidepresív, liekov na krvný tlak, dokonca aj antikoncepčných piluliek. Porozprávajte sa so svojím lekárom o tom, či pilulky, ktoré máte predpísané, nezrážajú vaše libido. Možno si pomôžete užívaním nižšej dávky alebo prejdete na iný liek.

Spoznajte samú seba

Zabudnite na to, čo vidíte vo filmoch. Len asi 30 % žien dosiahne orgazmus samotným prienikom. To znamená, že neuveriteľných 70 % z nás potrebuje praktickú pomoc, aby sme vôbec prekročili cieľovú čiaru. „Nenechávajte to všetko na vašom partnerovi,“ hovorí Sugg. „Zdieľajte zodpovednosť a prevezmite na seba časť svojej vlastnej sexuálnej rozkoše… Dotýkajte sa samé seba, aby ste zvýšili vzrušenie, aby ste mohli mať viac a lepších orgazmov.“

Určte si smer, ktorý chcete, aby váš partner dodržal

Možno nebude chcieť, aby ste mu hovorili, ako to má robiť, ale ocení informácie o tom, čo sa vám páči. Hlavne nebuďte panovačná. Ak to stále nechápe, vezmite ho za ruku a veďte ho po ceste svojho potešenia.

Neberte sex až tak vážne

Ďalšia vec, ktorá sa stáva iba vo filmoch: sex bez prešľapov. V skutočnom živote sa určite niečo pokazí – jeden z vás si prdne, natiahnete si sval, skočí na vás váš pes alebo spadnete z postele. Jediná vec, ktorú môžete urobiť je schuti sa zasmiať. Nič nezabije náladu viac, ako tlak na „dokonalý sex“.

Udržujte sa fit – cvičte jogu

Prečo práve joga a nie iný druh cvičenia? „Joga pracuje s množstvom pomocných svalov panvového dna, ako sú priečne alebo vyššie brušné svaly,“ hovorí Barnard. Cvičením priečnych brušných svalov posilníte aj svaly panvového dna.

Skúsili ste naše triky? Zabrali? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.

Pre viac podobných trikov, ktoré pomôžu vášmu sexuálnemu životu, nás nezabudnite sledovať aj naďalej na našom webe a instagramovom, a facebookovom profile.

Source: https://www.everydayhealth.com/sexual-health/19-tips-best-sex-ever/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »