Ako správne používať lubrikačný gél

Zdieľať článok

Nie vždy je vaša vagína či anál pripravený na sex. Análny otvor je prirodzene menší a jeho vnútorné prostredie je suchšie než to vaginálne. V oboch prípadoch, či už preferujete vaginálny alebo análny sex, je dobré používať lubrikačný gél. Aké sú jeho výhody a ako ho správne používať sa dozviete v tomto článku.

Aj napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, mnoho žien, ale aj mužov, má mylnú predstavu o tom, že lubrikačný gél je určený len pre ženy po menopauze, ktorých vagína už sama nevytvára svoj vlastný lubrikant. 

Ak ste niekedy uvažovali nad použitím lubrikačného gélu v spálni, viac neuvažujte, ale začnite konať. Lubrikant je jedným z najlepších doplnkov do spálne, vďaka čomu je sex vlhkejší, hladší, príjemnejší a trvácnejší. Nielenže vám pomôže cítiť sa pohodlnejšie a flexibilnejšie, ale lubrikant má okrem iného aj mnohé príchute a textúry, vďaka ktorým bude sex zábavnejší a dovolí vám viac experimentovať. 

Aj keď zvyčajne nemáte problém stať sa „vlhkou“, je rozumné mať lubrikant po ruke pre prípad, že by ste prešli akýmsi „záchvatom sucha“ v dôsledku hormonálnych zmien súvisiacich s tehotenstvom, dojčením či dokonca stresom.

Lubrikant vám pomôže mať bezpečnejší sex

Osobný lubrikant nielen zintenzívni pocity počas sexu, ale môže aj ochrániť pred infekciou a dokonca aj pred neplánovaným tehotenstvom. „Lubrikant znižuje trenie kondómov, čím je menej pravdepodobné, že prasknú, a zároveň zmenšuje mikroskopické trhliny, cez ktoré by sa patogény sexuálne prenosných chorôb mohli dostať do tela,“ hovorí McDevitt. 

Vo vašom zadku nie je žiadny prirodzene produkovaný lubrikant, takže lubrikant umožňuje praktikovať samotnú análnu hru a robí ju príjemnejšou, namiesto suchej a bolestivej.

Urobte z masturbácie nezabudnuteľný zážitok

Či už je váš partner preč a vy potrebujete sex, alebo ste single a sebaláska je vašou preferovanou formou starostlivosti o seba, nezabúdajte na použitie lubrikačného gélu. Znižuje ťah vašej ruky alebo sexuálnej hračky proti citlivej pokožke vagíny a klitorisu, takže môžete hladko kĺzať prstami po týchto nervovo bohatých oblastiach. Zažijete hlbšie potešenie a úžasnejšie orgazmy.

Naneste lubrikant na svoje telo aj na telo vášho partnera

Odborníci tvrdia, že nestačí naniesť lubrikant len na vašu vagínu či anál, ale aj na partnerov penis či dildo. Pocit počas sexu bude mnohokrát intenzívnejší. Odporúča sa trochu roztiahnuť pysky vagíny a naniesť lubrikant priamo tam, pretože ak máte vaginálny otvor premazaný, ale vonkajšie pysky ohanbia sú suché, môžu pôsobiť ako priestor, ktorý zabraňuje pohybu penisu, a spôsobiť, že začiatok sexu bude dosť nepríjemný.

Čo sa týka toho, kedy ho použiť – začnite predohrou. Ak chcete, aby boli sexuálne aktivity pre vášho partnera mimoriadne úžasné, môžete dokonca pred nasadením kondómu namazať jeho penis. „Existuje síce trochu vyššia pravdepodobnosť vykĺznutia kondómu, ale stále je to niečo, čo odporúčam, pretože to má za následok mnohonásobne lepší pocit,“ hovorí McDevitt.

Niektoré typy lubrikantov sú lepšie ako iné

V nedávnom prieskume CalExotics 64 % respondentov uviedlo, že používajú lubrikanty určené na sex, zatiaľ čo 19 % sa spolieha na výrobky pre domácnosť ako je kokosový olej a až 17 % používa len obyčajný pľuvanec. Sliny nie sú dobrou náhradou, pretože môžu byť nápomocné len chvíľu. Okrem iného sliny obsahujú množstvo baktérií, takže sa neodporúčajú používať ako lubrikant. Kokosový olej si získal uznanie ako skvelý prírodný lubrikant a odborníci ho schvaľujú. Nikdy by sa však nemal používať s kondómami, pretože olej by mohol rozložiť latex a vystaviť vás riziku pohlavne prenosných chorôb alebo neplánovaného tehotenstva.

Pre viac podobných článkov o sexuálnom zdraví nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.health.com/condition/sexual-health/how-to-use-lube-for-better-sex

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »