Ako vyzerá „micro“ penis? Môže ovplyvniť sex?

Zdieľať článok

Už ste si niekedy položili otázku: „Je môj penis dostatočne veľký na to, aby dokázal moju partnerku uspokojiť?“ Ako sa hovorí: „Aj malý gašparko dokáže zahrať veľké divadlo.“ Avšak v tomto prípade to tak celkom neplatí. Na svete totiž existujú muži, ktorých doslova trápi to, že ich penis je príliš malý, čo má, samozrejme, vplyv aj na ich sexuálny život.

Upozornenie na úvod: ak ste počuli, ako vaše kamarátky zdieľajú príbehy o sexe s chlapom, ktorý má údajne mikro penis, s najväčšou pravdepodobnosťou šlo o hlúposť a muž mal jednoducho malý penis, čo v žiadnom prípade nie je to isté. Len zlomok z celkovej mužskej populácie má skutočne mikro penis.

Čo je mikro penis?

Mikro penis je skutočný, diagnostikovateľný zdravotný stav. Vzťahuje sa na penis, ktorý má menej ako 5 centimetrov, čo je v skutočnosti len zlomok štandardnej dĺžky penisov. Líši sa od veku daného muža.

„Vzhľadom na túto definíciu, akýkoľvek penis menší ako približne 5 centimetrov pri natiahnutí alebo vzpriamení, je možné považovať za ,mikro penis‘,“ hovorí lekár Jamin Brahmbhatt, odborník na urológiu a sexuálne zdravie. V našom svete posadnutom veľkosťou môže mikro penis u chlapa spôsobiť nízke sebavedomie. A rovnako to môže pociťovať aj jeho partnerka.

Typicky je mikro penis diagnostikovaný u novorodencov. „Mikro penis sa časom a na rozdiel od zdravého penisu nevyvinie a viac neporastie,“ hovorí Dr. Brahmbhatt.

Mikro penis je pravdepodobne spôsobený hormonálnou abnormalitou počas tehotenstva. „Výsledok hormonálnej nerovnováhy v tomto období má za následok nízku produkciu testosterónu, ktorá by sa za normálnych okolností mala zvýšiť a spôsobiť, že sa penis rýchlo zväčší,“ vysvetľuje odborník.

Psychika muža, ktorý má mikro penis, môže byť v zlom stave

Psychologický vplyv mikro penisu je ťažké označiť ako normálny, teda, že sa s týmto javom bude postihnutý muž vyrovnávať jednoducho. Akákoľvek diskusia o mikro penise má sociálne a kultúrne dôsledky: Aké to je byť mužom, ktorý má mikro penis? Ako sa muži vidia a ako sú videní? Podľa akých noriem sú posudzovaní?

Možnosti liečby mikro penisu

„Niekedy môžete dať dieťaťu s mikro penisom ,tonu‘ testosterónu v prvých troch mesiacoch života a prinútiť penis rásť,“hovorí odborník. Liečba testosterónom môže byť stále účinná aj po detstve, pokiaľ sa vykonáva pred pubertou.

Možnosťou je aj operácia. Ak štandardný postup predlžovania penisu nestačí, môže byť potrebná faloplastika.„Faloplastika využíva tkanivá z iných miest tela, ako napríklad svalové chlopne predlaktia, na vytvorenie nového penisu a močovej trubice pre pacienta,“ dodáva.

Aký je sex s mužom, ktorý má mikro penis?

„Mať mikro penis vo všeobecnosti nezabraňuje mužom dosiahnuť erekciu, masturbovať alebo mať orgazmus,“ hovorí Dr. Brahmbhatt. „Avšak, niekedy chlap s mikro penisom nebude schopný mať penetračný pohlavný styk,“ upozorňuje, čo zase môže znamenať, že na počatie dieťaťa je potrebná technológia asistovanej reprodukcie.

„Zatiaľ čo mikro penis môže byť pre niektorých mužov nepríjemný stav, plne uspokojivý sexuálny život môže byť možný pre nich aj ich partnerky,“ hovorí odborník, ktorý dodáva, že „z funkčného hľadiska je veľkosť mužského penisu najmenej významným aspektom ich sexuálnej schopnosti poskytnúť partnerke rozkoš, po ktorej túži.“

Sexuálna vychovávateľka Kait Scalisi odporúča zamerať sa na sexuálne akty, ktoré je možné vykonávať – nie na tie, ktoré sa nedajú. „Môžete mať veľa zábavy a uspokojenia z prstov, úst a hračiek,“ hovorí. „Vibrátory stimulujú najcitlivejšiu časť pohlavných orgánov, či už je to klitoris, bod G alebo prostata.“

Navrhuje experimentovať s polohami. „Vyskúšajte variácie misionárskej polohy. Psí štýl je ďalšou skvelou možnosťou,“hovorí, „pretože väčšie penisy môžu spôsobiť nepohodlie alebo bolesť. Všetko je to o hľadaní kreatívnych riešení, ako si navzájom užívať svoje telá,“ dodáva Scalisi.

Pre viac článkov o sexuálnom zdraví a zaujímavostiach z oblasti sexu nás nezabudnite sledovať aj naďalej na našom webe a instagramovom profile, aby vám žiaden ďalší článok neunikol.

Source: https://www.health.com/condition/sexual-health/micropenis-sex

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »