Ako zistíte, že vás váš partner podvádza?

Zdieľať článok

Nevera je aj napriek svojmu negatívnemu charakteru súčasťou mnohých vzťahov. Prečo však majú partneri tendenciu byť si neverní a čo ich k tomu vedie? Odpovedí existuje mnoho – necítia sa vo vzťahu komfortne, našli si niekoho iného… Aj vy si myslíte, že vám je váš partner neverný? Takto zistíte, či vás naozaj podvádza.

Ak ste si niekedy všimli známky podvádzania zo strany vášho partnera, potom pravdepodobne poznáte ten strašný pocit, že niečo nie je v poriadku. Známky podvádzania manžela alebo manželky môžu byť veľké alebo malé, zrejmé alebo takmer žiadne.

„Keďže podvádzanie je zahalené tajomstvom, daná osoba robí všetko pre to, aby vo svojom partnerovi nevzbudila podozrenie,“ hovorí licencovaná manželská a rodinná terapeutka Lesli Doares. „Cieľom človeka, ktorý podvádza, je nenechať sa chytiť, aby sa následne nemusel vyrovnávať s následkami. Snažia sa, aby všetko vyzeralo normálne, ale nie vždy to vyjde podľa ich predstáv.“

Toto sú skutočné varovné signály:

Zrazu je váš partner často nedostupný

Veľkým faktorom je opäť zmena. Ak má váš partner prácu, pri ktorej je ťažké ho osloviť počas určitých hodín dňa, neznamená to, že podvádza. Ak sa s nimi pokúšate skontaktovať v čase, v ktorom to predtým nebol problém, môže to byť jeden z možných varovných signálov.

„Ľudia, ktorí podvádzajú, potrebujú súkromie a čas, ktorý im nebude nik rušiť,“ zdôrazňujú odborníci. „Niekto zapojený do prebiehajúcej aféry môže byť pravidelne nedostupný.“ Koniec koncov, nechcú riskovať, že budete počuť podozrivé hlasy alebo zvuky v pozadí.

Ich rozvrh sa mení bez toho, aby vám to adekvátne vysvetlili

Väčšina ľudí má predvídateľné plány a aj keď sa ich rozvrh zmení, zvyčajne existuje dôvod, ktorý dáva zmysel, a hlavne dôvod, ktorý s vami zdieľajú. „U niekoho, kto musí zrazu pracovať v čase, ktorý presahuje rámec rozumného vysvetlenia, to môže znamenať podvádzanie,“ hovorí jeden z odborníkov.

To platí najmä vtedy, ak sa to pravidelne opakuje, keď váš partner nemá žiadnu novú prácu, povýšenie alebo projekt, na ktorom pracuje.

Jeho priatelia už k vám nie sú takí priateľskí ako kedysi

Ľudia, ktorí podvádzajú, majú tendenciu byť menej opatrní pri zakrývaní stôp pred priateľmi oproti vám. A, samozrejme, ľudia majú tendenciu sa zdôverovať svojim priateľom. Výsledkom je, že „je veľká pravdepodobnosť, že priatelia vášho partnera budú vedieť, čo sa skutočne deje, skôr ako vy,“ zhodujú sa odborníci. Títo priatelia sa môžu okolo vás cítiť nekomfortne a znepokojene, pretože vedia niečo, čo vy neviete.

Partner má menšiu alebo naopak väčšiu chuť na sex

Pre ľudí, ktorí podvádzajú je bežnejšie znížiť frekvenciu sexu doma, keďže ho majú inde. Niekedy sa však snažia mať viac sexu doma. „Niektorí tak urobia, aby zakryli stopy. Niektorí to však môžu urobiť, aby uspokojili partnera, takže partner nebude hľadať sex neskôr, keď podvodník vie, že nebude k dispozícii.“

Partner zrazu venuje veľkú pozornosť svojmu vzhľadu

Niekedy sa ľudia rozhodnú zamerať sa na svoj vzhľad ako súčasť novoročného predsavzatia alebo sa rozhodnú začať novú fitness rutinu zo zdravotných dôvodov – ale zvyčajne sú o tom dosť otvorení a chcú, aby o tom ich okolie vedelo.

„Dôvody a načasovanie musia dávať zmysel,“ hovorí jeden z odborníkov. Ak má váš partner zrazu na sebe kolínsku alebo míňa veľa peňazí na nové oblečenie a v minulosti to nikdy nerobil, je rozumné opýtať sa prečo. Ak ich odpoveď nedáva zmysel, asi viete, čo to znamená.

Partner trávi zrazu veľa času na telefóne

Môže to zahŕňať celý rad vecí, ako je zmena hesla alebo ponechanie telefónu stále pri sebe, aj keď ho doteraz nechávali ležať voľne na gauči či stolíku.

„V oddaných partnerstvách nie je nezvyčajné poznať heslo svojho partnera alebo byť schopný zdvihnúť jeho telefón a vyhľadať si niečo na internete alebo si len urobiť obrázok, ak váš telefón nie je nablízku,“ hovoria odborníci. „Ak sa váš partner cez telefón zdá majetnícky alebo sa nahnevá, keď ho požiadate o jeho použitie, možno niečo skrýva.“

Partner sa začína zapájať do nezvyčajných aktivít na sociálnych sieťach

Správanie na sociálnych sieťach, ako je sledovanie provokatívnych účtov alebo ľudí, ktorých nepoznajú, alebo reagovanie na sugestívne príspevky, môže byť varovným signálom podvádzania.

Ak svojmu partnerovi spomeniete svoju obavu a on vás „podceňuje alebo vám povie, že ste príliš citlivá, je to varovným signálom, že vás nerešpektuje a pravdepodobne bude pokračovať v tomto správaní aj naďalej,“ zhodujú sa odborníci.

Netrávi s vami toľko času

Podvodníci si musia nájsť čas na svoj úlet – a ten čas zvyčajne pochádza z času, ktorý ste predtým trávili spolu. „Ak aféra trvá už nejaký čas, partnerov milenec naňho môže klásť požiadavky, aby spolu trávili viac času,“ hovorí jeden z odborníkov.

Opäť je to úplne v poriadku a očakáva sa, že sa spýtate svojho partnera, čo sa deje, keď zrazu nie je nablízku tak často ako zvyčajne.

Nezdieľa s vami pocity o tom, aký bol jeho deň

Ľudia zvyčajne zdieľajú intímne detaily svojho dňa s partnerom. Ale keď podvádzajú, podvodník má tendenciu prejsť na novú úroveň. Výsledkom je, že vám povie menej alebo dokonca nič. Pamätajte: „V oddaných vzťahoch je normálne povedať svojmu partnerovi, kde budete, kto tam bude a kedy očakávate, že budete doma,“ hovoria odborníci. „Ak sa váš partner vyhýba týmto otázkam alebo zistíte, že nie je tam, kde povedal, že bude, alebo je s niekým iným, potom môžu byť vaše podozrenia oprávnené.“

Pre viac podobných článkov o vzťahoch a sexuálnom živote nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.prevention.com/sex/relationships/g26267590/signs-of-cheating-partner/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »