Odborníci radia, ako sa správne pripraviť na análny sex

Zdieľať článok

Niektorí ho milujú, iní nenávidia – reč je o análnom sexe, ktorý sa stal v posledných dvoch desaťročiach trendom, ktorý chce skúsiť každý pár, avšak nie každý ho má rád. Ak ste však tí, pre ktorých je análny sex neodmysliteľnou súčasťou jednej z večerných aktivít, poradíme vám, ako sa naň správne pripraviť.

Odstráňte zo zoznamu klystíry alebo akúkoľvek inú tekutinu, ktorú by ste si museli vstreknúť do zadku

„Voda alebo klystíry celkovo sú na extrémnych koncoch spektra, pokiaľ ide o drsnosť análneho sexu,“ hovorí doktor Evan Goldstein. Čo by však malo byť ideálnejšie ako pripraviť sa na sex klystírom? Goldstein odporúča The Future Method, teda jednorazové intímne umývanie s vyváženým množstvom pH na očistenie vašich intímnych partií pred análnym sexom. „Koncentrácia vody z vodovodu, klystírov z obchodu, soľných roztokov a iných organických a prírodných mydiel môže spôsobiť podráždenie, suchosť alebo poškodenie jemných buniek vo vnútri konečníka, čo môže spôsobiť následné zdravotné problémy,“ hovorí Dr. Goldstein a odporúča riešenie, ktoré je viac kompatibilné s vašim telom.

Vyskúšajte erotické hračky

„Predtým, ako sa zábava začne, chyťte do ruky hračku, najlepšie takú, ktorá napodobňuje dĺžku penisu vášho partnera, dobre ju namažte, vložte ju dnu pomaly a jemne, a potom ju vytiahnite,“ hovorí doktor Goldstein. „Preskúmajte hračku, či v nej nie sú zvyšky stolice. Ak sa tam niečo také nachádza, neostáva vám nič iné, len sa znova osprchovať.“ Je to tiež skvelý spôsob, ako uvoľniť svaly análneho otvoru pred začiatkom zábavy.

Keď sa budete cítiť dostatočne pohodlne na to, aby ste sa presunuli k penisu svojho partnera, začnite pomaly a uistite sa, že mu oznámite, ako sa cítite a či náhodou nepotrebuje spomaliť tempo. Čím uvoľnenejšie je vaše telo, tým menej napäté svaly budete mať. „Ženy môžu pociťovať nepohodlie pri prvom análnom sexe, ale to často súvisí s tým, že nie sú dostatočne uvoľnené,“ hovorí certifikovaná sexuálna terapeutka Kristen Lilla. „Dýchajte, aby ste mohli uvoľniť svoje panvové dno a akékoľvek napätie, ktoré by ste mohli cítiť.“

Používajte veľa, naozaj veľa lubrikačného gélu

Odborníci vždy zdôrazňujú dôležitosť používania veľkého množstva lubrikantov. „Konečník nemá schopnosť sám sa namazať,“ vysvetľuje lekárka Sherry A. Ross. Pretože lubrikanty na vodnej báze majú tendenciu sa rýchlejšie rozkladať a v konečníku nie je žiadna prirodzená vlhkosť, je dôležité použiť lubrikant na silikónovej báze, aby nedošlo k poškodeniu kože na konečníku. Dokonca aj malé rany v análnej oblasti môžu dnu vpustiť baktérie a vírusy, čo môže viesť k infekcii.

Nezabúdajte na existenciu pohlavne prenosných chorôb

Keď už hovoríme o infekcii, análny sex môže šíriť rovnaké množstvo sexuálne prenosných chorôb ako vaginálny sex. Ibaže tentoraz je infekcia vo vašom konečníku, kde vás váš gynekológ nebude vedieť otestovať. „Ľudia si myslia, že nemôžu dostať HPV, herpes, syfilis a dokonca ani hepatitídu A ani B,“ hovorí doktorka Ross. „Stále môžete získať všetky tieto pohlavné choroby aj prostredníctvom análneho sexu, a preto je dôležité zostať chránená.

Starajte sa o svoj konečník

„Najčastejšie sa vyskytuje táto otázka: budem mať potrebu kakať všade?“ hovorí Dr. Ross a dodáva, že je ťažké podať odpoveď, pretože to závisí od množstva faktorov. Ale vo všeobecnosti by análny sex mohol spôsobiť dodatočný stres na sval análneho zvierača a to by vám mohlo takpovediac „zabrániť v pohybe čriev“. Aby ste znížili pravdepodobnosť, že sa to stane, choďte na to pomaly. Dr. Goldstein tiež odporúča pridať vlákninu do vašej stravy, aby ste zabezpečili hladký pohyb čriev, najmä pred análnym sexom.

Pre viac podobných článkov o sexuálnom zdraví nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.health.com/condition/sexual-health/anal-sex-health-risks

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »