Análny sex: história, rady odborníkov a benefity, o ktorých ste zrejme nevedeli

Zdieľať článok

Sex sa po mnohých storočiach vyvinul na taký, aký ho poznáme dnes. Aj napriek tomu však poznáme témy, ktoré sú v rámci sexuálneho života v spoločnosti stále tabu. Patrí medzi nich aj téma análneho sexu. Kedy sa stal análny sex známy, čo naň hovoria odborníci a omnoho viac sa dozviete v nasledujúcich vetách.

História

Hneď na úvod je dobré spomenúť, že análny sex je medzi nami oveľa dlhšie než si vieme predstaviť. V minulosti bol síce spájaný len s homosexuálnymi pármi, ale dnes si ho môže bez výčitiek užiť ktokoľvek bez ohľadu na pohlavie a sexuálnu orientáciu. Kam až teda siaha história tejto sexuálnej aktivity?

Medzi rokmi 100 a 800 v Peru archeológovia našli viac ako 10 000 kusov keramiky, väčšinou pohárov alebo hrncov, pričom mnohé z nich zobrazovali análny sex medzi všetkými typmi partnerov. Aj keď sa najprv keramike pripisovali nesexuálne vysvetlenia, netrvalo dlho a ľudia si začali uvedomovať a akceptovať skutočnosť, že spomínaná keramika jasne poukazuje na análny sex. Objavená keramika tiež prinútila ľudí uvedomiť si, že pred mnohými rokmi nebol análny sex len pre gayov, pretože si túto rozkoš  užívali aj heterosexuálne páry.

I keď sa o análnom sexe hovorilo čoraz viac, aj dnes sa na neho veľa ľudí pozerá ako na niečo nečisté, a preto sa toľko ľudí, ktorých táto aktivita baví, k tomu nerado priznáva.

Čo tvrdia o análnom sexe odborníci?

Ako každá sexuálna aktivita, aj análny sex má svoje výhody ako aj nevýhody.

Medzi výhody odborníci zaradzujú napríklad sex s takmer nulovou šancou na otehotnenie. To však nie je jediným pozitívom análneho sexu – jedným z najväčších pozitív je to, že análny otvor obklopuje nespočetné množstvo nervových zakončení, čo má za následok to, že mnohé ženy a rovnako aj muži tento druh sexu milujú.

Hlavnou nevýhodou a negatívom análneho sexu je možný prenos ochorenia HPV, čo môže mať za následok vznik a ďalší možný prenos rakoviny konečníka. V „lepšom“ prípade vás môže zastihnúť infekcia, ktorá však rovnako ako HPV býva bolestivá a nepríjemná.

V každom prípade si treba dať pozor, pretože hrozí riziko prenosu pohlavných chorôb rovnako ako aj pri vaginálnom sexe. Je tiež dôležité dbať na to, aby ste nemali análny sex ako vaginálny sex, bez výmeny kondómu či použitia lubrikantu.

Benefity, o ktorých málokto vie

  • Análny orgazmus – Áno, je to možné! U mužov môže análny sex stimulovať prostatu a viesť k mimoriadne príjemnému a intenzívnemu orgazmu. U žien análny sex aktivuje bod G a bod A. Oba sú umiestnené pozdĺž vaginálnej steny, ale môžu byť nepriamo stimulované počas análnej penetrácie. Rovnako ako prostata, aj tieto oblasti môžu produkovať celotelové orgazmy a pri správnej stimulácii môže dôjsť k striekaniu, tzv. ženskej ejakulácii.
  • Správna voľba počas menštruácie – Povedzme si otvorene, že nie každému je príjemné mať bežný vaginálny sex počas menštruácie. Je to úplne pochopiteľné. Neznamená to však, že ak máte počas svojich dní chuť na sex, nebudete tomu venovať pozornosť. Práve naopak – análny sex je skvelou alternatívou intimity a potešenia.
  • Zvýšte intimitu s partnerom – Análny sex je pre mnohých partnerov novou hranicou v posilňovaní ich zväzku a otváraní nových dverí fyzickej intimity a skúmania. Vyžaduje si to dôslednú a silnú komunikáciu, ako aj úplnú dôveru.
  • Možnosť skúsiť nové erotické hračky – Keď sa pripravujete na análny sex, je dôležité ísť na to pomaly. Začnite pomaly prstami, a potom si začnite predstavovať hračky, ako sú análne guľôčky a análne kolíky. Normálne trvá konečníku 4-6 týždňov, kým sa úplne pripraví na prijatie penisu alebo niečoho podobného, takže análne hračky sú skvelé na tréning. Je však dôležité používať iba hračky s rozšíreným základom, pretože málo známy fakt je, že váš zadok je „vákuum“ a vsaje do seba akýkoľvek predmet.

Pre viac podobných článkov z oblasti zaujímavostí o sexe nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

source: https://www.health.com/sex/is-anal-sex-dangerous

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »