BDSM nemusí byť len o fyzickej „hre“: slovné ponižovanie je tiež neodmysliteľnou súčasťou BDSM aktivít

Zdieľať článok

BDSM je súčasťou takmer každého sexu, v ktorom je aspoň minimálna túžba po otročení či sadizme. S BDSM však úzko súvisí aj dominancia a jej opak, teda ponižovanie, ktoré nemusí nadobúdať len fyzickú, ale aj slovnú podobu. Prečo sa tento typ BDSM ľuďom páči a je jeden z najvyhľadávanejších?

To, čo niekto vníma ako ponižujúce, iný takto vnímať nemusí, a preto môžeme ako „hru s ponižovaním“ klasifikovať skutočne čokoľvek. Ako sme spomenuli, ponižovanie sa rozdeľuje do viacerých podkategórií:

Verbálne: oslovovanie partnera nemilými pomenovaniami; byť prinútený povedať veci, ktoré by ste normálne nepovedali; výsmech; karhanie; urážky; znevažovanie.

Fyzické: nosenie špecifického oblečenia; vykonávanie určitých úloh, ktoré by sme vlastnou vôľou neurobili; verejné zahanbovanie; zaobchádzanie ako so zvieraťom; určité formy hry s údermi – výprasky, facky a podobne.

Degradácia: olizovanie alebo „čistenie“ niečoho špinavého ústami; extrémne formy inej hry ponižovania.

Sexuálne: nútená masturbácia a následný orgazmus.

Je však dôležité spomenúť, že súhlas s touto hrou je potrebné vysloviť ešte pred samotnou aktivitou. Je tiež namieste, ak budete chcieť aktivitu prerušiť preto, že sa nebudete cítiť komfortne.

Čo zahŕňa verbálne ponižovanie?

Podobne ako pri fyzickej bolesti, aj ponižovanie dokáže stimulovať oblasť mozgu, ktorá si pamätá aj odmeny. Keďže pôžitok začína v mozgufantázia slovného ponižovania vyvoláva v mysli niečo vzrušujúce, keď sa dostane na scénu.

Bývalý študent psychológie z University of Toronto, David de Jong, zistil, že 50 percent žien považovalo rozprávanie počas sexu, najmä takzvaný „dirty talking“, za „mimoriadne príjemné.

Hranie rolí je bežným typom ponižovania, pri ktorom jazyk môže poskytnúť skvelé prostredie pre vašu vlastnú scénu v BDSM oblasti. Byť v takejto situácii je pre niektorých ľudí skvelý spôsob, ako dosiahnuť orgazmus, najmä ak je sprevádzaný ďalšou sexuálnou fantáziou alebo fetišom.

Betty Picklesová to opisuje ako „rovnaký druh úzkosti, aký máte, keď idete na horskú dráhu“. Je to trochu hrôzostrašné a frustrujúce, ale milujete to.

Ako zaradiť slovné ponižovanie do vášho života?

Najprv sa uistite, že všetci zúčastnení súhlasia. Zníženie ega druhému človeku je spôsob, ako dosiahnuť hru s ponižovaním. Začnite s ľahkosťou, neponárajte sa do oslovovania svojho partnera každým hrozným pomenovaním, ktoré vám napadne. Skôr ako začnete, nezabudnite si vytvoriť zoznam „zakázaných“ fráz, aby ste sa uistili, že sa všetci budú cítiť pohodlne a komfortne.

Je ťažké vysvetliť, čo môže byť ponižujúce alebo nie, pretože sa to u každého jednotlivca líši. Fantázia ponižovania jedného človeka nemusí byť fantáziou druhého.

Bezpečnosť na prvom mieste

Na záver je vhodné poznamenať, že aj v tomto type hier je nutné klásť bezpečie na prvé miesto. 

Ponižovanie sa považuje za formu hrania na hrane, pretože ak si nedáte pozor, môže to spôsobiť veľmi bolestivú duševnú a emocionálnu ujmu. Veci, o ktorých si myslíme, že sú v poriadku, v skutočnosti nie sú, keď ich zažijeme. Čo sme si mysleli, že dokážeme, fyzicky alebo inak, nemusíme zvládnuť, keď tomu budeme čeliť. Súhlas, komunikácia a dôverasú tu rovnako dôležité ako pri akejkoľvek inej forme hry – možno aj viac.

  • Otvorene hovorte o minulých zážitkoch či duševných chorobách. Niektoré formy ponižovania nemusia byť v poriadku.
  • Komunikujte s partnerom. Opýtajte sa „Si v poriadku?“ alebo „Môžem pokračovať?“.
  • Vytvorte bezpečné slovo alebo bezpečný signál, ale nespoliehajte sa len naň.
  • Následná starostlivosť – pohladenie, maznanie a podobne sú vždy to, čo musíte po tejto drsnej hre podstúpiť.
  • Uistite sa, že váš partner vie, že si ho vážite, staráte sa o neho a skutočne ho rešpektujete.
  • Hovorte o tom neskôr, nie hneď po ukončení hry. Myšlienky a pocity niekedy naozaj nezasiahnu, kým nie ste preč zo scény.
  • Zastavte, ak potrebujete zastaviť. Nerobte to, v čom sa necítite dobre.

Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej na našom webe a instagramovom profile.

Source: https://helloflo.com/verbal-humiliation-play-and-why-it-turns-us-on/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »