Časti tela, ktoré by ste počas predohry nemali ignorovať

Zdieľať článok

Ako iste viete, predohra je neodmysliteľnou súčasťou sexu. Niektorí volia masturbáciu, iní použitie sexuálnych hračiek. Nech už ste zástancom čohokoľvek, je dôležité nezabúdať na konkrétne miesta na tele, ktoré posunú vašu predohru na úplne inú úroveň. Aké časti tela to sú sa dozviete v tomto článku.

Vnútorná oblasť bicepsu a tricepsu

Možno je pre vás táto oblasť citlivá a vždy, keď sa jej niekto dotkne, začnete sa smiať. Odborníci totiž tvrdia, že ak vás nejaké miesto vášho tela za bežných okolností a dotykov šteklí, počas chvíle sexu to môže byť miesto, na ktorom vás budú dotyky vzrušovať.

Nielen, že sú tieto miesta šteklivé, čo môže byť extrémne erotické, ale je to tiež ľahko stimulovateľný bod potešenia. „Robte zľahka krúživé pohyby jazykom, aby ste stimulovali oblasť,“ hovorí Danny Becker, sexuológ z TheEnhancedMale.com. „Pokožka sa stenčuje na miestach smerom k vnútornému lakťu, takže túto oblasť využite na to, aby ste svojho partnera úplne pobláznili.“ Čím jemnejší tlak, tým príjemnejší pocit.

Okolie očí

Okrem normálnych častí vášho tela, ktoré sú najčastejšie sexualizované ako erotogénne zóny, môže byť oblasť okolo vašich očí a viečka rovnako zmyselné a sexuálne príťažlivé. „Pomocou palcov partnera jemne hladkajte po obočí a dávajte mu jemné bozky na viečka,“ hovorí Jill McDevitt. „Skrýva sa v tom veľa intimity, ktorá môže pochádzať z hlbokého očného kontaktu a jemného hladenia tváre.“

Kľúčna kosť a jej okolie

„Kľúčna kosť a ryhy pod ňou môžu veľmi pozitívne a dobre reagovať na ľahký dotyk,“ hovorí Jess O’Reilly, PhD, sexuologička v Astroglide. Hoci je to náhodná časť na vašom tele, váš partner ju môže využiť na to, aby vás stimuloval spôsobmi, o ktorých ste ani netušili. 

obrázok 1

Prsty na nohách

Predtým, než to budete chcieť vyskúšať, mali by ste sa u svojho partnera uistiť, že mu neprekáža žiadna hra na nohách alebo prstoch nôh. Nikdy totiž neviete, či váš partner náhodou nie je v tejto oblasti šteklivý, čo by mohlo spôsobiť, že dostanete kopanec do tváre. Ale akonáhle sa do toho dostanete, olizovanie alebo cmúľanie môže byť extrémne erotické, pretože prsty na nohách sú veľmi citlivé. 

Ušné lalôčiky

Xanet Pailet, autorka knihy Living an Orgasmic Life, hovorí, že uši a ušné lalôčiky sú pre mnohých ľudí mimoriadne citlivé. „Hrýzť do ušných lalôčikov, olizovať partnera za uchom a jemne mu fúkať do ucha alebo mu hovoriť sexi veci, to môže byť obrovská záťaž v podobe vzrušenia.“

Zadná časť krku a ramien

Pokračovaním nadol od pokožky hlavy k zátylku sa dostávame k zadnej časti krku a ramien. Pailet hovorí, že jemné dotyky v tejto oblasti môžu navodiť mimoriadne príjemné pocity. Ľahké alebo milostné hryzenie týchto erotogénnych zón tak môže pomôcť zvýšiť a zintenzívniť pocit vzrušenia.

Ruky

Susan Kaye, PhD, sexuologička z Texasu, hovorí, že vaše ruky sú tiež veľmi dôležitou časťou tela, na ktorú sa treba sústrediť počas predohry. „Naše ruky majú rovnaký počet nervových zakončení ako naše pohlavné orgány,“ dodáva. Navrhuje zavrieť partnerovi oči, vziať mu ruky a pomaly ho viesť. Pomocou toho mu ukážete, ako a kde presne sa vás dotýka. 

Orámovanie pier

Bukálny nerv, ktorý obklopuje okraje úst, má často nevyužitý potenciál, keď sa bozkávate. „Táto oblasť je mimoriadne citlivá na dotyk, ale často sa prehliada, pretože väčšina ľudí sa zameriava na plnú časť pier,“ hovorí klinická sexuologička Rachael Ross, MD, PhD. Ak partnerovi zľahka prejdete končekom prsta po okrajoch pier, zažije brnenie, až takmer šteklivý pocit.

Keď je reč o predohre, nemusíte mu olizovať celé ústa – to by bolo zvláštne. Namiesto toho pobozkajte svojho partnera ako obvykle a potom špičkou jazyka jemne obkreslite okraj jeho hornej pery. Odtiahnite sa a znova ho hravo pobozkajte, potom obkreslite okraj jeho spodnej pery.

Bradavky

Patti Britton, PhD, klinická sexuologička z Los Angeles a autorka The Complete Idiot’s Guide to Sensual Massage, vysvetlila hodnotu hry s bradavkami. U mužov to platí dvojnásobne, pretože podľa Brittona „ich bradavky sú neprebádané územie – erotogénna zóna, s ktorou neexperimentovali.“

A čo viac, môžete ukázať partnerovi presne to, čo sa vám páči, čo robíte svojmu telu, a to tak, že to na ňom budete predvádzať. Jemne po nich švihajte jazykom, hryzte ich, hladkajte ich, robte čokoľvek, čo uznáte za vhodné.

Všetky tieto erotogénne miesta je vhodné stimulovať nielen počas predohry, ale aj počas samotného sexu a priviesť tak partnera do úplne inej dimenzie.

Pre viac podobných článkov, tipov a trikov nás sledujte aj naďalej na našom webe a instagramovom či facebookovom profile.

Source: https://www.cosmopolitan.com/sex-love/a3065/best-foreplay-tips-1109/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »