Čo znamenajú rôzne sexuálne sny a čo o vás prezrádzajú?

Zdieľať článok

Určite ste to už zažili aj vy – erotický sen. Možno ste sa po prebudení cítili trápne, ale v skutočnosti nie je dôvod prečo by ste sa mali cítiť zahanbene. Na druhej strane ste možno túžili poznať význam tohto sna. V tomto článku vám pomôžeme dekódovať významy vašich sexuálnych snov.

V prvom a neposlednom rade je potrebné poďakovať Sigmundovi Freudovi. Ten totiž doslova študoval sny, aby ste napríklad mohli prísť na to, prečo ste vo svojom sne tehotná, prečo vám vypadávajú zuby alebo prečo ste zrazu pred všetkými rovesníkmi vo svojom okolí nahá. Tvrdil, že sny predstavujú „priania, ktoré si snívajúci chcel podvedome naplniť“.

Ale sexuálne sny? Áno, to je úplne iná entita ako len vaše normálne sny REM cyklu. Sú explicitné, niekedy nezbedné. Niektoré vás dokonca môžu prebudiť, hlavne ak zažijete vlhký sen, a áno, je to úplne normálne.

Ale na rozdiel od toho, čo povedal Freud, to, že v sne uspokojujete svojho šéfa nad jeho kancelárskym stolom, nemusí nevyhnutne znamenať, že po tom túžite aj v reálnom živote. Je to o niečo zložitejšie a komplexnejšie.

Sex so šéfom

Sexuálne sny, ktoré zahŕňajú šéfa, sú trochu čudné. Skutočnosť, že je to niekto, kto má nad vami moc, je dôležitá. Psychologička, expertka na sny, Lauri Loewenberg navrhla zamyslieť sa nad tým, či sa nepotrebujete nejakým spôsobom spojiť so svojím šéfom, možno na projekte. Povedala tiež, že by to mohlo znamenať, že musíte byť viac „šéfom“ v rôznych aspektoch svojho života – hľadajte oblasti, v ktorých je priestor na to, aby ste prevzali väčšiu zodpovednosť.

Sex s niekým, kto nie je váš partner

Sny o osobe, s ktorou práve netvoríte partnerský vzťah, môžu byť na hranici medzi fantáziou a nočnou morou, hoci Loewenberg uisťuje, že občasné sexuálne sny o iných ľuďoch sú úplne normálne a v poriadku. Ak sa to však deje pravidelne, povzbudzuje vás, aby ste preskúmali svoj skutočný sexuálny život. „Pozrite sa na frekvenciu vašej sexuálnej rutiny v reálnom živote,“ hovorí Loewenberg. 

Sex s celebritou

Sexuálne sny s celebritami zvyčajne znamenajú jednu z dvoch vecí: Buď si len myslíte, že celebrita je super sexy a sex s nimi je vašou legitímnou fantáziou, alebo ak sa vám zdajú ako náhodná celebrita, ktorá vás až tak nezaujíma, mali by ste aplikovať Loewenbergovej „pravidlo troch aj na túto situáciu. Všimnite si prvé tri veci, ktoré vám napadnú, keď sa zamyslíte nad tým, prečo je tá osoba slávna. Sú to muzikanti? Ak áno, Loewenberg navrhuje pozrieť sa na niektoré z ich populárnych textov piesní, aby ste zistili, či tam nie je pre vás skrytá správa. Opäť platí, že vaše podvedomie je zložité.

Sex s vaším ex

Ak snívate o sexe s bývalým partnerom, nebojte sa. Neznamená to, že ste do nich tajne stále zamilovaní a mali by ste okamžite zahodiť svojho súčasného partnera, to určite nerobte. Loewenberg hovorí, že sexuálne sny zahŕňajúce ex-partnerov, najmä vašu prvú lásku, sú najbežnejším typom sexuálnych snov. „Ak je to už dávno, čo bola táto osoba vo vašom živote, nie je to o nej, ale o tom, čo predstavuje: prvá láska, vášeň, vzrušenie, byť niekým žiadaný, túžiť po niekom,“ hovorí Loewenberg.

Sex s niekým rovnakého pohlavia

Aj keď ste žena, ktorú zvyčajne nepriťahujú iné ženy, podľa Loewenbergovej sú sny o sexe s rovnakým pohlavím stále veľmi časté. „Ak sa vám zdá divné a náhodné mať takýto sen, pamätajte, že v skutočnosti nejde o samotný sex, ale skôr o to, čo predstavuje osoba, s ktorou máte sex,“ hovorí. Zamyslite sa nad vlastnosťami, ktoré predstavujú ženyobjavujúce sa vo vašom sne – je obzvlášť pestrá, silná alebo láskavá? A premýšľajte o veciach, ktoré ste v poslednej dobe urobili, vďaka ktorým ste skutočne hrdí na svoje pohlavie. 

Sex s učiteľom

Extrémne bežný scenár sexuálneho sna! Ak je to učiteľ alebo profesor, do ktorého ste zamilovaní, tento sexuálny sen je jednoduchý. Ale ak doňho nie ste zamilovaní, zamyslite sa nad predmetom, ktorý tento profesor vyučuje. „Ak to bol váš učiteľ angličtiny, možno práve teraz vo vašom živote potrebujete lepšiu komunikáciu,“ hovorí Loewenberg. „Alebo ak to bol váš učiteľ matematiky, mohla by to byť potreba zlepšiť sa vo svojich financiách.“

Skupinový sex

Aj keď sa môžu zdať zábavné, bláznivé a cool, sexuálne sny o orgiách znamenajú veľa trápenia vo vašom živote, hovorí Loewenberg. „To môže byť zvyčajne spojené s nejakým druhom zmätku alebo preťaženia, ktoré sa deje vo vašom skutočnom živote,“ hovorí. „Orgie sú zvyčajne o tom, že je niečoho príliš veľa, niečoho, čo sa deje naraz,“ hovorí Loewenberg. „Máte toho príliš veľa? Snažíte sa dosiahnuť príliš veľa vecí naraz?“ Posolstvom je, že vaša pozornosť je rozdelená medzi príliš veľa vecí – hľadajte spôsoby ako si zjednodušiť niektoré časti svojho života.

Chceli by ste vedieť viac? Viac o sexuálnych snoch sa môžete dozvedieť z literatúry, ktorá sa tejto problematike venuje detailnejšie. 

Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať na našom webe a Instagrame, aby vám už žiaden ďalší článok neunikol. 

Source: https://www.cosmopolitan.com/sex-love/advice/g3112/sex-dreams/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »