Večer plný erotiky: 50 odtieňov sivej

Zdieľať článok

Erotika je pojem, pod ktorým si každý dokáže predstaviť niečo úplne odlišné. Niekto si predstaví jednoduchú, romantickú predohru a nežný sex, iní si predstavia putá, bič, erotické hračky a tvrdý sex – a presne tohto typu sexu sa bude týkať dnešný tip na film, ktorý poznáte určite minimálne z počutia. Dámy a páni, predstavujem vám „50 odtieňov sivej“.

Všetko sa to začalo v roku 2015, keď sa stal tento film úplným trhákom. Ešte väčším trhákom sa však stala legendárna veta, ktorú povedala jedna z hlavných postáv, Christian: „Nemilujem, j*ebem. Tvrdo.“ Čo k tomu viac dodať? S týmito odvážnymi, ale veľmi zavádzajúcimi slovami, ktoré dostali nejednu fanúšičku do kolien, sa dostávame k tomu, čo je najčistejšie a najjemnejšie zobrazenie sado-masochizmu v histórii kinematografie. Bolo to tiež určite najočakávanejšie literárne spracovanie azda od čias Da Vinciho kódu. Milióny fanúšikov si už krátko predtým vychutnali erotický bestseller EL James na svojich elektronických čítačkách. Teraz nám už sedem rokov spríjemňuje večery filmová podoba tohto skvostného diela.

Pohľad kritikov

Toto je práve ten film o podrobení sa erotickému trestu od pekného muža, ktorý hrá na klavíri Chopina a popíja chardonnay zo skla s dlhými stopkami. Je mimoriadne bohatý. Čo je však podstatnejšie, rád dáva poriadny výprask. Ale buďte si istí, že to nie je len o výprasku. Predtým, ako začne zvrátenosť, náš hrdina si stiahne nohavice a spodnú bielizeň a v konvenčnejšom zmysle urobí hlavnej ženskej postave to, po čom túži. Jeho penis tu však neuvidíme. Vážne – v tomto filme nie sú žiadne záblesky penisu. Je to predovšetkým mimo kamier.

Dakota Johnson hrá Anastasiu, peknú, hanblivú a nemotornú študentku, ktorá sa ocitne uprostred rozhovoru s miestnym miliardárom pre univerzitné noviny. Nie je ním nik iný, než muž s „kamennou tvárou“ Christian Grey, ktorého hrá Jamie Dornan.

Anastasia z rozhovoru nezískala žiadne informácie o tom, čo Greyova firma robí – a to zostáva záhadou. Greya však veľmi zaujala Anastasia, ktorá sa ho vôbec nebojí a nemá pred ním takmer žiaden rešpekt. Preskočila medzi nimi iskra? Zdá sa, že áno. Čoskoro spolu budú chodiť, ale Christian zamračene a tvrdohlavo povie Anastasii, že sa musí podrobiť pravidelným sedeniam v jeho „Červenej izbe rozkoše“, zviazaná a často zbitá. Anastasia si zahryzla do pery a po dlhej zmluvnej diskusii o tom, čo je a čo nie je dovolené, napokon súhlasí. Tento ich milostný život však naruší Christianova vysoká miera agresivity a Anastasiino odmietanie byť jeho sexuálnou otrokyňou. 

Možno v ďalšom filme Anastasia získa prácu alebo stáž v Christianových kanceláriách a my konečne zistíme, čím sa Christian živí.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »