Darine Moore: Postupný vývoj je dôležitý. Ak sa dostaneš za svoju morálnu hranicu, budeš sa cítiť zle

Zdieľať článok

Darine sa venuje OnlyFans približne rok. Predtým sa pohybovala a pracovala medzi autami a s erotickým priemyslom nemala žiadne skúsenosti. Počas materskej dovolenky si založila účet na platforme a tam sa jej fans club pekne rozrástol. Darine sme vyspovedali a v  rozhovore nám povedala, ako sa o OnlyFans dozvedela a čo ju viedlo k založeniu účtu, aký je jej názor na platformu, ale aj čo hovorí jej okolie na to, čím sa živí…

 • Ahoj Darine, mohla by si sa nám na úvod v skratke predstaviť? Ako si prišla k svojmu umeleckému menu Darine Moore? Ako si sa dozvedela o OnlyFans a čo ťa viedlo k založeniu účtu na platforme?

Ahojte, volám sa Darine Moore a som človek, u ktorého by ste asi úplne nečakali takú minulosť akú naozaj mám – vlastne hneď po strednej škole, až kým som nemala dieťa, som robila medzi autami. Plnila som klimatizácie, predávala som auto diely, montovala som autobatérie. Proste všetko okolo áut, pretože do toho prostredia som sa narodila. Keby som nerobila OnlyFans, určite by som robila niečo okolo áut. Zároveň som vždy rada fotila. Predtým to boli psy, no postupne som začala fotiť seba a do dnes sa fotím len ja sama. Zatiaľ ma nefotil žiadny profesionál, ale na tom by som už mala pomaly zapracovať.

A ako som sa dozvedela o OnlyFans? Keď som porodila, tak som si asi po dvoch rokoch sedenia na materskej začala nachádzať na svojom súkromnom Instagrame správy typu: „Čau, kamarát sa pýta, prečo si už konečne nezaložíš OnlyFans, tebe by to strašne šlo.“ Aj keď som sa vždy rada fotila a občas som pridala na svoj súkromný Instagram nejakú zaujímavú fotku, aj tak som si nemyslela, žeby mi bol za to niekto ochotný aj reálne zaplatiť. A potom, keď mi to odkázal asi tretí cudzí človek, som si povedala, že to aspoň skúsim a pri najhoršom ma tam zo srandy podporia aspoň kamaráti. Na začiatku som tam chcela dať len instagramové fotky a hovorila som si, že keď mi to zarobí päť eur na kávu, tak to bude celkom sranda. Založila som si teda OnlyFans a zrazu som tam mala nie päť, ale pätnásť ľudí. Vtedy ma reálne začalo zaujímať ako OF funguje. Následne som si založila druhý propagačný profil, musela som si vymyslieť umelecké meno lebo pod svojím rodným menom som vystupovať nechcela. Je to proste nuda a vyslovene som hľadala niečo iné. Vždy som sa volala buď Darin alebo Darine, tak som si povedala, že nájdem k tomu niečo zvučné, jednoduché a ľahko zapamätateľné pre ostatných. Tak vzniklo moje umelecké meno.

Založila som si teda propagačný profil, na ktorom som mala zrazu tritisíc ľudí, potom tam bolo päťtisíc ľudí. A než mi ho zrušili, tak som tam mala 19-tisíc ľudí. Celý OnlyFans som stavala na tom, že som tam mala z 99% iba Slovákov alebo Čechov. Na rozdiel od mnohých slovenských dievčat, ktoré na našom trhu chcú zostať inkognito. Je mi príjemné s nimi robiť, oni majú zo mňa dobrý dojem, ktorý na zahraničných stránkach nenájdu, lebo je to pre nich „masovka“. Veľká časť z nich mi napísala, že oni si to predtým nikdy nezaplatili, lebo na to nemali dôvod. Pre nich to boli len postavičky na internete, ale so mnou si píšu, mne rozumejú, lebo rozprávame rovnakou rečou a majú taký dojem, že sa mi vkradli do súkromia, to je to, čo ich na tom berie. Môžeš si kúpiť niekoho súkromie a je to niekto, pri kom máš dôvernejší dojem, že ho poznáš.

 • Ako sa ti v súčasnosti na OnlyFans darí?

Som vďačná za každého človeka, pretože keď mi zrušili ten 19-tisícový účet na Instagrame…je to proste spôsob, akým dostávaš ľudí na OnlyFans, takže prílev nových ľudí je teraz omnoho menší. Ale stále tam mám okolo 250 ľudí a z nich, ak si dobre pamätám, tak okolo 180-190 má zaplatené automatické obnovovanie predplatného, čo znamená, že sú so mnou spokojní a páči sa im môj obsah. Instagram si teraz budujem nanovo a zároveň rozmýšľam, že vymyslím niečo nové aj na iných sieťach. A klasika, nájdeš ma na Twitteri, som na TikToku, mám nový Instagram. Ide to pomaly, ale nájdem čas odpísať každému jednému človeku a každému jednému viem venovať pozornosť. Je to pre mňa osobnejšie, takže užívam si aj túto časť.

 • Veľa sa hovorí o tom, že pandémia spôsobila veľký príliv ľudí na OnlyFans. Pocítila si aj ty nejakú zmenu príchodom pandémie?

Nemôžem sa k tomu úplne objektívne vyjadriť, pretože ja som si zakladala OnlyFans pred rokom, kedy už pandémia bola. Mňa to ovplyvnilo spôsobom, že veľa ľudí nemalo príležitosť vyjadriť názor na to, čo som začala robiť a počas pandémie zistili, že wau, ona si nerobí len hanbu na internete, ona z toho žije a žije z toho dobre. A keďže videli túto časť, tak to potom nechali tak. To je jediný môj názor na pandémiu, z tohto hľadiska je pandémia super. Mne nejako zásadne ľudia nechýbajú, ja som celý deň na internete, takže som šťastná, že môžem byť sama a v tichu.

 • Mala si už predtým nejaké skúsenosti s erotickým priemyslom?

Okrem klasického pozerania porno stránok som nemala žiadne skúsenosti.

 • Venuješ sa okrem OnlyFans aj nejakej inej práci?

Momentálne nerobím žiadnu inú prácu, pretože len prednedávnom som skončila na rodičovskej dovolenke, ale pravdepodobne si nejakú ďalšiu prácu na polovičný úväzok alebo ako brigádu hľadať budem. Baví ma pracovať a chcem robiť aj niečo iné, momentálne mám otvorených viacero možností.

 • Vieme, že máš priateľa a dieťa. Čo tvoj priateľ hovorí na tvoje pôsobenie na OnlyFans? Nastala situácia, že s tým mal niekedy problém? Tvoríš obsah aj s ním?

Ja som sa počas doby odkedy mám OnlyFans stihla rozísť s mužom, s ktorým mám dieťa, ale nebolo to kvôli OnlyFans. Teraz mám nového priateľa. Čo sa týka bývalého, rešpektoval a toleroval moje rozhodnutie, ale keď sme sa hádali, vyťahoval to. To znamená, že s tým nebol asi úplne vnútorne vysporiadaný. Ale nečudujem sa mu, je to strašne špecifická vec a chápem aj jeho.

Nový priateľ ma vlastne už spoznal s vedomím čo robím a ja som šťastná, že som práve teraz našla niekoho, kto je nie len v pohode z toho, čo robím ale je z toho istým spôsobom aj nadšený. Pomáha mi, fotí ma, robíme spolu obsah. Vidím, že je s tým skutočne vysporiadaný a nevidí v tom žiadny morálny problém. Odkedy som s ním, tak väčšia časť obsahu je už len spoločná. Predtým som mala práve naopak, väčšinu obsahu iba sólo. Z vlastných skúseností viem, čo ľudia chcú – sedem chlapov z desiatich, čo na OF mám, chce spoločné videá, ale potom sú traja, ktorí si to nepozrú, pretože by nejakým spôsobom žiarlili a chcú vidieť iba sólo.

 • Ako reaguje tvoje okolie, rodina a priatelia, na tvoju prácu. Má to čo robíš vplyv na tvoj osobný život?

Na mňa sa pozrieš a vidíš, že sa ma nedotýka to, čo iní ľudia hovoria. Všetky bariéry spadli asi vtedy, keď som si dala vytetovať srdiečko na líce. Mňa sa nejaké morálne špekulácie môjho okolia nedotýkali nikdy. Takže v tomto prípade je to presne tak isto. Nemám sa za čo hanbiť, pretože je obrovský rozdiel v tom, keď niečo koluje po internete zadarmo a baby z toho majú len hanbu. Ale pre mňa to je moja práca a tak to aj vnímam. Čo sa týka môjho bližšieho okolia, teda rodiny, tak tam jediný problém alebo výčitka bola, že mám dieťa a toho som si vedomá. Na druhej strane, ja som bola vychovávaná spôsobom, že svoju mamu mám rešpektovať v prvom rade ako ženu a potom ako matku. Čiže keď ja naučím svoje dieťa rovnako rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia, tak si myslím, že by to jedného dňa mohlo chápať. Aj keď jasné, máš z toho strach, pretože decká sú hnusné.

A inak mama bola jeden z prvých ľudí, ktorým som povedala, že som si také niečo založila. Otec mi povedal, že nadšený z toho nie je, ale v zásade s tým nemá žiadny problém. A zbytku rodiny som sa nepýtala, pretože popravde, nič ich do toho nie je. Ja mám s mojou mamou vybudovaný tak silný vzťah. Pokiaľ je moja mama v pohode, tak sú mi ostatní úplne ukradnutí.

Z priateľovej strany je to trochu horšie, zo strany jeho rodiny. Ja som jednoducho dcéra svojej mami, ktorej som oznámila, že robím toto. Lenže on si domov dotiahol priateľku, ktorá robí toto a on to robí s ňou. Jeho rodičia sú, čo sa týka morálnych zásad trochu niekde inde, takže tam to bude chcieť ešte nejaký čas, kým nájdeme spoločnú reč. Aj keď on bol vždy taký typ, nevytiahneš to z niekoho, kto to tak necíti, ale ja som akoby spúšťač celého problému. A oni sú z dediny, čiže oni sú takí, že prišla suseda a susedina dcéra ukázala Twitter a už bol problém. Im by to v princípe bolo jedno, aj nám povedali, že si to máme natáčať, ale prečo to musia vidieť ostatní ľudia?  

 • Stretla si sa pri tvojej aktivite na OnlyFans s niečím, čo už bolo pre teba „cez čiaru“? Stretla si sa s nejakou netradičnou požiadavkou od fanúšikov?

Prvé, čo mi prišlo zvláštne asi po dvoch týždňoch, čo som mala účet, keď si odo mňa začali pýtať fotky typu, odfoť mi nohy, pretože ja som mala z nôh celý život fóbiu. Asi sa vieš vcítiť do mojej kože, že ja predávam niečo, čo ja sama nepovažujem za príťažlivé a bolo to pre mňa relatívne ťažké. A inak jasné, stretneš sa tam s požiadavkami – nemáš nejaké video, kde súložíš s priateľom a ty máš strap-on dildo. Ale takým ľuďom hovorím nie, nebudem natáčať niečo, čo nepraktizujem v bežnom živote.

Ale inak mám asi šťastie, že nič extra uletené som nemusela riešiť. Úplné absurdity si odo mňa našťastie nikto nepýtal. A zlú skúsenosť, že som niekoho musela blokovať mám tuším len jednu.

 • Uvažovala si niekedy nad tým, že to na OF „zabalíš“?

Popravde nikdy. Ani raz. Ja to mám rada, baví ma to. Našla som sa tam po všetkých smeroch aj tým, že sa viem fotiť sama.  Aj keby som si našla prácu na plný úväzok, tak by som to v menšom merítku robila stále.

 • Ak by si mala zhodnotiť pozitívna a negatívna OnlyFans, aké by boli?

Je to u každého individuálne. U niekoho preváži to, že mu okolie zničí život, lebo si ho nechá zničiť. Výhody, ktoré v tom vidím ja, sú že môžem tráviť čas so svojím dieťaťom. Nemusím rozmýšľať nad tým, že ho dnes pôjde vyzdvihnúť zo škôlky ten človek a zajtra niekto iný, lebo som niekde na dvanástke. A to je pre mňa zo všetkého najdôležitejšie. Neberiem jej detstvo a nevyrastá ako niektoré deti, keď rodičia sú v práci a striedajú si ich babičky. Ja som šťastná, že jej môžem dopriať všetko čo chce, že s ňou môžem tráviť čas a nemá doma frustrovaného pracujúceho rodiča a mám hlavu tam, kde sa naozaj nachádzam.

Nevýhodou, ako som už spomenula, je, že niektorí ľudia nátlak okolia alebo hanbu neznesú. Ale keď si s niečím vnútorne vysporiadaný, tak ťa neurazí, keď niekto príde a šplechne ti do ksichtu: „Hej ty, ty točíš porno.“ Ja reagujem na to tým: „Hej a? No a? O čo ide?“

 • Čo by si odkázala dievčatám, ktoré zvažujú pôsobenie na OnlyFans? 

Asi moja úplne najlepšia rada je, rob to tak ako chceš, ale nikdy sa nedaj za vidinou peňazí a psychického nátlaku. Nenechaj sa prinútiť robiť niečo, čo je mimo tvoju komfortnú zónu, pretože to je ten moment, kedy začneš mať výčitky a cítiš sa použitá. Stretla som sa s tým na začiatku, niekomu som poslala obsah a keď sa na to pozerám spätne, tak to bolo naozaj za smiešne peniaze. Išlo o fotky. A ten človek mi napísal, ale to si mi dala málo za tie peniaze a ešte mi pošli toto a ešte mi pošli hento. A to je presne ten bod, kedy si musíš na to zvyknúť a nesmieš to takto vnímať, pretože ľudia na tebe vidia, že sa bojíš vypýtať si. To je jedna vec. A ďalšou vecou, posielala som video, ktoré bolo akoby prvé moje porno v momente, kedy som s tým ešte nebola úplne vysporiadaná. Trápilo ma to a asi týždeň som kvôli tomu úplne dobre nespala. Ale pritom, keď sa pozriem na celý môj vývoj na stránke, tak všetko išlo postupne. Najskôr som ukazovala iba prsia, potom som ukazovala už aj spodok, ale žiadne detailné zábery, len som proste nemala spodné prádlo. Potom som už poslala foto sériu, kde som bola úplne odhalená, neskôr som poslala aj také video. A tá postupnosť toho, čo ti tvoja vlastná morálka dovolí, je dôležitá,  pretože keď sa dostaneš za tú hranicu, tak ťa to bude proste srať a budeš sa cítiť zle.

 • Aké sú tvoje ciele a vízie? Je niečo konkrétne, čo by si na OF chcela dosiahnuť?

Nie som extra cieľavedomý človek. Rada sa v prítomnom čase zamestnávam tým, čo ma aktuálne baví. Vždy bol môj sen pracovať takým spôsobom, aby som nemala dojem, že pracujem. Toto si vyžaduje naozaj veľa práce, v rámci promovania na ostatných stránkach, tvorenia obsahu, úpravy, grafika, atď. Je to veľa práce, ale nemám dojem, že pracujem. Takže toto je niečo, čo by som chcela v živote robiť, nech je to čokoľvek, či to bude OnlyFans alebo začnem robiť niečo iné, alebo budem robiť veľa malých vecí dokopy. Nikdy nechcem mať dojem, že som otrokom svojej práce. Chcem mať dojem, že robím to, čo ma baví a chcem mať z toho peniaze.

Chcela by som si ale vybudovať zo svojho mena brand, pretože v tom momente je jedno, či máš Twitter alebo TikTok, alebo robíš webkamery, pretože tie chcem tiež začať robiť, alebo čokoľvek, čo sociálne médiá prinesú, pretože tých platforiem vzniká strašne veľa. Proste chcem byť sama o sebe brand, tým spôsobom, že ľudia dajú do vyhľadávačika na sociálnej siete moje meno, vyskočím im tam ja a vedia koho hľadajú.

Ja som vždy chcela byť obľúbená a videná, čo je niečo, čo si málokto prizná. Ľudia nepočujú moc radi, že chceš byť populárny, videný a podobne. Ja som potom podstúpila tri plastické operácie naraz a strašne veľa iných úprav a od toho momentu mám akosi prvýkrát pocit, že konečne vyzerám tak, ako som celý život chcela, že som to ja. A od tej doby som so sebou len spokojná a odkedy som spokojná ja so sebou, tak sa ľuďom na mňa dobre díva. Asi to tak celé funguje, ja som v pohode, oni sa chcú dívať na to, ako je niekto v pohode a mám taký pocit, že možno zo mňa aj niečo bude.

source: https://onlyfans.com/darinemoore

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »