Zdieľať článok

V dnešnej dobe plnej možností je ťažké, dokonca až nemožné zabrániť deťom v prístupe k sexuálnemu explicitnému obsahu najmä preto, že takýto obsah dnes číha všade. Je možné ho vidieť v televíziách, ale aj na internete vo forme erotických reklám či voľne dostupných pornostránok. Výnimkou nie je ani prístup na platformy ako napríklad OnlyFans.

Britská platforma OnlyFans nedokáže zabrániť maloletým používateľom v predaji svojho explicitného obsahu, udáva BBC. Údaje hovoria o tom, že neplnoletí používajú identifikačné preukazy svojich rodinných príslušníkov, a tým aj ich osobné údaje. Najvyšší britský policajt pre ochranu detí tiež hovorí o tom, že deti sú na platforme „vykorisťované“.

Na stránke je síce viacero odvetví obsahu, ale najznámejšie je to 18+. Platforma OnlyFans bola (a aj stále je) počas pandémie veľkým víťazom a jej popularita explodovala, keďže veľká časť sveta bola nútená zostať doma. Platforma sa od roku 2019 rozrástla takmer 10-násobne a teraz má viac ako 120 miliónov používateľov. Niektorí tvorcovia sa vďaka svojim účtom stali milionármi, no pre väčšinu z nich to bolo záchranné lano alebo druhý príjem, ktorý ich počas pandémie živil.

BBC sa v rámci tohto prieskumu zaoberalo mladou, len 17-ročnou dievčinou, ktorá na OnlyFans predávala videá, na ktorých masturbovala a používala pri tom rôzne erotické pomôcky a hračky. Sama tiež prezradila, že sa to začalo len nevinnými fotkami chodidiel, ale fanúšikovia chceli stále viac. Keď sa jej odborníci opýtali ako sa na platformu dostala, odpovedala, že použila pas, ktorý patril starkej. Na to, že je platforma „bežne dostupná“ aj maloletým poukázalo BBC naozaj netradičným spôsobom. Na platformu zaregistrovali maloletého chlapca, pričom použili občiansky preukaz a identifikačné údaje osoby, ktorá mala 26 rokov.

OnlyFans na to následne reagovalo tým, že účty boli vymazané. BBC však tiež počulo o skúsenostiach neplnoletých osôb na OnlyFans od odborníkov na ochranu detí v Spojenom kráľovstve a USA, ktorí viedli rozhovory s desiatkami policajných síl a škôl, a získali anonymizované úryvky z poznámok poradcu Childline. Poznámky obsahovali aj jedno dievča, ktoré poradcom povedalo, že na túto stránku vstúpilo, keď malo len 13 rokov. Vskutku šokujúce!

Tieto prípady sú len jedny z mála, o ktorých naša spoločnosť vie. Podobných prípadov je nespočetne veľa. V hre nie je len bezpečie detí, ale aj ich psychické zdravie, ktoré môže byť týmito nepríjemnými situáciami doživotne poznačené.

Pre viac podobných článkov zo sveta OnlyFans či iných, podobných platforiem, nás nezabudnite sledovať aj naďalej, aby vám neušli žiadne novinky a zaujímavosti.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »