Fetiš: Voyeurizmus

Zdieľať článok

Stretli ste sa už s tým, že ste mali niečo tak radi až vám to pripadalo ako závislosť? Ak to hraničilo so sexuálnym vzrušením mohlo ísť o fetiš. Existuje veľa druhov rôznych fetišov, niektoré sú pre väčšinu populácie bežné a povedzme že akceptovateľné, iné sú ojedinelé a častokrát môžu hraničiť s mierou zdravého rozumu. V našej novej rubrike sa zameriame na rôzne fetiše z oboch kategórií. Ktovie, niektorí sa v nich nájdete, aj keď ste doteraz možno ani netušili, že nejaký fetiš máte. Dnes vám predstavíme fetiš, ktorý nesie názov VOYEURIZMUS.

Definícia voyeurizmu

Tento fetiš je definovaný ako záujem pozorovať nič netušiacich ľudí pri vyzliekaní, keď sú nahí a dokonca aj pri sexuálnych aktivitách, ktoré vykonávajú. Patrí medzi bežné a najviac rozšírené druhy fetišu. Dôraz sa kladie nie na osobu, ale na aktivitu, ktorá je vykonávaná. Osoba, ktorá sleduje, sa nazýva voyeur.

Dôležitým faktom je, že sledovaná osoba netuší, že je pozorovaná, preto sa sledovaná osoba nachádza najmä na miestach, kde očakáva viac súkromia, ako napríklad doma.

Voyeurizmus vs. voyeuristická porucha

Ako som spomínala, voyeurizmus sa zameriava na pozorovanie ostatných. Táto aktivita si však vyžaduje veľké množstvo fantázie, pretože človek, ktorý v danej chvíli nemôže nikoho sledovať, je nútený, aby si predstavil, že niekoho pozoruje a následne môže ukojiť svoje sexuálne túžby prostredníctvom masturbácie.

V iných prípadoch sa voyeurizmus môže stať parafilnou poruchou, známou ako voyeuristická porucha. Parafilné poruchy zahŕňajú sexuálne predstavy alebo nutkania, ktoré spôsobujú strach a pocit úzkosti. Môžu zahŕňať neživé predmety, ale aj deti.

Ako vyzerá „zodpovedný“ voyeurizmus?

Voyeurizmus v podstate znamená, že jedna strana nie je s týmito myšlienkami stotožnená. Ak máte voyeuristické túžby, existujú spôsoby, ako ich splniť zodpovedne bez porušenia súhlasu alebo práva na súkromie kohokoľvek.

Pornografia

Voyeurizmus je jeden znajznámejších žánrov porna. Aj keď niektoré filmy v tomto žánri môžu obsahovať narušenie súkromia, existuje veľa možností, ktoré zahŕňajú strany, ktoré súhlasia. Tieto scény vám spravidla umožňujú sledovať z pohľadu voyeura a vy tak môžete sledovať ostatných bez toho, aby to bolo niekomu nepríjemné.

Hranie rolí

Ak dávate prednosť praktickejšej možnosti, porozprávajte sa o hraní rolí s partnerom. Môžete sa tiež dohodnúť na ľubovoľnom množstve scenárov a aj na nahrávaní videa. Niektoré sexuálne pozitívne komunity alebo organizácie okrem toho pozývajú jednotlivcov a páry do skupinových alebo osobných prostredí, aby sa zapojili do sexuálneho prieskumu. Nájdite miestnu skupinu online alebo pomocou aplikácie určenej na spojenie s ľuďmi s podobnými sexuálnymi záujmami.

Kedy sa z voyeurizmu stáva voyeuristická porucha?

Voyeurizmus sa stáva problémovým v okamihu, keď podniknete kroky, ktoré porušujú práva a súkromie druhej strany, ako napríklad sledovanie osoby v jej dome, či pri sexuálnych aktivitách bez jej vedomia a tiež aj filmovanie a fotografovanie osoby bez jej súhlasu. Voyeuristické záujmy môžu byť problematické aj vtedy, keď ich nedokážete držať na uzde.

Voyeurizmus sa týka sledovania ľudí, ktorí sa vyzliekajú alebo vykonávajú sexuálne aktivity spravidla bez ich súhlasu.

Ak vás myšlienka voyeurizmu vzrušuje, nie ste sami. Je to celkom bežný sexuálny záujem, ale tento druh fetišu môže byť problematický, ak začne mať vplyv na váš každodenný život.

Pre viac podobných bizarných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej, aby vám žiadny ďalší článok neunikol.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »