Finančná nadvláda: siaha hlboko do pánskych peňaženiek a zároveň je úzko spojená s dominanciou v spálni

Zdieľať článok

O dominancii sme už hovorili mnohokrát – táto je však trochu iná. Finančná dominancia sa len zriedka dotýka oblasti sexu a povedzme si úprimne, nie vždy to musí byť príjemné.

Prvýkrát, keď Ceara Lynch ponorila prst do sveta sexu, mala len 17 rokov a bola ďaleko od domova. Stredoškoláčka, ktorá vyrastala v Portlande v štáte Oregon, absolvovala semester v zahraničí ako výmenná študentka v Japonsku. Nepoznala jazyk ani nikoho, kto hovoril po anglicky. Pre tunajších obyvateľov bola nudná a kvôli nedostatku sociálneho kontaktu sa často cítila osamelá. Urobila teda to, čo ľudia robia, keď čelia sociálnej izolácii: spojila sa s neznámymi ľuďmi online.

„Tento chlapík sa so mnou začal náhodne rozprávať, keď videl môj profil na nejakej stránke,“ hovorí Lynch. Hoci to nebola platforma pre dospelých, vysvetľuje: „Aby som bola úprimná, bol veľmi perverzný.“

Tento cudzinec na internete mal množstvo fetišov – zlaté sprchy, pančucháče, na čo si len spomeniete – veci, ktoré sa vtedy zdali šokujúce, hoci Lynch nad tým dvakrát nemusela uvažovať. Chcel sa stretnúť, povedala absolútne nie. 

Keď muž konečne prijal, že žiadne stretnutie v reálnom živote nebude, spýtal sa jej, či by bola ochotná urobiť niečo iné – chcel od nej kúpiť fľašu moču. Najprv si povedala, že v žiadnom prípade. Ale čím viac Lynch zvažovala túto ponuku, tým viac mala pocit: „Čo by som mohla stratiť?“ Zabalila moč do fľaše a následne poslala na adresu, ktorú uviedol. O dva týždne neskôr prišla na jej adresu poštou obálka s hotovosťou 250 dolárov. Vtedy spoznala potenciálnu obchodnú príležitosť. 

Lynch začala predávať svoju použitú spodnú bielizeň, okrem iného. Chlapi dražili aj jej použité tampóny, exkrementy a všetky tieto divné veci. Keď však začala dostávať správy od mužov, ktorí prosili, aby boli jej „peňažným sluhom“, musela si urobiť prieskum, aby zistila, čo tým mysleli. Nakoniec narazila na zlom, ktorý hľadala: finančnú nadvládu. To bolo pred desiatimi rokmi a odvtedy si takto zarába na živobytie.

Vo svojej základnej rovine je finančná dominancia do značnej miery taká, ako to znie: nadvláda, pri ktorej sú peniaze namiesto otroctva prostriedkom zneužívania. Keď sa však dostanete pod povrch, tam je to trochu ťažšie pochopiť – ako to vysvetľuje Lynch, celé BDSM je výmena moci a finančná dominancia nie je o nič iná.

Finančnej domine (ten, ktorý prikazuje) by jej submisívny (ten, ktorý je podriadený) mohol zaplatiť, aby mu povedala, že minie všetky jeho peniaze, aj keď v skutočnosti nikdy nebude mať prístup k jeho účtom alebo možno má čísla jeho kreditných kariet a on sa obáva, že sa jedného dňa rozhodne vyťažiť maximum; v iných prípadoch jej môže poslať cez aplikáciu na zdieľanie peňazí určitú hotovosť a chcieť od nej, aby ho následne počúvala. Celá pointa je v tom, že submisívny prepadne myšlienke straty moci nad svojimi peniazmi.

Finančná dominancia, teda fetiš, spadá pod BDSM, môže na seba vziať rôzne podoby. Finančná domina si len zriedka – ak vôbec niekedy – vyzlečie šaty alebo má sex s klientom.

„Jedna vec týkajúca sa finančnej nadvlády je, že s tým súvisí aj prvok poníženia,“ vysvetľuje Lynch. „To, čo teraz vieme z mnohých výskumov, je, že fyzická bolesť a psychická bolesť aktivujú rovnaké oblasti mozgu a majú podobné účinky. Jeden z týchto účinkov nás núti sústrediť sa viac na tu a teraz, čo nám umožňuje intenzívnejšie prežívať iné veci – napríklad, ak pociťujete bolesť a potom máte sexuálnu stimuláciu, môže to byť intenzívnejšie.“

Kedysi si myslela, že už bude mimo biznis, a istým spôsobom je stále trochu prekvapená, aký je po jej „službách“ stále dopyt.

„V priemysle pre dospelých sú mladosť a krása vašou hlavnou devízou – predstavovala som si, že tá moja už bude vo svojich koncoch, ale každým rokom zarábam viac a viac peňazí. Je to naozaj mätúce a nečakané. Vždy som si hovorila, že to budem robiť dovtedy, kým to bude mať zmysel.“

Ale aj keď vie, že má na stole veľa možností, Lynch hovorí, že v tejto chvíli nemá zmysel odkladať túto jej prácu bokom, nemá na to dôvod. „Zarábam veľa peňazí. Cestujem. Momentálne mám naozaj skvelý život. Mojím cieľom je zarobiť čo najviac peňazí do budúcnosti, investovať ich do nehnuteľností a iných investícií. Akonáhle príde dôvod zastaviť to, čo robím, chcem mať dobrý domov, aby som preskúmala zvyšok svojho života s mojou budúcou rodinou.“

Source: https://www.glamour.com/story/financial-domination-inside-the-erotic-fetish-that-controls-mens-wallets

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »