Honney: Mám rada odvážne a sexy fotky, z ktorých vyžarujú emócie

Zdieľať článok

Hanka pochádza z Brna a na Instagrame je známa pod menom Honney Monney. Živí sa fotením, no fotenie vníma predovšetkým ako koníček, nie ako prácu. Okrem toho pôsobí aj na Patreone. V rozhovore sme sa rozprávali o jej vášni k foteniu, o tom, aké fotky fotí najradšej, ale aj o tom, ako s fotením začala. Hovorili sme aj o jej Patreone či o iných koníčkoch a záľubách, ktoré má. 

  • Ahoj, môžeš sa nám prosím na začiatok predstaviť a povedať nám niečo o sebe? 

Volám sa Hanka a na Instagrame ma nájdete ako Honney Monney. Honney si hovorím už dlho a tak nejak sa mi to páči, je to také sladké. Foteniu sa venujem už rok a pol, začalo to tým, že som chcela pekné fotky na Instagram a oslovila som na facebookovej stránke pár fotografov. Hneď som uskutočnila dve fotenia s tým, že ma to chytilo a veľmi ma to bavilo – bavilo ma to, že som si tvorila vlastné make-upy, mohla som využiť všetko oblečenie, čo mám v šatníku, riadila som sa rôznymi inšpiráciami, rôznymi témami, to ma veľmi baví. A teraz sa to už snažím aj viac prepracovať a premyslieť.

Inak teda som z Brna, v Brne som sa narodila, mám tu aj rodinu. Českú republiku mám veľmi rada, ale aj rada cestujem. No aj napriek tomu som stále verná svojmu rodnému mestu, mám tu pekné spomienky. 

  • Môžeš sa s nami podeliť o nejaké svoje úspechy, ktoré si vo fotení dosiahla? 

Ako som už spomenula, tak to začalo tým, že som chcela mať pekné portfólio na Instagrame a potom som si povedala, že chcem mať aj určitý počet followers – chcela som mať 10-tisíc, aby som mohla mať tie zvýšené funkcie na Instagrame. To sa mi celkom rýchlo podarilo, ešte skôr, než som si myslela, že sa to stane. Začalo to tým, že som začala fotiť, tak ma začalo sledovať čím ďalej, tým viac ľudí. To mi, samozrejme, prinieslo radosť, že sa ľuďom moja tvorba páči. Poháňalo ma to stále ďalej a ďalej, venovať sa tvorbe, oslovovať nových fotografov a následne už mnohí fotografi oslovovali mňa, tak som si vyberala takých, aby sme si rozumeli.

  • Aký druh fotiek fotíš najradšej?

Mám rada odvážne a sexy fotky, ale zároveň chcem, aby v tom boli emócie. Aby to nebola len sprostá fotka, ale aby z nej vyžarovalo niečo viac. Veľa pozerám na portfólia fotografov, uzatváram rôzne spolupráce a teraz to už mám tak rozbehnuté, že otváram aj platené spolupráce. Ale stále mám tú svoju bandu fotografov, s ktorou usporadúvame väčšie akcie. Dá sa všeličo vymýšľať a kreatívne tvoriť, čo je fajn.

Najradšej teda fotím fotky od glamour, až po akty – to mám veľmi rada, prácu s tieňmi, aj keď tých aktov ešte nemám veľa. Veľa fotím topless fotky, ale najviac také, kde mám cez seba nejakú čipku alebo nejaký ľahký župan – trochu taký romantický štýl. Mám rada aj fotky v prírode, kde sme napríklad pri nejakom lome, kde je zároveň aj západ slnka alebo slniečko svieti nejak inak príjemne, tak, že nám to svetlo „hrá do kariet“. Vtedy sa dá ešte lepšie pracovať s fotkou. Je to do veľkej miery o svetle. Čiže leto alebo aj jar sú moje najobľúbenejšie obdobia na fotenie. Začali sme s fotografmi ale vymýšľať aj rôzne iné miesta, napríklad apartmány, kde tvoríme zaujímavé fotky. Bála som sa, že keď skončí leto, tak ma to bude nudiť, ale môžem povedať, že nie. Ako sa stále snažíme zdokonaľovať a zlepšovať, tak je stále čo vymýšľať – stále nakupujem nové oblečenie, nové prádlo…

  • Čo máš na svojej práci najradšej?

Pre mňa je fotenie koníček, ja to nepovažujem za prácu. Pre mňa je to proste činnosť, pri ktorej sa odreagujem, kde sa spojíme pri nejakej téme s nejakým fotografom. S tými stálymi usporadúvame foto akcie, ako som už spomínala, kde sa stretne viac fotografov, viac modeliek a napríklad pogrilujeme, popijeme, odreagujeme sa. Nepovedala by som, že fotenie je pre mňa práca, je to naozaj odreagovanie a koníček. 

  • Na Instagrame o sebe píšeš, že športuješ. Aký druh športu robíš? 

Áno, športujem a športujem veľmi rada. Do fitka chodím už šesť rokov. Snažím sa tomu tak tri až štyrikrát do týždňa intenzívne venovať a učím sa a robím aj ďalšie nové veci, pretože nemám rada stereotyp. Robím teda do toho jogu alebo behávam a po novom som sa začala venovať aj pole dance. Je to však krátko, takže zatiaľ sa len učím, ale je to super vec. Je to ďalšia vec, ako sa zdokonaľovať v rôznych schopnostiach, hodí sa to aj pri fotení a je to super aj pre telo, pružnosť, flexibilitu, ohybnosť. To je veľmi dôležité a mňa baví sa stále zdokonaľovať, zlepšovať a pracovať na sebe.

A zároveň aj ten pocit, keď človek športuje, tie endorfíny a že telo vyzerá pekne a môžem si dať potom aj nejaké dobré jedlo. Proste aby to tak nejak harmonizovalo so zdravým životným štýlom. Do toho potom vymýšľam rôzne pečenie, napríklad rôzne recepty. Skôr som tomu venovala viac času, teraz už toho času toľko nemám, ale keď môžem, tak niečo upečiem. Vymýšľali sme teda rôzne fotenia aj s pečením v kuchyni, a to mi potom aj chodia správy, že v tej kuchyni mi to sekne najviac, tak prečo nie? Je to moje obľúbené miesto. 

  • Tiež vidieť, že veľa cestuješ. Ktorá krajina, v ktorej si bola, sa ti páčila najviac?

Áno, cestujem rada, či už je to more alebo to je niekde do hôr, tak aj za fajn hudbou. Predtým sme veľa chodili aj na festivaly do rôznych krajín. Kde to bolo najlepšie, to bolo, samozrejme, v Belgicku na Tomorrowlande. Tam som bola dvakrát, ale to bol skôr taký výlet za tancom, čiže som si nestihla pozrieť mesto. To ma ale veľmi mrzí a určite sa chystám do Belgicka ešte vrátiť. Potom mi veľmi krásne prišlo Švajčiarsko a rakúske hory. Teraz ma to skôr tiahne do tých hôr než k moru. Ale ja si myslím, že počas roka by sa mal človek aspoň raz dostať k moru, ale do hôr určite viackrát. Aj tu v Česku je veľa takýchto krásnych miest.

A ešte by som vyzdvihla výlet do Anglicka, kde som to stihla ešte pred koronou, navštíviť Londýn. Je to síce veľmi preľudnené miesto, ale bolo to super. 

  • Ktorú krajinu by si chcela navštíviť? Keby si si mohla vybrať krajinu, v ktorej by si žila, aká by to bola a prečo? 

Teraz, ako som už spomínala, ma ťahajú a lákajú tie hory a predovšetkým Rakúsko. Keďže počas tej korony som nemohla cestovať tak, ako som chcela, tak mám v pláne tie hory. Ale určite niekde do teplých krajín by som sa najradšej odsťahovala. Niekde, kde bude stále teplo, nebude zima, budem môcť nosiť kraťasy a top a neobmedzovať sa. Ale nemám určené presne miesto, kde by som chcela žiť, ale za tým teplom by som určite šla kedykoľvek. 

  • Ovplyvnila ťa pandémia nejakým výrazným spôsobom, či už pracovne alebo súkromne? Ak áno, akým? 

Pandémia ma určite ovplyvnila tak, že som musela stopnúť plány toho cestovania, tých miest, ktoré chcem vidieť. Ale práve počas pandémie som veľa fotila a mala som akoby viac času sa tomu venovať. A tým, že napríklad boli zavreté fitká, tak fotenie bolo jediný možný prístupný koníček. Fotenie to nijak neovplyvnilo, šlo sa proste von a neriešila som, či je nejaká korona alebo nie, snažila som sa to skôr vytesniť, nestresovať sa. Byť zavretá doma a stresovať sa, to by bolo to najhoršie, čo by som mohla urobiť. Takže ja to vnímam skôr pozitívne a verím, že už bude len dobre. 

  • Vieme, že máš aj Patreon. Prečo si sa rozhodla si Patreon založiť? Aký druh obsahu na Patreon pridávaš?   

No Patreon mám. Ten mám už vlastne skoro od tej doby ako som začala fotiť, to znamená, že už niečo cez rok a mám ho práve z toho dôvodu, že keď tvoríme nejaké odvážnejšie fotky, tak mne je ľúto ich nechať v šuplíku. Ukladám si ich teda na Patreon. Dávam tam fotky od glamour, cez topless. A môžem povedať, že už konečne sa približujem k tomu, čo by som aj chcela a chcem tam dávať hlavne kvalitné veci a kvalitné fotky v plnom rozlíšení, ktoré na Instagram veľakrát ani nemôžem pridať. Venujem sa tomu, chcem aby to malo úroveň a aby aj ľudia, ktorí si za to zaplatia, boli spokojní s kvalitou obsahu.

Venujem sa tomu, robím rôzne spolupráce. Kedysi som tam fotky dávala len každý mesiac, teraz sa snažím, aby to bolo každý týždeň. Darí sa, mám z toho radosť, páči sa mi to a je to možnosť ako podporiť svojho obľúbeného modela/modelku alebo obľúbeného fotografa. Aj veľa fotografov má Patreon, takže prečo nie? Príde mi to ako fajn cesta. 

  • Môžeš nám povedať niečo viac o svojich plánoch a víziách do budúcna? Čo by si ešte chcela v živote dosiahnuť?

Ja sa určite plánujem stále zlepšovať. Pokiaľ ma to bude baviť, tak budem stále fotiť a plánujem aj nejaké fotky v zahraničí, čo znamená, že by som sa chcela skontaktovať aj s nejakými zahraničnými fotografmi. A práve v prírode v zahraničí môžu vzniknúť zaujímavé veci. A tiež uvidím, aké príležitosti sa ďalej naskytnú. Ja nie som človek, ktorý by si úplne do detailu plánoval veci. Skôr sa chopím príležitosti. Buď sa mi tá príležitosť páči, takej sa chopím – alebo sa mi nepáči a takú proste nechám ísť. 

Ale vo fotení sa mi darí a z toho mám radosť a hlavne to beriem tak, že je to pre mňa spôsob, ako sa uvoľniť, zrelaxovať. 

No ale to, čo by som najviac chcela v živote dosiahnuť, je psychická pohoda, fyzická pohoda, mať okolo seba fajn ľudí, super priateľov – to sa mi aj darí. A, samozrejme, čo sa týka pracovných vecí, ja by som si chcela rozbehnúť odbor predlžovania vlasov, tomu sa už tiež venujem nejakú dobu, ale chcela by som to teraz rozbehnúť naplno. Fotenie bude pre mňa stále milým a príjemným koníčkom, ale pracovná oblasť bude to kaderníctvo dúfam, a mám to v pláne. To dúfam, že vyjde a potom k tomu možno pridať aj nejakú vizáž a prepojiť to napríklad. 

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »