Storytime: Kamarát s výhodami

Zdieľať článok

Poznáte situáciu, keď ste slobodná, bez záväzkov, ale niečo vám predsa len chýba – trocha intimity a erotiky? Nezúfajte, tento pocit neznamená koniec sveta. Je totiž bežné, že si tento hlboký intímny vzťah môžete spoločne vybudovať aj so svojím kamarátom. Zaujala vás táto myšlienka? Som si istá, že po prečítaní tohto príbehu budete takéhoto kamaráta hneď chcieť.

„Ako mladá žena, vysokoškolská študentka, som nikdy nehľadala vážny vzťah a ani záväzky. Naopak ma nelákal ani sex na jednu noc. Do mojej životnej cesty sa mi však zaplietol jeden mladý muž. Volá sa Adam. Je len o niečo starší ako ja. Spoznali sme sa na spoločnom seminári z anglického jazyka, keď sme mali spoločne vypracovať jednu smiešnu úlohu. Od prvej chvíle ma na ňom niečo priťahovalo. Boli to jeho orieškovo-hnedé oči, plné pery alebo jeho svojský humor? Popravde ani neviem. To, čo viem na sto percent je, že som mu túžila patriť. Nie ako životná partnerka, to nie, to znie nudne, skôr niečo, počas čoho by sme si mohli obaja užiť štipku niečoho vzrušujúceho a sexuálneho, ale to by bolo všetko, hranice kamarátstva by sme neprekročili. Prešlo niekoľko týždňov, dokonale sme spoznali jeden druhého a trávili sme spolu všetok náš voľný čas. Zlom nastal asi pred mesiacom. Bol teplý jarný večer – pozval ma k sebe na byt a tam sa to všetko stalo – navrhol mi, že bude môj kamarát s výhodami. Nikdy predtým som o tom nepočula, ale hneď sa mi táto idea zapáčila. Ešte v tú noc sme si „podali ruky“ a oficiálne sa stali priateľmi s benefitmi. Náš vzťah je ako predtým, akurát trochu viac intímny a čo je hlavné, plný sexu. Zbožňujem situácie, ako keď sa z obyčajného spoločného nakupovania stane sex v kabínkach. Dáva mi všetko po čom túžim a tým, aký skvelý je to milenec, mi ukazuje to, čo som doteraz neprebádala. Toto naše priateľstvo má však aj druhú stránku – je to pre mňa nenahraditeľný vzťah plný pochopenia, trpezlivosti a vzájomného porozumenia. Chcem, aby sa toto priateľstvo nikdy neskončilo.“

Príbeh je vymyslený a nenachádza sa v ňom (možno) žiadna zhoda s realitou.

Áno – na jednej strane môže byť takýto vzťah s kamarátom veľmi príjemný, ale stále je tu niekoľko bodov, na ktoré si treba dávať pozor. Na začiatku takéhoto vzťahu je ideálne definovať si niekoľko základných pravidiel. My sa s vami podelíme o niekoľko z nich. 

Nezabúdajte na súhlas

Súhlas tvorí hlavnú a najpodstatnejšiu časť tohto typu vzťahu. Súhlas je taký dôležitý, keď sa s niekým zabávate, či už ide o jednorazové spojenie, trvalý vzťah priateľov s výhodami alebo dokonca manželského partnera. Vy a váš partner si musíte navzájom ujasniť svoje hranice, ktoré by ste za žiadnu cenu nemali prekročiť.

Používajte ochranu

Máte strach z infekcie, pohlavnej choroby alebo nechceného tehotenstva? Používanie ochrany vám tieto starosti pomôže prekonať. Kedykoľvek hovoríte o sexuálnych vzťahoch, musíte zvážiť použitie ochrany, nielen čo sa týka priateľstva s benefitmi. Dôsledné používanie ochrany a pravidelná návšteva vášho lekára pomôže udržať zdravie vás a vášho partnera.

Komunikácia – kľúč ku šťastiu

Ak naozaj chcete, aby vaše priateľstvo s výhodami fungovalo, musíte udržiavať komunikačné linky otvorené – a to znamená počúvať svojho partnera a vyjadrovať svoje vlastné túžby a očakávania.

Na žiarlivosť zabudnite

Celá filozofia priateľov s výhodami je taká, že ide o zábavný zážitok pre dvoch ľudí bez ďalších požiadaviek, ktoré zvyčajne prichádzajú s plnohodnotným romantickým vzťahom. S nedostatkom záväzku však prichádza potenciál, že váš priateľ môže mať viacero partnerov podobných vám súčasne. Ak vy alebo váš partner pociťujete odpor k tomu, že sa vaša polovička stretáva s niekým iným a nemusí to mať vôbec intímny a sexuálny charakter, nemusí byť pre váš život priateľstvo s benefitmi veľmi vhodné.

Nesnažte sa byť viac, ako len priateľmi

Aj keď môžete začať vzťah ako priatelia s výhodami, vždy existuje šanca, že vy alebo váš partner zistíte, že chcete viac ako len priateľstvo. Dá sa to zmeniť na angažovaný vzťah? Hovorte o svojich pocitoch. Váš priateľ s výhodami môže dokonca chcieť to isté! Ale ak plnohodnotný vzťah nie je v pláne, nie je rozumné udržiavať čisto priateľský vzťah, ak to jeden z vás cíti inak.

Pre viac podobných článkov, príbehov, tipov, trikov a rád nás nezabudnite sledovať aj naďalej na našom webe, kde vám pravidelne prinášame najnovšie informácie zo sveta dospelých, ktorý je plný sexu a erotiky.

Source: https://www.healthyway.com/content/8-rules-for-making-friends-with-benefits-work/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »