Večer plný erotiky: Love

Zdieľať článok

Nebavia vás nudné večery vo dvojici? S našou novou rubrikou „Večer plný erotiky“ vám vždy predstavíme tie najlepšie filmy so sexuálnym podtónom, ktoré nadobro zaženú všetky nudné večery a spravia z nich večery plné vášne, sexu, romantiky a lásky. V tomto článku vám predstavím erotický film s ľahkým nádychom porna – dámy a páni, predstavujem vám film Love. 

Samotná láska má nespočetne mnoho podôb: láska je energická potreba, po ktorej túži každý z nás; láska je prekonávanie a spoznávanie samého seba; láska je návyková látka; láska je, keď sa cítime zmätení; láska je duševná choroba, ale aj boj o moc. Každý z nás vidí v láske niečo iné. Táto erotická melodráma nám však ukazuje lásku, na ktorú spoločnosť nie je tak celkom zvyknutá – ide o lásku muža, ženy a ešte jednej ženy. 

„Som vo svojej hlave“, takto nejako sa začína naša francúzska explicitná dráma. Túto vetu hovorí hlavná postava Murphy, ktorého cieľom je dostať sa aj do vašej hlavy. Film veľmi nesentimentálne vykresľuje Murphyho pomer s Electrou ako sériu flashbackov, ktoré nám ukazujú všetky potrebné informácie, ktoré potrebujeme vedieť. Okrem toho sa do deja veľmi intenzívne zapája aj Murphyho manželka, Omi. Predstavte si preto, že je tento film o cestovaní v čase a zároveň o skutočne smutných mladých ľuďoch s problémami, s ktorými by ste sa v skutočnom živote asi nechceli stretávať.

Murphy v podstate prežíva opäť situácie, ktoré už v minulosti zažil. Nemá však pod kontrolou svoje emócie, takže jeho spomienky sú roztrieštené a nefunkčné. Spomína si na Electru, pretože mu z času na čas volá jej matka, čo mu dáva sentimentálnu oázu, ktorej sa môže držať, aby unikol z reálneho života s Omi. Vytvárajú si spoločný nezdravý vzťah, ktorý sa prejavuje násilnými výbuchmi a bohatými sexuálnymi scénami, ktoré siahajú od skutočne sexi až po mechanicky šialené. Takže zatiaľ čo Electra obviňuje Murphyho, že je mladý muž, ktorý nevie, čo je láska, ona je rovnako impulzívna.

Film „Love“ chce strhnúť divákov do Murphyho zmätených emócií, zážitok z pozerania môže byť niekedy frustrujúcejší ako premýšľanie o pravom význame slova láska počas sledovania filmu. V skutočnosti poslanie filmu pravdepodobne funguje iba vtedy, ak ho vnímate ako paradoxne príliš determinované dielo o zmyselnosti.

Po pozretí tohto filmu si zrejme uvedomíte, čo znamená skutočná láska a ostatné hodnoty, ktoré s ňou úzko súvisia. Úlohou filmu však nie je len divákom „otvoriť oči“, ale najmä im dopriať nezabudnuteľný erotický zážitok. 

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »