Keď sa vracanie stane sexuálne vzrušujúce

Zdieľať článok

Nespútaný svet sexu a erotiky v sebe, okrem iného, ukrýva aj množstvo fetišov a sexuálnych porúch, ktoré sú súčasťou života mnohých ľudí. Tejto téme sa v našom magazíne pravidelne venujeme – v tomto článku sa s vami podelíme o sexuálnu poruchu, ktorú možno v skratke nazvať ako dávenie.

Sex a zvracanie – pre niekoho nereálna predstava, pre iného idú tieto dva pojmy dokonale ruka v ruke. 

Emetofília, tiež známa ako vomerophilia, je parafília – alebo sexuálny fetiš – pri ktorej sa vracanie alebo sledovanie zvracania iných ľudí považuje za sexuálne vzrušujúce. 

Existuje niekoľko podobností medzi sexuálnymi činnosťami a zvracaním a niekoľko psychologických súvislostí medzi týmito dvoma činnosťami.

Pre mnohých je akt zvracania sexuálne vzrušujúca situácia

Zvracanie aj pohlavné spúšťacie hormóny, vďaka ktorým sa ľudia cítia lepšie: v skutočnosti však ide o tendenciu pociťovať úľavu po zvracaní, rovnaká úľava zahŕňa aj vypudzovanie tekutín telesnou trubicou a von z telesného otvoru, ako u mužov ejakulácia. To má za následok to, že niektorí ľudia cítia nesmierne sexuálne vzrušenie, ak majú možnosť vidieť niekoho, ako sa povracia. 

Psychiater Robert Stoller zozbieral prípady tohto fetiša a v roku 1982 vytvoril článok na túto tému, ktorý zostáva jediným publikovaným vedeckým záznamom.

Jeden z jeho pacientov sleduje zvláštne sexuálne vzrušenie v ranom detstve mladého dievčaťa – v tomto prípade ju milá babička hojdala na jednom kolene, keď zvracala z choroby.

„Možno som dostala vaginálnu stimuláciu z toho, ako ma držala,“ teoretizovala pacientka.

Iná pacientka má podobný príbeh a vysvetľuje, že keď ju jej nevlastný otec prichytil pri masturbácii, potrestal ju tým, že si ju položil na kolená a dal jej výprask.

Správa uvádza: „Povedala, že cítila jeho penis na svojom žalúdku a začala zvracať. Sprievodný orgazmus počas zvracania bol najintenzívnejší pocit, aký kedy zažila.“

Niektorí jedinci môžu byť sexuálne vzrušení tým, že ich partner na nich skutočne zvracia. Toto je úzko spojené s konceptom podriadenosti, a teda masochizmu.

Opačná prax, ako je vyvolanie zvracania u partnera a jeho vynútenie, s použitím sily, zvýrazňuje odtiene dominancie dané erotickým ponižovaním a prejavovaním záujmu o sadizmus.

Jeden z používateľov na fóre emetophiliaexperience project sa podelil o svoju skúsenosť, ktorou bolo to, že po rozchode s bývalou priateľkou, s ktorou túto formu vzrušenia využívali, nenašiel žiadnu inú ženu, ktorá by sa povracala a zároveň to dokázala opäť prehltnúť.

V iných, zriedkavejších prípadoch, je sexuálne vzrušenie spôsobené predstavou alebo premýšľaním o zvratkoch, čo často zahŕňa len rozprávanie sa o nich, zbieranie fotografií a videí alebo počúvanie zvracania iných.

S týmto fetišom určite pomáha internet, ktorý spája ľudí na fórach uverejňovaním videí a obrázkov.

Jeden z používateľov Yahoo hovorí: „Bol som opitý, keď som bol vonku počas Silvestra a videl som veľkú kopu zvratkov. Za normálnych okolností by som pri pohľade na to vracal, ale keďže som bol opitý, ľahol som si vedľa na bok a začal som ich olizovať. Mám obavy, pretože odvtedy som sa stal závislým a často chodím von v skorých ranných hodinách v nádeji, že objavím zvratky, ktoré podnietia moju závislosť. Čím viac stuhnuté zvratky, tým lepšie.“

Niektorí sa tiež domnievajú, že emetofília sa veľmi úzko spája s emetofóbiou, strachom zo zvracania, a existuje niekoľko prípadov, keď sa ľudia obávajú zvracania tak hlboko, že ich to začne priťahovať.

Aj keď je tento fetiš stále ťažké úplne pochopiť, mnohí ovplyvnení týmto sexuálnym vzrušením cítia, že je to niečo, čo je hlboko vlastné ich charakteru. 

Pre viac podobných článkov o fetišoch a sexuálnych poruchách nás sledujte aj naďalej na našom webe a instagramovom profile.

Source: https://www.glamour.com/story/a-to-z-kinks-and-fetishes

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »