Večer plný erotiky: 50 odtieňov slobody

Zdieľať článok

V predchádzajúcich článkoch rubriky Večer plný erotiky sme vám predstavili prvú a druhú časť sexuálnej trilógie, 50 odtieňov sivej 50 odtieňov temnoty. Dnes zakončíme túto sériu poslednou z troch častí: Dámy a páni, dovoľte, aby sme vám predstavili a bližšie priblížili 50 odtieňov slobody.

Áno, keď sa predchádzajúce dva diely tohto erotického skvostu dostali do kín, medzi ľuďmi to vyvolalo všelijaké reakcie – niektorí boli priam nedočkavosťou bez seba a čakali na moment, keď budú sedieť v kine a na vlastné oči uvidia to veľkolepé sexuálne dielo, zatiaľ čo iní tento film od začiatku odsudzovali. Ľudia sa tak rozdelili na dva tábory.

Avšak tí, ktorí tento film milujú, trpezlivo čakali aj na finálnu časť trilógie. Hurá! V roku 2018 sa ho dočkali. 

Tretia a posledná – pre niekoho sklamanie, pre niekoho radosť, že o tom už nebude viac počuť – časť trilógie začína „nečakanou“ svadbou dvoch hlavných hrdinov. Najprv je všetko blažené a skvelé, len s niekoľkými menšími zápletkami: sexuálne – sú to medové týždne, v ktorých sa ani raz neobjavili putá a emocionálne – Christian nechce, aby jeho milovaná žena chodila hore bez po pláži.

Príbeh sa začína zamotávať, keď ich zavolajú späť z medových týždňov, pretože v jednom zo skladov Christianových podnikov vybuchla bomba. Bezpečnostné zábery odhaľujú „teroristu“ Hydea, bývalého šéfa Anny, ktorý ju pri prvej dostupnej príležitosti sexuálne napadne. To, ako ďaleko sa Hyde dostane, aby sa pomstil, tvorí len jednu z mnohých nesexuálnych dejových línií filmu.

Ďalším aspektom filmu je Annina túžba mať život aj mimo manželstva. Naďalej pracuje v malom vydavateľstve, kde bola povýšená práve v okamihu, keď bola na svadobnej ceste, skutočne „veľmi realistické“. Film je preplnený udalosťami, ktoré spájajú popové piesne: Anna presadzuje svoje prvenstvo so sympatickou a príťažlivou realitnou maklérkou, ktorá robí kroky, aby bola bližšie ku Christianovi; Annina kamarátka sa zasnúbi; spontánny výlet do Aspenu; Hyde je na slobode; Anna je v nebezpečenstve; Christian sa stráca.

Emocionálne napätie vo filmoch „Fifty Shades of Grey“ a „Fifty Shades Darker“, kde Anna váhala, či sa podriadiť Christianovým sexuálnym chúťkam, je preč. Anna miluje sex, ktorý majú. Cíti sa s ním bezpečne. 

Všetky z týchto diel vyvolali brutálny davový ošiaľ, najmä medzi ženami. Knihy zaplnili kníhkupectvá a filmy kiná. Zrejme je škoda, že už neuvidíme Dakotu Johnson a Jamieho Dornana po boku toho druhého v ďalšom pokračovaní tohto erotického románu.

Source: https://www.rogerebert.com/reviews/fifty-shades-freed-2018

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »