Rozlišujeme 8 typov orgazmov: aké to sú?

Zdieľať článok

Pojem orgazmus určite všetci dobre poznáte a pre tých, ktorí nevedia, čo orgazmus znamená, je to fyzický reflex, ku ktorému dochádza, keď sa svaly napnú počas sexuálneho vzrušenia a potom sa uvoľnia prostredníctvom série rytmických kontrakcií. Avšak to, aké rôzne druhy orgazmov existujú, nevedia ani tí skúsení. Práve preto sme tu my, aby sme sa s vami podelili o to, aký druh orgazmu môžete zažiť alebo ste už zažili, len o tom neviete. 

Akýkoľvek typ orgazmu je neuveriteľný a nie je nič zlé na tom, keď sa budete držať ťahov a dotykov, o ktorých viete, že vás zakaždým privedú na vrchol. Ale pestrosť je naozaj korením života. Nejedli by ste rovnaké jedlá každý deň, ani by ste si neobliekli stále to isté. Prečo teda nerozšíriť svoje sexuálne obzory a nepreskúmať 8 rôznych typov orgazmov, ktorých je ženské telo schopné?

Orgazmus klitorisu

Klitoris je pre väčšinu žien ideálnym miestom, keď chcú zažiť potešenie a uvoľnenie orgazmu. I keď orgazmus klitorisu môže byť najdostupnejším druhom, toto malé, väčšinou skryté miesto blaženosti je vysoko individuálne. Čo to znamená? Jednoducho povedané to, že každá žena uprednostňuje iné typy dotykov, aby dosiahla vrchol.

„Klitoris je veľmi citlivá časť ženskej anatómie, skladá sa z miliónov nervových zakončení podobných tým na penise,“hovorí Dr. Rossová. Dotknutie sa alebo pohladenie prostredníctvom priamej alebo nepriamej stimulácie, inými slovami, cez látku alebo dotykom pyskov obklopujúcich klitoris, vedie k zvýšeniu prietoku krvi do oblasti, čím sa klitoris prekrví a potrebuje uvoľnenie.

Štúdia z Journal of Sex and Marital Therapy zistila, že je niekoľko typov klitorisových ťahov, ako napríklad hore a dole, dopredu a dozadu či široké aj malé kruhy, ktoré môžu viesť k orgazmu. Experimentujte na vlastnej koži a ukážte partnerovi, čo sa vám páči. Ak sa vám orgazmus klitorisu nedarí dosiahnuť, pouvažujte nad sexuálnymi hračkami navrhnutými s ohľadom na orgazmus klitorisu, ako je mini vibrátor, ktorý môžete vy alebo váš partner nosiť na končekoch prstov.

Orgazmus bodu G

Váš bod G je na prednej stene vagíny, približne v polovici medzi vaginálnym otvorom a krčkom maternice. Nie je to niečo, čo môžete vidieť, ale zvyčajne to môžete cítiť: vložte prst do vagíny a zatlačte dopredu. Mali by ste nahmatať mierne hrboľatú alebo ryhovanú oblasť, hovorí Dr. Rossová. 

Jemné stlačenie tohto bodu a ľahké hladenie je to, čo mnohé ženy robia, aby sa pripravili na orgazmus bodu G. „Keď ste sexuálne vzrušená, bod G sa naplní krvou a napuchne,“ hovorí doktorka Rossová. Dotknutie sa prstami či penisom vášho partnera alebo vibrátorom spôsobom, ktorý vám vyhovuje, môže mať za následok to, čo mnohé ženy opisujú ako hlboko intenzívny druh vyvrcholenia.

Zmiešaný orgazmus

Ak zvládnete dvojnásobnú, trojnásobnú alebo dokonca štvornásobnú intenzitu a potešenie oproti bežnému orgazmu, tento druh orgazmu je pre vás ako stvorený. Zmiešaný orgazmus je vyvrcholením, ku ktorému dochádza, keď je súčasne stimulovaných viac ako jedna erotogénna zóna. Prenikanie bodu G spolu s dotykom klitorisu je jedným zo spôsobov, ako zažiť výbušný orgazmus. 

„Čím viac stimulácie bude, tým väčší bude prietok krvi a tým väčší bude orgazmus,“ povedala pre Health Prudence Hall, MD gynekologička a lekárska riaditeľka Hall Center v južnej Kalifornii. Mnoho kombinácií dotykov môže vyvolať zmiešaný orgazmus, ale ak ho chcete mať s partnerom, zvážte, či je žena v hornej polohe, pretože vaše ruky a ruky vášho partnera sa môžu voľne dotýkať vášho klitorisu, alebo zvážite použitie vibrátora.

Análny orgazmus

Análny sex alebo análne hry nie sú šálkou čaju každej ženy. Niektorí to milujú a iní sa o to vôbec nestarajú. Ale ak ste v prvej kategórii alebo ste to nikdy predtým neskúšali a myslíte si, že by to mohlo byť prínosom pre váš sexuálny život, análny sex by ste mali rozhodne skúsiť a tak zažiť aj análny orgazmus.

„Pretože konečník je tak blízko k vagíne a klitorisu – a sú zároveň spojené tenkým úsekom tkaniva nazývaným perineum – zdieľajú mnoho rovnakých nervov a svalov, vrátane svalu panvového dna,“ hovorí Dr. Hall. Sval panvového dna je pre mnohé ženy veľmi citlivý a jeho stimulácia môže vyvolať vaginálny orgazmus, ale tiež análny.

Stále si tým nie ste istá? Vypočujte si to od mnohých žien, ktoré hlásia orgazmy z análneho sexu. Tento typ sexu však prináša riziká, ktoré je dôležité zvážiť predtým, ako ho vyskúšate. Bezpečný sex je pre vás a vášho partnera nevyhnutnosťou.

Striekajúci orgazmus

Áno, ženská ejakulácia skutočne existuje; je to charakteristický znak tohto typu orgazmu. „Niekedy, keď sú ženy sexuálne vzrušené alebo stimulované, dochádza k vypudzovaniu tekutiny zo žliaz okolo močovej trubice alebo predného povrchu vagíny počas orgazmu alebo pred ním, aj keď je stále veľmi sporné, odkiaľ tekutina vlastne pochádza,“ hovorí Dr. Rossová. Tekutina je zvyčajne číra a nepodobá sa moču, môže dôjsť k uvoľneniu mierneho množstva alebo k úplnému výronu.

Stimulácia bodu G je typ dotyku, ktorý zvyčajne vedie k striekaniu. Je však známe, že aj hladenie a dráždenie oblasti okolo močovej trubice vedie k vyvrcholeniu a následnej mokrej plachte na posteli. „Nikto skutočne nepozná presný počet žien, ktoré zažijú orgazmus, takže s ohľadom na túto neistotu sa zistilo, že 10 – 50 % žien malo niekedy počas orgazmu ‚vytrysknutie‘,“ hovorí doktorka Rossová.

Orgazmus bradaviek

Viete, že vaše prsia a bradavky sú hlavné erotogénne zóny; vaše bradavky obzvlášť reagujú na dotyk a hladenie, pretože sú zakončené nervovými zakončeniami a super citlivou pokožkou. Ale niektoré ženy naozaj môžu zažiť silný orgazmus len tým, že ich bradavky budú pohladené či pobozkané. Neexistuje jasný konsenzus o tom, koľko žien je schopných dosiahnuť orgazmus bez akéhokoľvek kontaktu pod pásom a výskumníci si nie sú istí, prečo dochádza k orgazmom bradaviek.

Ale ak sa vám nápad páči, môžete si užiť veľa zábavy pri pokuse o jeho vyriešenie. Pri dostatku bozkávania, cmúľania a maznania „sú to zóny, ktoré môžu priviesť nejakú ženu k orgazmu,“ potvrdzuje doktorka Rossová.

Orgazmus počas cvičenia

Dosiahnutie vrcholu počas náročného tréningu môže znieť trochu zvláštne. Ale orgazmy vyvolané cvičením sú skutočné. Štúdia z Indiana University zistila, že 370 z 530 opýtaných žien zažilo orgazmus alebo sexuálne potešenie počas cvičenia.

„Jedným zo spôsobov, ako navodiť orgazmus, je super stlačiť vaše svaly panvového dna a môžete ich rozvíjať a posilňovať,“ hovorí Dr. Hall. „Ak má niekto veľmi dobre vyvinuté tieto svaly a počas cvičenia ich naozaj začne sťahovať, myslím si, že orgazmy sú počas toho určite možné.“ Ale väčšina žien bude potrebovať nejaký druh klitorisovej alebo vaginálnej stimulácie, ak chcú vidieť aj hviezdy.

Spánkový orgazmus

Určite sa každému z vás sníval aspoň jeden zmyselný sen. Ale toto je úplne iná vec. „Niektoré ženy môžu mať orgazmus počas erotického sna v spánku,“ hovorí Dr. Ross. Jedna správa uvádza, že 37 % žien malo jeden z týchto spánkových orgazmov vo veku od 45 rokov, ale je ťažké zistiť, aké bežné v skutočnosti sú.

Spánkové orgazmy zvyčajne začínajú sexi snom, ktorý spôsobuje zvýšené prekrvenie pohlavných orgánov, ako aj veľkú relaxáciu, ktorá telu akosi umožňuje dosiahnuť orgazmus, kým žena ani nebdie.

Aby ste dosiahli tieto orgazmy je potrebná dostatočná stimulácia každého bodu, ale zároveň aj čas, keďže zázraky sa nedejú len tak. Dôležitá je trpezlivosť a sústredenie.

Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej, aby vám neunikol žiaden ďalší článok plný sexuálnych rád a tipov.

Source: https://www.health.com/condition/sexual-health/different-types-of-orgasms-0

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »