Kedy je najlepší čas na sex? Vedci odpovedajú jednoznačne

Zdieľať článok

Aj vy ste stále zástancom stereotypu ako napríklad, že vás poobedná káva zregeneruje a naplní novou energiou? Vymeňte ho za niečo príjemnejšie, čo vám v mnohých prípadoch dodá viac energie než samotná káva.

Expertka na hormóny Alisa Vitti tvrdí, že najlepší čas na sex je približne o 15:00, a to najmä z dôvodu, že vtedy sú muži a ženy najviac synchronizovaní. Zatiaľ čo muži môžu podávať najlepšie fyzické výkony v skorých ranných hodinách v dôsledku zvýšenia testosterónu, vrchol estrogénu dosahujú neskôr popoludní, vďaka čomu sú emocionálnejšie naladení pre svoje partnerky. Dokáže to ovplyvniť citové väzby s partnerkami, muži sú pri sexe viac prítomní a emocionálne naladení. Ženy zažívajú vrchol hladiny kortizolu práve v tom istom čase, čo pomáha zvýšiť energiu a bdelosť.

Ak 15:00 nie je čas pre vás, ranné hodiny budú tou správnou voľbou. Jedna štúdia vykonaná spoločnosťou Forza Supplements na 1 000 ľuďoch zistila, že najlepší čas na sex je okolo 7:30, teda približne 45 minút po optimálnom čase na prebudenie, aby ste dosiahli dokonalo vyladené telesné hodiny. Vedci dospeli k záveru, že ranný sex uvoľňuje endorfíny, ktoré znižujú krvný tlak a znižujú stres, vďaka čomu budete mať pekný deň.

Ľudia sa však spoliehajú na vedu aj v prípade, keď sa pokúšajú o dieťa, pretože aj na to existuje rozvrh, ktorý vám prinesie vytúženého potomka.

Každý mesiac máte jeden týždeň, keď sex s najväčšou pravdepodobnosťou povedie k tehotenstvu. Toto sa považuje za vaše plodné okno a začína dva až tri dni pred ovuláciou. Najväčšia šanca otehotnieť je v týchto dňoch tesne pred ovuláciou.

Tip na záver: Nezúfajte, ak nie ste ranné vtáča alebo vás poobedný sex odrádza. Sami na sebe a svojom partnerovi najlepšie spozorujete, kedy je správny čas pre vás oboch. Chce to len čas a výsledky sa dostavia samé.

Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej, aby vám žiaden podobný článok neunikol.

Source: https://www.mercurynews.com/2018/06/25/the-best-time-of-day-to-have-sex-according-to-science/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »