Koľko žien predstiera orgazmus a prečo?

Zdieľať článok

Prvýkrát, keď som predstierala orgazmus, urobila som to preto, lebo som bola unavená a vedela som, že ak to nespravím, nedá mi môj partner pokoj. Odvtedy som mala sex mnohokrát a tiež som to mnohokrát predstierala, hlavne preto, že predstierať to je často jednoduchšie ako byť úprimná. Som úprimná, že nedokážem prejsť cieľovou čiarou tak jednoducho ako iné ženy.

Myslím, že chápem, prečo niektoré ženy predstierajú orgazmy. Existuje na to veľa dôvodov a žiadny z nich nie je obzvlášť škodlivý. Je to neúprimné, iste, a tiež si  nemyslím, že by ste to mali robiť s niekým, s kým máte pravidelne sex, ale niekedy to nie je trestuhodný krok.

Samozrejme, neoficiálne dôkazy naznačujú, že ženy predstierajú orgazmy viac ako muži. Ankety na webe a v tlači dokazujú, že tak urobilo 99,5 percenta žien.

Prinútilo ma to zamyslieť sa nad svojimi vlastnými sexuálnymi zážitkami, späť do čias, keď som ešte predstierala orgazmus. Online magazín Women´s Health oslovil niekoľko žien, a spýtal sa ich, či niekedy predstierali orgazmus  – a ak áno, prečo to urobili.

Tu sú výsledky:

„Vlastne si nepamätám, či som to niekedy predstierala. Možno som to predtým párkrát predstierala, pretože som bola vždy opitá, a keď som opitá, som unavená a dehydrovaná. Nepamätám si však konkrétny čas, kedy sa to stalo.“ – Karen H.

„Urobila som to, ale vtedy som bola taká mladá a neskúsená, že moje ‚predstieranie‘ hovorilo mojim partnerom, že ma previedli cieľovou čiarou, aj keď opak bol pravdou. O niekoľko rokov neskôr, keď som mala svoj prvý skutočný orgazmus, som si hovorila: ‚Och, oklamala som niektorých ľudí‘.“ – Hannah L.

„Nie. Párkrát, keď som mala sex s mojím bývalým priateľom, som sa nedostala k vrcholu, ale myslím, že počas drvivej väčšiny to bolo v prípade, keď sme boli obaja totálne opití.“ – Katie P.

„Myslím, že som to predstierala aspoň s polovicou mužov, s ktorými som mala sex. Z mnohých dôvodov, ale zvyčajne preto, že nechcem, aby sa cítili zle, alebo nechcem, aby to skúšali.“ – Emily W.

„Urobila som to, viac ako raz. Myslím, že som len nechcela, aby mali moji partneri pocit, že robia zlú prácu.“ – Katie C.

„Nikdy sme ja a moji parteri nemali problém s takouto situáciou. Povedala som im, čo sa mi páči a čo sa mi osvedčilo. Keď sa im nepodarilo dostať ma na vrchol, bolo to väčšinou preto, že sa museli zastaviť z nejakého dôvodu, práve keď boli tak blízko ku koncu. To sa stalo veľakrát.“ – Sarah G.

„Nikdy som s nikým orgazmus nepredstierala.“ – Jaclyn F.

„Áno, klamala som, veľakrát. Používam vibrátor, takže som mierne znecitlivená a ako keby paralyzovaná, keď dôjde k orálnemu sexu. A najrýchlejší spôsob, ako ma dostať na vrchol, je len mať sex alebo použiť vibrátor, inak to jednoducho nejde.“ – Ashlee B.

„Prvýkrát, keď som mala sex s mojím parterom, tak áno, predstierala som, že už som, ale nebola som. Je pre mňa ťažké dostať sa do rozpoloženia, v ktorom môžem dosiahnuť vrchol, keď som s niekým, koho tak dobre nepoznám, a vtedy to bol úplný začiatok nášho vzťahu. Pretože sa príliš bojím o to, ako vyzerám, či ráno nepovedia všetky tie krvavé detaily svojim priateľom a podobne.“ – Tanya M.

Ak mám byť úprimná, čakala som, že je viac žien, ktoré predstierajú orgazmus. Predpokladám, že spoločnosť a popkultúra ma naučili očakávať, že to budú predstierať, pretože to počujete tak často, ako to robí tak veľa ľudí. Ale na konci dňa aj tak má väčšina týchto žien sex – čo je dosť vzrušujúce a zvyčajne sa cítia fantasticky, bez ohľadu na to, či jeden alebo obaja, alebo ani jeden z vás skutočne orgazmus neprežíva. Iste, vyvrcholenie môže byť koniec hry, keď sa do toho pustíte, ale nie je to dôvod, prečo máte sex; je to ten intímny pocit byť s niekým iným alebo cítiť sa dobre, uvoľniť stres alebo sa len zabaviť.

A aké sú vaše skúsenosti s predstieraním orgazmu? Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.womenshealthmag.com/sex-and-love/a19895297/can-he-tell-you-faked-it/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »