Kortie: Moja záľuba mi pomohla v psychickom zdraví 

Zdieľať článok

Viktória, známa aj pod umeleckým menom Kortie, má 20 rokov, mnoho záľub a ako sama o sebe tvrdí, má v sebe dve osoby. V rozhovore nám prezradila, že v súkromí je tichá, milá, no na platformách vystupuje ako diablica. Dozvedeli sme sa, čo všetko je ochotná spraviť, čo robí, ale aj to, čo by nikdy nespravila. Kortie sa aj vďaka platformám ako je OnlyFans či HeroHero zlepšilo psychické zdravie.  

 • Ahoj, môžeš sa nám na začiatok predstaviť a povedať nám niečo o sebe?

Ahoj, moje meno je Viki a na internete pôsobím pod prezývkou Kortie, čo je skomolenina môjho mena – volám sa Viktória, priateľ ma volal Vikortia a z toho vznikla vlastne skratka Kortie. V auguste som mala dvadsať rokov, OnlyFans som začala robiť od novembera minulého roku, takže to bude teraz približne rok. Rada športujem, tancujem, cvičím psa, chodím na prechádzky, čítam, je toho naozaj veľa. Povedala by som o sebe, že vzhľadom k tým psychickým poruchám, mám aj také dve osobnosti. Je to presne Viktória, Viki, ktorá bývala tichá, resp. pred veľkým množstvom neznámých ľudí je to tichá slečna. A potom je tu Kortie, ktorá je poriadna diablica a vyžíva sa v tom maximálne. 

 • Ako si sa o OnlyFans dozvedela a čo ťa priviedlo k registrácii?

O OnlyFans som sa dozvedela vďaka xholakys. Ja už som viac-menej poznala tieto platformy, pretože som fotila l’udí ja, než som sa stala modelkou. S xholakys som sa potom pomerne stotožnila, pretože máme veľa podobných diagnóz, rovnaké iniciály, podobný životný príbeh a vyštudovali školu s rovnakým menom, len asi 500km d’aleko od seba. Zhruba od štrnástich, pätnástich ma bavilo samú doma fotiť rôzne vyzývavé fotky. Nikdy som to nikomu neposlala, fotila som si to doma sama, ale mala som veľa rôznych oblečkov, čipkovaných setov a naozaj ma to veľmi bavilo, ale bála som sa rozširovať to ďalej a pri písaní s xholakys som si povedala, že sme na tom veľmi podobne a že ju to očividne baví, a tak som si povedala, prečo by som to nemohla skúsiť, keď ma fotenie baví. Chcela som sa tiež nejakým spôsobom zmieriť s tým, ako vyzerám, pretože mám okrem jiného anorexiu, a som so sebou dosť nespokojná. Je pravda, že odkedy mám OnlyFans, tak som sa dosť posunula a je pravda, že som si začala nejakým spôsobom udržiavať svoju váhu, pretože chcem mať nejaké prsia a zadok, pretože sa mi to páči a nechcem znova vyzerať ako kostlivec. Veľmi ma držia všetky tie komentáre chlapov, ktorí ma sledujú, pretože, samozrejme, zvyšuje mi to sebavedomie, keď mi niekto povie, že sa mu páčim. Musím povedať, že od tej doby mi to ide celkovo psychicky naozaj o dosť lepšie – mám aj slabší priebeh úzkostí a depresivnych epizod. vel’ký vplyv na to má moj priatel’, ale časť mi dalo aj onlyfans. Samozrejme, nejakú dobu som uvažovala nad tým, či to mám spraviť alebo nie. Nakoniec som bola práve na psychiatrii a už po mesiaci som sa tam strašne nudila, nevedela som, čo tam mám robiť, pol roka som žartovala o tom, že si OnlyFans založím, a tak na to prišlo. Boli  v nemocnici zakázané vychádzky a návštevy, nakoľko bola práve doba korony, takže sme na oddelení boli s dievčatami úplne samy a nemali sme čo robiť, tak sme začali robiť môj OnlyFans. Zúčastňovali sme sa na tom všetky, jedna kamarátka ma fotila a pomáhali mi vymýšľať nápady, druhá ma nalíčila a bola to také miestne spestrenie nálady.

 • Čo je pre teba na práci na OnlyFans najťažšie? A čo naopak považuješ za najväčšiu výhodu?

Najťažšie pre mňa na tom je, nie je to úplne ani na OnlyFans, ale je to na podobných sieťach ako je TikTok a Instagram, kde sa stretávam s hejtami a nie som jediná, jen na základe toho, čo robím, ma ľudia odsúdia, povedia, že som hlúpa, aj keď mám gymnázium a chcem študovať výšku ďalej. Povedia mi, že som kurva, a to som spala s toľkými chlapmi, že to na jednej ruke spočítam. Takže majú zbytočne voči mne predsudky, pretože robím nejakým spôsobom sexwork. Všetci to hneď berú, že to robím iba kvôli peniazom, že si nedokážem zarobiť iným spôsobom, aj keď robím v kancelárii. Vel’a l’udí na nás jednoducho pozerá cez prsty, a že to automaticky znamená, že sme spodina spoločnosti. Väčšina z nás, čo tak nejak viem, tak to robí kvôli svojmu sebavedomiu, a že sme také trošku divoké, vel’a z nás má hraničnú poruchu osobnosti, čo nám berie tie hranice, a preto nám fotenie nahých fotiek nepríde nejak cez čiaru ako ostatným.  Tiež poznám ovel’a viac dievčat, ktoré chodia do obyčajnej práce a of robia len bokom, takže si vedia zarábať rovnakým sposobom, ako ktokol’vek iný. Naopak najväčšia výhoda pre mňa je, že to môžeme robiť odkiaľ chceme, pretože môžem ísť na dovolenku, môžem sedieť v aute, autobuse, môžem to urobiť v kľude aj z postele. Zbožňujem, že tú prácu si môžem rozdeliť ako ja chcem, môžem byť svojím vlastným pánom, môžem vstávať kedy chcem, fotenie si plánujem sama a to ma baví, že mi nikto nehovorí, čo mám robiť, že si všetko riadim ja a naplánujem si to ako chcem, takže ak v nejaký deň nechcem robiť nič, iba odpisovať ľudom a chodiť si po vonku so psom, tak to v kľude môžem robiť. Z tohto dovodu ale tiež pracujem vlastne každý deň od rána do noci, aj keď je to len odpisovanie, fotenie, upravovanie, plánovanie. Nezdá sa to, ale zaberie mi to niekol’ko hodín denne. Samozrejme, nejaké dni som v práci, pretože pracujem v kancelárii.

 • Aký obsah nájdu tvoji fanúšikovia na OnlyFans? Čím si myslíš, že sa tvoje OnlyFans líši od iných dievčat alebo teda od „konkurencie“?

Na mojom OnlyFans sa toho dá nájsť naozaj veľa. Sú tam aj fotky, aj videá, a to od spodného prádla až po úplne nahé, full nude a open legs. Snažím sa, samozrejme, všetko robiť rôznorodé, aby všetko nebolo len z jedného uhlu a miesta. Takže fotím vonku, vnútri, v apartmánoch, autobusoch, autách. Fotím spodné prádlo, rôzne kostýmy, cosplay a na toto všetko vlastne využívam rôznu techniku, takže doma mám dva statívy, dve svetlá, aby všetko bolo dostatočne kvalitné, bolo všetko dobre vidieť a aby z toho mal ten môj fanúšik čo najlepší zážitok. Denne do správ dostávajú rôzne fotky, a to na dobrú noc, dobré ráno a podobne, alebo z čohokoľvek, čo práve robím, keď si spomeniem, tak spravím nejakú fotku alebo video . 

V čom sa líšim od ostatných dievčat je zaujímavá otázka. Všetky OnlyFans dievčatá si tú platformu vedú trochu inak, ale sme si dosť podobné, pretože sa navzájom inšpirujeme. Čo viem, že robím ja a neviem o tom, že by to robili iné dievčatá je, že robím pravidelne nahé TikToky, rôzne takéto videá, robím na mojej stránke rôzne súťaže, kde sa môžu zapojiť moji sledujúci, aby som im to spestrila. Rôzne akcie, teraz od prvého novembra mám prvé koleso šťastia, ktoré pouziva mnoho dievčat, zatial’ s tým sú všetci spokojní. Snažím sa vymýšľať niečo, čo ostatné slečny nemajú, ale je vždy len otázka času, keď sa tým inšpiruje niekto iný. Mám veľmi dlhé menu na prianie a aj na privítanie, kde sú rozne už staršie balíčky fotiek a videí a špeciálna ponuka. Občas si so slečnami vymeníme free linky, aby sme sa mohli navzájom sledovať, troška podporiť a inšpirovať, a je pravda, že mi aj slečny pochválili dlhé a vymakané menu, z toho som mala sama radosť, že to neocení iba muži. Viem, že na správy odpovedajú všetky dievčatá, ale ja sa snažím tak nejak udržiavať konverzáciu so všetkými fanúšikmi, resp. že neodpovedám jednoslovne, snažím sa zistiť, čo majú za záľuby, pokiaľ sa so mnou chcú baviť a bavím sa s nimi blízko. Robí to veľa dievčat, ale je pravda, že ja tej konverzácii venujem veľa času a veľakrát mi povedali fanúšikovia, že sledujú vel’a dievčat a že ich to už nebaví a budú sledovať a podporovať iba mňa, pretože som svoje, na nič sa nehrám, komunikujem milo a som mladé pekné dievča. 

 • Čo sa týka tvojho účtu na platforme HeroHero, prečo pôsobíš aj na nej? Akým spôsobom sa líši obsah na tejto platforme od obsahu na platforme OnlyFans?

Na HeroHero som začala pôsobiť hlavne z toho dôvodu, že ma oslovili vývojári a tvorcovia, že či by som s nimi nechcela spolupracovať. O tej platforme som si niečo zistila a veľmi sa mi zapáčila svojou jednoduchosťou, minimalizmom, zameraním na fotky a na produkt, je to naozaj veľmi jednoduché a prehľadné. Ďalej išlo aj o to, že na HeroHero nie sú také prísne podmienky ako na OnlyFans, čo sa týka obsahu, nakoľko na OnlyFans je zakázaný obsah s cikaním, s verejnosťou, s menštruačnou krvou. Na HeroHero všetko, čo je pod zákonom, tak je v poriadku. Ďalej som tú svoju tvorbu chcela tak trošku rozdeliť, a tak HeroHero vediem viac profesionálnym spôsobom, čo sa týka vzhľadu fotiek. Postujem tam iba fotky od fotografov a pak videá, a to backstage z rôznych uhlov, tančeky a robím zostrih videa, ako prebieha celé fotenie. Ďalej mám na HeroHero vlastne všetko iba za cenu predplatného, ide aj o to, že to HeroHero je inak situované. Keby chcel niekto niečo špeciálne na prianie, tak to sa, samozrejme, platí. Zatiaľ čo na OnlyFans mám skôr taký homemade obsah, mám tam, samozrejme, aj niekoľko fotiek od fotografov, ale sú to vždy napríklad dve fotky zo setu a dvadsať ich je na Hero. Mám tam také fotky na ukážku, ale zbytok je skôr taký homemade robený z telefónu, zo statívu, alebo selfie, snažím sa to rôzne striedať. Na OnlyFans si všetci fanúšikovia sami zahlasovali, či chcú viac obsahu z telefónu alebo chcú skôr profesionálne fotky a vo výsledku z tých ankiet vyšlo to, že telefón naozaj prevažuje. Takže to vlastne takto odlišujem dvoma svetmi, kde mám HeroHero ako profesionálna modelka, sú tam taktiež iba nahé fotky. OnlyFans je vedený vulgárne a štýlom virtualnej spoločníčky či priatel’ky. Záleží na vkuse človeka, kde ma chce podporiť.

 • Ak by si nám mala porovnať tieto dve platformy – vieš nám porovnať v čom sa líšia ich výhody a nevýhody?

Ako podľa mňa vidím výhody a nevýhody OnlyFans a HeroHero? Tak na to sa teda poďme pozrieť. Začnem s OnlyFans. Výhody sú, že je prepracovanejšie, ja mám odvážnejšie obsah, je tam možnosť si pridať tag k príspevku, to znamená, že človek si vyberie napríklad iba príspevky, kde som s inou slečnou, selfie, nožičky a tak. Ako ďalšie plus je, že sa zmestí až päťdesiat súborov do správy, je tam možnosť streamu, tips pod príspevkami aj celkovo len tak. Pre dievčatá ako som ja, je to najlepšia voľba platformy – ako pre tvorkyne, tak aj pre fanúšikov. Čo sa týka mínusov, je tam vždy poplatok za prevedie platby, zložitá registrácia a neprehľadnosť platformy. Kvôli veľkému množstvu funkcií trvá, než sa tam človek zorientuje a predsudky spojené s OnlyFans. Ako výhody HeroHero sú pre mňa platby cez apple aj google pay, minimalistický jednoduchý vzhľad, nie je tam poplatok za platbu, lepšia mobilná verzia platformy, berie tvorcom menšiu časť zo zisku, nie sú s ním spojené žiadne predsudky, používajú ju totiž podcasteri a podobní ľudia a ešte ako plus vnímam rýchle prihlásenie. Čo naopak pokladám za mínusy: v správe aj priespevku môžem poslať maximálne desať súborov, málo funkcií, ale je pravda, že sa snažia o vývoj a každý mesiac robia úpravy a novinky. Bohužial’ je to nová platforma a tak o nej je nedostatočné povedomie, používajú ju viac-menej iba Česi a Slováci a nie zahraniční fanúšikovia. Zhrnula by som to tak, že pre dievčata ako som ja je OnlyFans správna vol’ba. Fotografom a podcasterom by som radšej miesto OF a Patreon skor HeroHero.

 • S OnlyFans sa často spájajú rôzne stigmy. Nebála si sa predsudkov, keď si sa na platformu registrovala?

S OnlyFans sa, samozrejme, predsudky spájajú, a nie že by som sa vyslovene bála, ale vedela som, že nejaké prídu, a tak nejak som sa snažila na nich pripraviť, ale bolo mi jasné, že nie všetko sa dá hodiť za hlavu. Ja si tol’ko neberiem tie negatívne komentáre, ale nie je to prijemné. Každopádne, čo sa mňa týka, ja som netypická. Keď som si OnlyFans založila, išla som s tým hneď von na mojich sociálnych sieťach, povedala som to všetkým mojim kamarátom a vôbec som sa tým netajila. Chcela som sa vyhnúť tomu, aby niekto za mnou prišiel a vytiahol na mňa špinu alebo niečo také. Tým, že som sa chcela zmieriť s tým, ako vyzerám a kto som, tak som si povedala, že sa nemôžem skrývať, tak som to proste nechala takto vyplávať na povrch hneď od prvého dňa. Moji rodičia o tom tiež vedia, aj moja babka vie, že fotím. Samozrejme, nepopisujem im úplne všetko do detailu, tiež ostatní nepopisujú ich prácu, že skrutkujú matku na skrutku, ale vedia, čo robím. Vedia to všetci a aspoň z toho dôvodu nemali na mňa moji kamaráti alebo niekto zbytočné komentáre, že by boli prekvapení, že mám OnlyFans. Takže som s tým takto otvorene vystupovala a bavím sa otvorene s ľuďmi, ktorých poznám, so svojimi kamarátmi, so všetkými a keď sa spýtajú, tak odpovedám úplne otvorene. Spýtaj sa na čo chceš, ja ti poviem. Pokiaľ nejaké dievčatá chcú začať, tak ja sa im snažím pomôcť a tak. Predsudky s tým síce sú, ale všetko ide od cudzích ľudí a ti o mne nič nevedia, tak mi nemôžu na prvý pohlaď ublížiť.

 • Myslíš si, že by platforma OnlyFans dokázala prežiť bez erotického obsahu?

Platforma OnlyFans je už podľa mňa veľmi zabehnutá v tom, že tam ide o ten erotický priemysel, sexwork. Viem, že tam mali nejaký problém, že ten pornografický obsah zmažú, ale myslím, že si uvedomili, že u nich to len tak ľahké nebude, pretože tam u nich je naozaj tých dievčat najviac, a že táto platforma je práve pre toto ideálna, pre to vedenie konverzácií s fanúšikmi a robením množstva ozvláštnení, aby to nebolo iba o pridávaní fotiek a písaní správ, ale aby to boli presne tie streamy a rôzne ďalšie veci. Takže bohužiaľ, ja si myslím, že by išli asi dosť dole a je možné, že sa niekedy pre to rozhodnú, ale myslím, že si dosť pohoršia a prídu o dosť veľkú časť zárobku. Ostatné platformy, ako napríklad HeroHero alebo Patreon, tie by prežili aj bez týchto obsahov, ale to OnlyFans je už v tom také známe, že by prišli podľa mňa o miliardy.

 • Ovplyvňuje OnlyFans nejakým spôsobom tvoj osobný, pracovný či sexuálny život?

OnlyFans, samozrejme, ovplyvňuje môj život, takisto ako každá iná práca, život ovplyvní a všetko má svoje plusy a mínusy. Čo sa týka toho negatívneho, tak možno v mojom osobnom živote, že ma mojich pár známych nejak odrieklo, ale nepovedala by som, že to bol niekto s mojich blízkych kamarátov, pretože so všetkými mojimi blízkymi kamarátmi sa bavím doteraz a bavíme sa o tom otvorene a dosť ma v tom podporujú a ak ne tak to rešpektujú, pretože vidia, že mi to robí dobre a dodáva sebavedomie, ale samozrejme, všade je nejaká miera. Každopádne už to aspoň nie je tak, že by som každý deň plakala štyri hodiny o tom, že som vo všetkých smeroch zlá, že som hlúpa, škaredá, tučná. Psychicky mi to veľmi pomohlo. Nehovorím, že je to iba z tohto hľadiska, dáva mi to tiež peniaze, teraz ma to už z časti živí. Takže v tom samozrejme teraz už hrajú doležitú rolu aj finance. Musela som totižto skrátiť prácu na polovičný úväzok, pretože som skúšala chodiť štyrikrát do týždňa a to bolo pre moje zdravie zlé. Tak sme sa s psychologičkou a psychiatričkou dohodli, že to tak bude najľahšie. Keď sa pozriem do minulosti, tak som bola rok zpať omnoho viac v depresiách, kým som nemala OnlyFans účet. Čo sa týka práce, tak tam to asi ľudia nevedia, vie to iba účtovník, nakoľko som s ním zariaďovala, aby mi pomohol s daňami a ako si mám založiť živnosť, takže vlastne aj takto ten pracovný život mi niečo dal do OnlyFans kariéry. Sexuálny život to asi ani moc neovplyvňuje, jedine to, že mám doma viac hračiek, ja som totižto vždy mala rada hračky, to už je niekoľko rokov, čo som si kúpila prvé. Akurát som si ich nakúpila viac a rozných, tak skúšam hl’adať zase ďalšie nové, ktoré by ma zaujali. Mám viac prádla, v ktorom sa môžem ukázať priateľovi a zatancovať mu. Ale všetko, čo som v sexe chcela robiť alebo chcem robiť, to vlastne robím, pretože s priateľom komunikujeme, dosť sme si  v sexu sadli, takže ma to baví a nijakým spôsobom si nemyslím, že by to ten sexuálny život ovplyvňovalo. Na sex som bola veľmi aj predtým, ale som verná, pretože som vätšinou bola dlhšom vzťahu.

 • Splnila si niekomu zo svojich fanúšikov nejakú netradičnú požiadavku? Aké najzvláštnejšie požiadavky si od svojich fanúšikov dostala?

Netradičných prianí som splnila veľa, ale záleží, čo to je netradičné, lebo úprimne pre mňa osobne už sú tie veci bežné , keď sa povie o nejakom cikaní alebo o nožičkách a takých podobných veciach, tak mne to nepríde ako niečo zvláštne. Keď teda zoberiem niečo, čo sa extrémne líši a je to dosť zvláštne, alebo iné, nečakané, tak to bolo napríklad to, že som musela zjesť oblečená burger na video. Jeden zo známych môjho brata, ja som ho taktiež poznala osobne, ma sledoval a vedel, že mám anorexiu, tak mi chcel pomôcť a zaplatil mi za to, aby som mu natočila videá, na ktorých zjem burger. To bolo také dosť smiešne ale pekné. Potom, čo sa týka nejakých sexuálnych predstáv, tak nejaké to cikanie, ktoré je na OnlyFans zakázané, takže takéto veci teraz robím na prianie skôr na HeroHero. Inak som sa napríklad sprchovala v silonkách alebo niekto chcel odo mňa kakanie, to sa musím priznať, že to už na mňa bolo trošku moc, takže to som nesplnila, ale iný kraj, iný mrav. Nikoho nesúdim, len sa na to jednoducho sama necítim.

 • Stretla si sa alebo stretla by si sa niekedy so svojím fanúšikom? Ak áno, za akú „cenu“?

Cielene by som sa so žiadnym z fanúšikov nestretla, ale keby ma niekto stretol na ulici, tak samozrejme, nemám problém sa s ním porozprávať, pobaviť sa, prípadne dať nejakú fotku a čo nesexuálního by odo mňa taký fanúšik chcel, ale inaknie. Mám ponuky na obyčajnú kávu alebo na sex za peniaze, alebo striptíz, alebo čokoľvek, ale ja sa takýmto štýlom nechcem osobne zoznámiť s nikým. Toto všetko robím iba vo virtuálnej rovine, a tá aj v tej virtuálnej rovine zostane. Som zadaná a už vlastne rok a pol, žijem s priateľom, takže ani nikoho nehľadám a ani keby som nebola s ním, tak na toto nemám hlavu. Myslím, že by som nezvládla sex s takto cizím, ale samozrejme, každý robí niečo iné. Ja nechcem ani na kávu, ale viem o vel’a slečnách, ktoré chodia za peniaze a majú OnlyFans. Takže záleží, každá si povie svoju cenu, ale moja cena je psychická a vlastne taká, že ma neprehovoria žiadne peniaze.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »