Časti tela, na ktorých muži milujú cítiť dotyky

Zdieľať článok

Dotyky sú počas sexu skutočne dôležité a rovnako ako ženy, aj muži majú na svojom tele miesta, na ktorých chcú počas sexu cítiť vaše dlane. V každom prípade ide o vzrušenie. To je predsa to, čo chcete dosiahnuť – vzrušiť partnera. Je pravda, že by sme mohli tvrdiť, že akákoľvek zóna na tele môže byť spúšťačom vzrušenia, ak sa s ňou vhodne zaobchádza, ale existujú dôkazy, že niektorým špecifickým oblastiam sa oplatí venovať väčšiu pozornosť ako iným.

Predkožka

Niektorí muži sú obrezaní – čo znamená, že je predkožka penisu odrezaná – a niektorí nie. Ale pre tých, ktorí nie sú obrezaní, je tu výhoda: „Predkožka je plná nervových zakončení a stimulácia tenkej kože v tejto oblasti prináša veľmi príjemný zážitok,“ hovorí Mia Sabat, sexuálna terapeutka v Emjoy. 

Spodný žalúdok

Ďalšou oblasťou plnou nervov je dolný žalúdok, hovorí Sabat, ktorý sa nachádza bližšie pri genitáliách. Venujte oblasti priamo pod pupkom, nad lonovou kosťou alebo genitáliami trochu extra lásky, aby ste partnerovi ukázali svoju náklonnosť a pozornosť a spríjemnili mu tak chvíle sexu.

Dlaň a končeky prstov

Ruky sú v skutočnosti jedny z najcitlivejších oblastí tela, hovorí Sabat. Táto oblasť je plná nervových zakončení, a preto môže byť skvelým miestom, pre vzrušenie partnera.

Anál

Aj keď ste už možno počuli o tom, že stimulácia prostaty je príjemná, hra s konečníkom môže byť obzvlášť príjemná a sexi. V análnej oblasti je veľa nervových zakončení, hovorí Sabat, a keď sa pustíte do análnej hry, môže to byť pre vás oboch skutočne vzrušujúci zážitok. Nezabúdajte na použitie lubrikantu, a to aj vo väčšom množstve ako pri vagíne.

Vonkajšia strana stehien

 „Niektoré z najlepších erotogénnych zón sú miesta, ktoré môžeme nevinne hladiť v každodennom živote, a stehná sú vynikajúcim príkladom,“ hovorí Sabat. Vonkajšie strany stehien sú podobné ako miesta v oblasti slabín alebo vnútornej strany stehna, ale sú oveľa menej intímne, takže s touto oblasťou môžete bez problémov komunikovať aj na verejnosti.

Slabiny

„Podobne ako vnútorná strana stehien, aj táto oblasť je tak blízko ku genitáliám, že nechať partnera s pocitom, že mu túto oblasť hladíte, môže byť frustrujúce a uspokojujúce naraz,“ vysvetľuje Sabat. Slabiny, známe tiež ako miesto, kde sú mnohé nervové zakončenia. Plusové body však získavajú za miesto, na ktorom sa nachádzajú – v blízkosti genitálií.

Uši

Uši sú precitlivené na dotyk, pretože pozdĺž vnútornej, ale aj vonkajšej strany ucha sú tony senzorických receptorov, hovorí edukátorka v oblasti sexu a potešenia Luna Matatas, a preto ľudia počas sexu milujú jemné hryzenie či bozkávanie uší.

Rebrá

„Kdekoľvek na tele s tenšou pokožkou bude väčšia citlivosť na pocity a väčšia možnosť prietoku krvi počas vzrušenia,“vysvetľuje Matatas. Jednou z týchto oblastí sú rebrá, a keďže sú zvyčajne zakryté oblečením, prečo sa teda oblečenia nezbaviť a následne si užiť tie slastné dotyky.

Brada

Ak má váš partner chĺpky na tvári, môžete ich skutočne použiť vo svoj prospech. Zamyslite sa nad tým, aké sexi to je, keď vám niekto prejde prstami po vlasoch, hovorí Kate W., spoluzakladateľka Pleasure Better. „Z nejakého dôvodu,“dodáva, „nikdy neuvažujeme nad tým, že by sme s bradou mohli zachádzať rovnako ako s vlasmi.“

Ich predstavivosť

Áno, toto možno nie je hmatateľná vec, ktorej sa môžete dotknúť, ale verte, že môžete úplne stimulovať myseľ svojho partnera a je to pekelne sexi. „Nechajte ho, aby mal čas na uvedomenie si vášho dotyku, kým sa vaše prsty dostanú na jeho kožu,“ hovorí Matatas.

Zadok

„Váš partner tu bude mimoriadne citlivý,“ hovorí sexuologička Carol Queen z tímu Good Vibrations, PhD. Udieranie do ich zadku, dokonca aj to jemné, má tendenciu stimulovať celú oblasť.“ Predstavte si to ako pomalú vibráciu, ktorá prúdi vnútrom vášho tela.

„Philtrum“

Sexuologička Jess O’Reilly, PhD, vysvetľuje, že philtrum – alias malý žliabok nad vašimi perami – je už dlhé roky považovaný za erotogénnu zónu. Vysvetľuje tiež, že samotné slovo „philtrum“ sa prekladá z latinského slova ako „elixír lásky“.

Spodná pera

Hovorí sa, že pery sú vo všeobecnosti jednou z najcitlivejších častí tela. Neponáhľajte sa pri bozkávaní – práve naopak – pomalé bozkávanie v sprievode jemného hryzenia vás môže priviesť na vrchol sexuálneho potešenia.

Bradavky

Zatiaľ čo všetky bradavky sú v podstate rovnaké, muži môžu pociťovať väčšiu citlivosť bradaviek, pretože zvyčajne nie sú takí zvyknutí, že sa ich dotýkajú. „Pre mnohých mužov sú ich bradavky neprebádané územie – erotogénna zóna, s ktorou ešte neexperimentovali,“ vysvetľuje klinická sexuologička Patti Britton, PhD. Pomôžme im teda nájsť potešenie na mieste, od ktorého by to nečakali.

Hlavička penisu

Barbara Keesling, PhD, hovorí, že môže byť zložité dosiahnuť správnu úroveň tlaku, aby ste partnera dostali do extázy. Ako najcitlivejšia časť penisu môže byť práve hlavička penisu, ktorú sa však časom môžete naučiť stimulovať správne.

Ušné lalôčiky

Už sme hovorili o ušiach, ale táto citlivá koža si zaslúži svoju vlastnú sekciu, pretože je práve tá erotická. Len pomyslite na to, aký ste nervózni, keď vám niekto šepká do ucha. Teraz posuňte tento pocit na ďalšiu úroveň začlenením ušných lalokov do vašich erotických hier.

Pre viac podobných článkov nás sledujte aj naďalej na našom webe a instagramovom profile.

Source: https://www.cosmopolitan.com/sex-love/a2299/9-triggers/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »