Mrs.physiotherapist: Postava, ktorú cosplayujem, mi musí byť aj charakterovo blízka

Zdieľať článok

Miriam je pre svojich fanúšikov známa pod menom Mrs.physiotherapist, no mnohí ju označujú aj ako slovenskú Wonder Woman. Už od malička ju lákal svet komiksov a cosplayu. Cosplayovať však začala až počas vysokej školy. V rozhovore nám prezradila, aké postavy sú jej najobľúbenejšie, čo majú radi jej fanúšikovia, aj to, podľa čoho si vyberá postavy na cosplay. 

  • Ahoj, môžeš sa nám na začiatok predstaviť a povedať nám niečo o sebe? 

Volám sa Miriam, vystupujem pod umeleckým menom Mrs.physiotherapist, ale ľudia ma označujú aj ako slovenskú Wonder Woman. Vyštudovala som vysokú školu v odbore fyzioterapia, v čom sa aj naďalej vzdelávam na ďalšej vysokej škole. Som taký „večný študent“ a baví ma to.

  • Ako si sa dozvedela o OF a prečo si sa rozhodla zaregistrovať? 

OnlyFans som registrovala ešte keď nebol na Slovensku známy. Sledujem zahraničné cosplayerky a veľa z nich bolo na OnlyFans alebo na iných platformách. Ja som začala na dvoch iných platformách, fungovala som tam pár rokov, ale bohužiaľ, na Slovensku nie sú veľmi známe. Tak som pred tromi mesiacmi prišla na OnlyFans.

  • Čo sa týka cosplay, kedy si sa tomu začala venovať? Ako vznikol tento nápad? 

Odmalička som hrávala videohry na počítači, možno od štyroch až piatich rokov. Neskôr, keď som ešte nevedela čítať, som si začala listovať v komiksoch a nejako sa mi to zapáčilo. Pozerávala som DC a Marvel kreslené komiksy, reláciu pre hráčov PC hier, v tej dobe bola jedna, ktorú vysielali na českej stanici a tam som uvidela aj cosplayerov zo sveta. Už vtedy sa mi to zapáčilo, ale až na začiatku štúdia na vysokej škole som sa odhodlala spraviť svoj prvý cosplay. Dovtedy to boli len také pokusy o kostýmy.

  • Venovala si sa cosplay ešte pred OnlyFans? Alebo to súvisí so založením účtu na tejto platforme? 

Ako som spomínala vyššie, je to, dá sa povedať, taká celoživotná cesta a nevzniklo to len kvôli OnlyFans.

  • Aké postavy cosplayuješ najradšej? Aké postavy majú najradšej tvoji fanúšikovia? 

Zameriavam sa na stvárnenie DC comics, Marvel postáv, ale aj seriálových a filmových. Tento komixový žáner je mi veľmi blízky. Z DC comics najradšej cosplayujem, samozrejme, Wonder Woman, Harley Quinn, Poison Ivy a veľmi som si teraz obľúbila novú postavu Punchline, ktorá bude tuším s Wonderkou moja naj najobľúbenejšia. Z Marvel univers mám veľmi rada Wandu a Sylvie zo seriálu Loki. Moji fanúšikovia majú, samozrejme, najradšej Wonderku a Harley Quinn. Tieto dve postavy sa už trošku skomerčnili.

  • Čo ťa inšpiruje pri tvorbe kostýmov? 

Vždy sledujem aké filmy a seriály vychádzajú nasledujúce obdobie a aj podľa toho si vyberám. Samozrejme, musí mi byť tá postava aj nejako charakterovo blízka alebo sa mi musí páčiť. Nerobím cosplay na čokoľvek, čo je práve trendy a čo letí. Rada robím aj neznáme charaktery a chcem ich trošku ľudom priblížiť. Do každého jedného kostýmu vkladám aj niečo svoje. Ja mám rada, keď kostým nie je úplne jedna ku jednej, rovnaký ako z predlohy, ale robím si ho tak ako sa mi páči.

  • Aké sú tvoje plány a vízie v tejto oblasti na najbližšie obdobie? Nejaké kostýmy, nápady, atď… 

Chcela by som hlavne dokončiť pár projektov, ktoré mám rozrobené a už mi ležia v obývačke nejaký ten piatok. Venujem sa aj 3D tlači, takže plánujem viac zapájať 3D tlač do cosplayu, nielen na výrobu propiek a po novom už vlastníme aj laserovú gravírku, takže mám v pláne nejako ju tiež zakomponovať do výroby. Určite sa máte načo tešiť.

  • Aké sú najbizarnejšie požiadavky, ktoré si od fanúšikov dostala? 

Moji fanúšikovia sú veľmi milí, nikdy som nemala problém ani so sexuálnym obťažovaním, keď som bola v kostýme na akciách. Dá sa povedať, že skôr sa ma boja aj osloviť.

  • Stretla si sa s nejakými predsudkami ohľadom toho, čo robíš? Čo na to tvoje okolie a rodina?

Nie, so žiadnymi predsudkami som sa nestretla. Rodina a priateľ ma v tomto podporujú. Priateľ mi veľmi pomáha aj s výrobou kostýmov, keď som v práci, stará sa o 3D tlačiareň. A v práci sa vždy tešia, keď im ukážem nejaký nový kostým. Dokonca aj klienti vedia, že sa tomuto venujem a zaujíma ich čo vyrábam, ako to vyrábam, kam chodím na akcie. Dokonca veľa z nich ma už videlo v rôznych časopisoch a článkoch, a tešia sa z toho. A ja som tiež rada, pretože stále viac a viac ľudí vie, čo je to cosplay a nie je to len také karnevalové prezliekanie sa do kostýmov.

  • Čomu sa okrem cosplay venuješ?

Pri cosplay a práci mi už veľa voľného času neostáva, ale chodím pravidelne cvičiť, aby som sa držala vo forme. Inak všetok čas venujem cosplayu, komiksom, foteniam, sociálnym sieťam a, samozrejme, škole.

Source: https://onlyfans.com/mrs.physiotherapist

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »