Nikdy ste nemasturbovali a ani to nemáte v pláne skúsiť? Nemajte obavy, je to úplne v poriadku.

Zdieľať článok

Áno – sex a masturbácia sú skvelé príležitosti ako si zlepšiť náladu a zároveň uspokojiť svoje potreby. Existujú však aj ľudia, ktorí svoje sexuálne potreby nikdy neuspokojili. Pýtate sa prečo? Jednoducho žiadne sexuálne potreby nemajú. Táto situácia sa týka najmä asexuálov – ľudí, ktorí nepotrebujú takmer žiadne sexuálne intímne uspokojenie. I keď niektorí asexuáli majú aspoň malý záujem o vzrušujúce a erotické veci v spálni, väčšina túži len po emocionálne intímnom vzťahu.

Cosmopolitan.com hovorí o príbehu mladej ženy, ktorá už od svojej ranej puberty vedela, že ju nič spojené so sexom a erotikou nezaujíma. Nechcela sa podieľať na samotnom sexe, ale tiež nechcela počuť o sexuálnom živote niekoho iného, nezaujímalo ju to.

„Prečo ma neujíma sex?“ takto znela otázka, ktorú sa raz opýtala Googlu. Vtedy prvýkrát objavila výraz: asexuál.

Ako roky plynuli a ona sa stala sebavedomejšou, nech už z akéhokoľvek dôvodu, cítila sa ako asexuál. Jej rodinu a blízkych priateľov to však stále veľmi znepokojuje. Všetci masturbujú, pozerajú porno a majú sex, takže nedokážu pochopiť, prečo to nerobí aj ona.

Spomínala na to, že tento jej problém so sexuálnymi potrebami, ktorý mala, ovplyvnil aj vzťah s jej bývalou najlepšou kamarátkou. Boli si také blízke, že okrem rodného čísla o nej vedela prakticky všetko. Počúvala príbehy o jej najnovších sexuálnych stretnutiach, pretože ako najlepšia priateľka predstierala, že ju to zaujíma. Nikdy sa s ňou nedelila o detaily zo svojej spálne a tiež jej nespomínala nič, čo sa týka toho, že je asexuál. Nepochopila by to.

Jej kamarátka ju chcela zmeniť a spraviť z nej „lepšieho človeka“. Ale realita je taká, že s ňou nie je nič zlé. Aj ona totiž zažíva rozkoš, len nie takým sexuálnym spôsobom na aký sme zvyknutý.

Aká je realita zažívania potešenia, ktoré nie je spojené s ničím sexuálnym? 

Táto žena odkazuje verejnosti:

Dovoľte mi teda vysvetliť ľuďom, ktorí tomu nerozumejú – moja asexualita s vami nemá nič spoločné. Byť asexuál je moja sexuálna orientácia. Rovnako ako niektorí ľudia majú sexuálne preferencie pre ženy, mužov, pre obe pohlavia a iné rodové identity, ja nemám sexuálnu preferenciu pre nič z vyššie uvedeného. 

Teraz nehovorím za všetkých asexuálnych ľudí. Asexualita je spektrum. Niektorí asexuálni ľudia masturbujú, niektorí majú sex. 

Problémom je, že v prvom rade existuje vážny nedostatok vzdelania a porozumenia v súvislosti s asexualitou. Takže ak môžem navrhnúť, či už ste asexuál alebo poznáte niekoho, kto ním je, venujte päť minút, ktoré by ste bezmyšlienkovite strávili rolovaním TikToku, a použite ich na vygooglenie slova „asexualita“.

Prečítajte si o úctivých a užitočných spôsoboch, ako sa zapojiť do rozhovorov o asexualite namiesto toho, aby ste sa nás pýtali nezmyselné otázky. Pretože snažiť sa zmeniť náš názor alebo nás presvedčiť o tom, „čo nám skutočne chýba“, to nie je ono.

Source: https://www.cosmopolitan.com/sex-love/a36661451/i-have-never-masturbated-because-i-am-asexual/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »