Orgazmická meditácia, ktorej cieľom nie je dosiahnuť orgazmus

Zdieľať článok

Poznáte meditáciu ako takú alebo sa jej dokonca venujete? Tento druh meditácie je celkom iný – nesústreďujete sa tu ani na myseľ, ani na dýchanie. Je to ako taká terapia, ktorou vás sprevádza váš partner. V tomto článku sa dozviete čo je to orgazmická meditácia a aké sú jej blahodarné účinky.

Orgazmická meditácia, skrátene OM, je oddychová činnosť, ktorá v sebe spája prvky ako všímavosť vášho partnera, nežnosť, ale aj dotyky, ktorým neodoláte. Pre tých nezasvätených ide o partnerský zážitok 15-minútového hladenia klitorisu s jediným cieľom: cítiť.

Hladkanie má prebiehať veľmi špecifickým spôsobom – v ľavej hornej časti klitorisu pohybom nahor a nadol, jemne, akoby ste pohladili očné viečko. Robia to mužskí partneri, ktorí nosia latexové rukavice namočené alebo potiahnuté lubrikantom. Nedochádza však k hladeniu mužských genitálií.

Táto metóda sa začala dostávať do verejnej diskusie a mienky ľudí po tom, čo The New York Times napísal na profil na OneTaste vôbec prvú zmienku o spoločnosti zaoberajúcej sa orgazmickou meditáciou. Založili ju Nicole Daedone a Rob Kandell.

V priebehu rokov bola OM podporovaná celebritami po celom svete, vrátane Kourtney Kardashian, Gwyneth Paltrow a podnikateľa Tima Ferrissa.

Anjuli Ayer tiež považuje OM za bezgólovú prax. “Zámerom nie je, aby tento druh meditácie slúžil ako predohra alebo privedenie účastníkov k orgazmu.” To je pravda, zatiaľ čo cvičenie má orgazmus v názve, orgazmus nie je cieľom. Je to skôr upriamenie vašej pozornosti na prítomný okamih a zažitie potešenia.

Dá sa orgazmická meditácia porovnať s tou obyčajnou?

Orgazmická meditácia je často označovaná ako spojenie sily meditácie a prežitia orgazmu

„Zatiaľ čo tradičná meditácia bola na duchovné účely a jej cieľom bolo prinútiť vás spochybňovať vašu realitu, v priebehu rokov sa meditácia zmenila na metodiku a terapiu všímavosti na znižovanie úzkosti,“ hovorí hinduistický guru meditácie Shree Ramananda.

Táto zmena je podľa neho v poriadku. „Každá meditácia sa počíta ako meditácia. Meditácia je jednoducho spôsob, ako sa spojiť so svojím skutočným ja. Alebo skôr spôsob, ako uniknúť rolám, za ktoré sa často skrývame.“

Odborníci však dvíhajú výstražný prst – orgazmická meditácia nie je pre každého – ak vezmeme do úvahy všetky faktory, ktoré táto meditácia prináša a na ktoré nemusí byť človek pripravený, okrem nákladných kurzov možno budete chcieť vyskúšať aj tradičnú meditáciu. Ak chcete začať, pozrite si meditačné aplikácie a meditačné videá.

Výhody orgazmickej meditácie

Ľudia, ktorí pravidelne praktizujú OM tvrdia, že zažívajú väčšie šťastie, menej stresu a úzkosti, a majú zdravšie a prepojenejšie vzťahy. 

Zatiaľ čo orgazmus nie je konečným cieľom orgazmickej meditácie, niektorí ľudia orgazmus zažijú. A štúdie ukazujú, že orgazmy poskytujú celý rad zdravotných výhod. 

Nakoniec sú tu všetky zdravotné benefity spojené s pravidelnou meditáciou: „Meditácia otvára vašu schopnosť komunikovať a relaxovať, môže zlepšiť váš obraz tela, zvýšiť obeh a prietok krvi, zmierniť bolesť svalov a kĺbov, zlepšiť kvalitu spánku a zvýšiť libido,“ hovorí odborníčka na meditáciu Linda Lauren. Hovorí tiež, že jej klienti uviedli, že tradičná meditácia obohatila ich skúsenosti v spálni.

Základné inštrukcie, vďaka ktorým sa stanete pánmi orgazmickej meditácie

  • Uistite sa, že vaše prostredie je pohodlné a relaxačné. To možno pripraviť pomocou podložky na jogu, prikrývky alebo pevného vankúša.
  • Majte na dosah uterák, časovač a lubrikant.
  • Dostaňte sa do pohodlnej polohy.
  • Nastavte časovač na 13 minút a potom ďalší časovač na 2 minúty neskôr, celkovo na 15 minút.
  • Osoba, ktorá hladí, by mala opísať, čo vidí, pokiaľ ide o farbu, štruktúru a umiestnenie.
  • Hladiaci by si mal na prsty naniesť lubrikant a potom sa spýtať hladenej osoby, či je pripravená. Po ústnom súhlase môže hladiaca osoba začať hladiť ľavý horný kvadrant klitorisu.
  • Keď časovač zazvoní, hladiaci partner by mal začať používať ťahy nadol.
  • Keď zazvoní druhý časovač, partner by mal pomocou ruky vyvinúť tlak na pohlavné orgány svojho partnera.
  • Partner by mal použiť uterák na utieranie mazu z genitálií na ruky a potom vrátiť všetko do pôvodného stavu, upratať si po sebe.

Čo v prípade, že nemáte partnera?

Zatiaľ čo oficiálna prax OM je partnerská aktivita – jedna osoba hladká, druhá sa nechá hladkať, „meditovať“ môžete aj sami.

Vyskúšajte meditatívnu masturbáciu, samostatnú prax. Zatiaľ čo orgazmická meditácia je striktne partnerská aktivita, je možné vykonávať meditatívnu masturbáciu samostatne.

Pre viac podobných článkov o tipoch a trikoch nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.healthline.com/health/orgasmic-meditation-101

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »