Peniaze pre Austráliu aj na podporu duševného zdravia. Niektorí umelci svojimi zárobkami podporujú charitu

Zdieľať článok

Internet zmenil dobročinnú činnosť rovnako, ako zmenil aj všetko ostatné. V roku 2019 spracoval PayPal rekordných 10,3 miliardy dolárov, ktoré putovali ako dary charitatívnym organizáciám po celom svete. Aj keď online darovanie stále tvorí iba zlomok charitatívnych darov, nedôvera vo finančné technológie je už dávno minulosťou. Podľa správy Global Trends in Giving Report až 54% darcov dáva prednosť darovaniu online pomocou debetnej alebo kreditnej karty, na rozdiel od iných možností, ako je pošta, hotovosť či bankový prevod.

OnlyFans patrí medzi sociálne siete, ktoré majú kapacitu na spracovávanie platieb, a tak nie je ťažké pochopiť, prečo je OnlyFans vhodným a efektívnym miestom na získavanie finančných prostriedkov. Prečítajte si niekoľko príbehov tvorcov, ktorí svoje zisky darovali charitám.

Niektoré organizácie dary neprijmú

Nedávno sme Vám poskytli článok o Davidovi Marshallovi, ktorý sa rozhodol peniaze zarobené na OnlyFans, darovať organizácii Beyond Blue. Išlo o sumu päťtisíc dolárov, ktorú však organizácia odmietla, kvôli ich pôvodu. David však nakoniec našiel inú organizáciu, rovnako so zameraním na duševné zdravie, ktorej daroval dvojnásobok pôvodnej sumy, čiže desaťtisíc dolárov, a tá tento dar vďačne prijala.

Peniaze pre Austráliu

Na konci roku 2019 pustošili Austráliu jedny z najhorších požiarov v histórii. Zabili viac ako 28 ľudí a približne 1 miliardu zvierat. Influencerka Kaylen Ward, ktorá samú seba prezýva aj nahý filantrop, sa rozhodla využiť platformu OnlyFans na pomoc ľuďom žijúcim v Austrálii a austrálskej prírode. V januári 2020 uverejnila Ward príspevok na Twittri, kde oznámila, že pošle nahé fotky každému, kto prispeje hasičom zasahujúcim v Austrálii aspoň 10 dolárov a pošle jej o tom potvrdenie. Jej príspevok sa stal virálnym a získala tak približne milión dolárov.

Instagram žiaľ reagoval na jej iniciatívu deaktiváciou jej účtu. Kaylen však bola už predtým úspešnou tvorkyňou na OnlyFans a s platformou nadviazala partnerstvo, v rámci ktorého bolo 20% všetkých zárobkov, ktoré Ward vyprodukovala pre spoločnosť, venovaných na úsilie hasičov zasahujúcich v Austrálii. Steve Pym, vedúci marketingu platformy, povedal pre server Vox: „Aj keď ostatné platformy Kaylen odstavili, my sme sa rozhodli zakročiť a poskytnúť plnú podporu tejto veľkej veci. Staráme sa o životné prostredie a lesné požiare v Austrálii sa priamo dotýkajú aj členov našej globálnej OnlyFans rodiny.“

Zapájajú sa aj celebrity

Mia Khalifa darovala charitám 160-tisíc dolárov zo svojich zárobkov na OnlyFans. Bývalá porno hviezda sa na platformu zaregistrovala v septembri minulého roka a svojim fanúšikom účtovala 11,99 dolárov mesačne za prezeranie exkluzívneho obsahu. Peniaze, ktoré zarobila, využila dobre. Veľkú časť darovala charitatívnym organizáciám, ktoré sú blízke jej srdcu.

Mia na svojom Instagrame napísala: „Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí ma od septembra podporujú na platforme OnlyFans. Pomohli ste mi darovať viac ako 160-tisíc dolárov organizáciám, ktoré pre mňa znamenajú maximum. Som veľmi vďačná za platformu a všetky neuveriteľné, silné a odhodlané ženy, ktoré som vďaka tomu stretla. Veľa ste ma naučili a pomohli ste mi rásť ako človek vo viacerých smeroch, za čo som vám vďačná.“

sources: https://blog.onlyfans.com/onlyfans-and-charitable-giving/ a https://www.ladbible.com/entertainment/53021-mia-khalifa-porn-net-worth-20210518

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »