Snívate o niekom, kto sa vám páči? Čo to znamená?

Zdieľať článok

Hovorí sa, že sny veľmi úzko súvisia s tým, čoho sa bojíme alebo po čom túžime. Je to skutočne pravda. Aj keď si nie vždy pamätáte svoje sny, keď sa zobudíte, je pravdepodobné, že ich máte niekoľkokrát za noc. Je teda samozrejmé, že snívanie o vašej láske alebo o niekom, do koho ste zamilovaná, môže byť veľmi nepríjemné a emotívne.

Láska je veľmi intenzívny pocit! To súvisí s tým, ako často na svojho miláčika myslíte. Či už ide o lásku, ktorá zatiaľ trvá len krátko alebo ste v dlhodobom vzťahu, v ktorom stále milujete jeden druhého tak ako na začiatku, je jasné, že o vašom partnerovi premýšľate skutočne často a následne sa vám o ňom môže snívať. Jednoduché.

Čo to znamená, keď snívate o zamilovanosti, ktorú práve prežívate?

Elisa Robyn, PhD, ktorá má skúsenosti s astrológiou a interpretáciou snov, hovorí, že sny sú často metafory. „Považujte ich za spôsob, akým sa nám dobrý priateľ snaží pomôcť, ale nehovorí naším jazykom. Takže keď snívame o našej momentálnej zamilovanosti, pracujeme na našich obavách a nádejach o danej osobe.“

Keď snívame, naša myseľ skúma veci, ktoré cítime podvedome, ale vedome si ich nemusíme plne uvedomovať. Takže aj keď môže byť lákavé pokúsiť sa rozobrať sny o vašej zamilovanosti, aby ste zistili, či vám vesmír posiela znamenie, v skutočnosti je snívanie o nich len spôsob, akým váš mozog dokáže rozmotať svoje pocity. Preskúmajte svoje myšlienky sami.

A jediný spôsob, ako skutočne pochopiť svoje pocity, je brať ich kúsok po kúsku. Licencovaný psychológ Robin Hornstein, PhD, sa rád pozerá na sny pacientov tak, že analyzuje prvky toho, čo sa možno snažia povedať sami sebe. Niekedy môžu vaše sny dokonca poskytnúť pohľad na veci, ktoré chcete vyskúšať v skutočnom živote, možno práve s osobou, o ktorej snívate. „Môže byť úžasné len tak plynúť snom a vidieť, kde vaše telo reaguje alebo kde sa začínajú prejavovať vaše emócie,“ hovorí Hornstein.

Ale sny o zamilovaných môžu zahŕňať takmer čokoľvek. Od trápnych nešťastných náhod v obchode s potravinami až po výstredné sexuálne fantázie, čo znamená, že ľudia do značnej miery snívajú o svojich zamilovaných rôznymi spôsobmi. „Stretnutia na nezvyčajných miestach alebo cestovanie so zamilovanou láskou, to sú celkom štandardné sny o zamilovanosti,“ hovorí Hornstein.

Robyn rozdeľuje tieto sny do dvoch rôznych kategórií: sen o zrade a sen o spájaní. Sen o zrade je sen, v ktorom by sme videli, ako naša milovaná osoba robí niečo, čo by nám ublížilo – ponižuje nás na verejnosti, zamiluje sa do nášho úhlavného nepriateľa, odvrhne nás spred oltára a podobne. Na druhej strane sen o spájaní je práve taký, keď sa spájame s našou láskou prostredníctvom spoločnej aktivity, či už ide o rande, úprimný rozhovor alebo zapojenie sa do výstredného sexu. O všetkých týchto scenároch snívame len preto, že je to jeden zo spôsobov, ako spracovávame emócie.

„Toto sú len naše obavy, ktoré vychádzajú na povrch,“ hovorí Robyn.

Čo robiť, ak snívate o svojej zamilovanosti príliš veľa?

Najprv dýchajte. Zamilovať sa pre väčšinu ľudí znamená byť touto osobou posadnutý 24 hodín denne, 7 dní v týždni a premýšľať o tom, aká je roztomilá, sexy a zábavná. Takže niet divu, že sa vaše lásky objavujú aj vo vašich snoch.

Ak vám tieto sny pripadajú ako zábavný spôsob, ako preskúmať určité fantázie alebo scenáre, ktoré vás znervóznia pri myšlienke na to, aby ste ich vyskúšali v reálnom živote, nie je na tom nič zlé. Ale „ak je to pretrvávajúce a privádza vás to do šialenstva, porozprávajte sa s niekým,“ hovorí Hornstein. Terapeut alebo dôveryhodný priateľ vám môže pomôcť identifikovať základné problémy alebo obavy.

A ak sa cítite dosť odvážne, Robyn hovorí: „V závislosti od povahy vzťahu môže byť rozhovor s vašou láskou veľmi užitočný.“ Vieme, že aj pomyslenie na zdieľanie svojich snov o vašej zamilovanosti s vašou láskou vás môže vyviesť z vašej komfortnej zóny, ale môže vám to pomôcť raz a navždy otvoriť sa a podeliť sa so svojimi pocitmi a potenciálne dokonca prehĺbiť vaše spojenie.

A ak nič z vyššie uvedeného nerezonuje, zvážte založenie denníka snov. Keď sa zobudíte, vaše sny nemusia byť príliš významné. Ale ak si o nich začnete písať denník a spätne si ho čítať, možno nájdete vzorce a body, ktoré ste predtým vynechali, čo vám poskytne jasnejšiu predstavu o tom, prečo máte tieto sny.

Na konci dňa majú byť vaše sny prestávkou od reality. Snažte sa netrápiť tým, čo to všetko znamená a nájdite útechu v tom, že pravdepodobne nejde o nejaké veľké znamenia z vesmíru, ale skôr len o odrazy toho, čo sa okolo vás skutočne deje.

Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.cosmopolitan.com/sex-love/a39677810/dream-about-your-crush-meaning/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »