Spodná bielizeň ako fetiš

Zdieľať článok

To, že je spodná bielizeň dôležitou súčasťou sexuálnych a erotických aktivít už všetci vieme. Má schopnosť prebudiť sexuálnu fantáziu a živiť ju. Ako sa však môže z tejto obyčajnej situácie stať fetiš?

Fetiš definuje predmet sexuálnych fantázií, či už je to živá bytosť alebo neživý predmet. Na druhej strane tiež poznáme pojem tzv. „sexuálny problém“, ktorý opisuje menej konvenčné sexuálne praktiky, na ktorých sa človek zúčastňuje alebo o ktorých sníva. Pri zvažovaní ktorejkoľvek definície sa obe zvyčajne vnímajú ako odklon od bežných sociálnych noriem. Do akej skupiny teda zaradíme spodnú bielizeň? 

Aby sme odstránili akékoľvek nesprávne interpretácie a pochybnosti, rozhodli sme sa dnes vysvetliť tému fetišizmu spodnej bielizne. Dúfame, že vám to dá lepšiu predstavu o tom, aké to je, zažiť tieto fantázie, ako aj o tom, čomu sa venuje niekto, kto sa toho zúčastňuje. 

Čo je fetišizmus spodnej bielizne?

Fetišizmus spodnej bielizne je široký pojem, ktorý sa vzťahuje na sexuálnu príťažlivosť k spodnej bielizni vo všeobecnom zmysle. Fetiše spodnej bielizne sú však špecifickejšou subkultúrou. Opisujú príťažlivosť k spodnej bieliznisamotnej alebo k partnerovi, ktorý nosí sexi kusy spodnej bielizne, vrátane spodnej bielizne ako sú podprsenky, nohavičky, ľahké róby, dokonca aj župany a pančuchy.

Tento fetiš sa môže často prekrývať s iným, ako je napríklad fetišizmus nôh, keď sa osoba hrá s pančuchami, alebo hranie rolí, keď sa používa tematická spodná bielizeň.

Mylné predstavy spoločnosti

Nie každý s fetišom k spodnej bielizni sa identifikuje ako muž. Ako každý iný fetiš alebo sexuálny problém, kohokoľvek môže priťahovať spodná bielizeň, vrátane spodnej bielizne, ktorú nosí sám alebo ju nosí niekto iný. To znamená, že nejde len o „tradičné“ sexi odevy, ktoré sú vyrobené z priesvitného materiálu a s čipkovaným lemom. Namiesto toho by niekto s fetišom spodnej bielizne mohol mať zmysel pre isté špecifiká, ako napríklad farby, strihy a štýly.

Ako sa o tom rozprávať s partnerom?

Tento skutočne obyčajný fetiš je niečo, s čím môžete byť svojmu partnerovi otvorení. Dajte im vedieť aké máte predstavy o ich spodnej bielizni. Predstavujete si ich v korzete a pančuchách alebo v špecifickom štýle boxeriek? Povedzte im o tom.

Vyskúšajte…

Chcete sa pokúsiť urobiť niečo zábavné? Čo tak pomôcť svojmu partnerovi alebo nechať ho, aby pomohol vám dostať sa do vašich obľúbených kúskov, zatiaľ čo budete pomaly sledovať telo toho druhého. Potom sa môžete rozhodnúť, kto koho vyzlečie.

Existujúce možné riziká

Pokiaľ ide o typickú spodnú bielizeň – veci ako nohavičky alebo boxerky, podprsenky a pančuchy – neexistujú žiadne priame riziká pri ich využití pre potešenie. Majte však na pamäti, že sú s tým spojené riziká ako je strata dychu a mdloby pri tesnom šnurovaní korzetu. Dlhodobo nosené korzety môžu spôsobiť aj trvalú zmenu tvaru trupu.

S bielizňou, ktorá funguje ako zapínacia, môže táto vizuálna predohra často viesť k sexu. V tomto prípade si uvedomte možnosť šírenia alebo nákazy pohlavne prenosnými chorobami a, samozrejme, riziko otehotnenia. Uistite sa, že praktizujete bezpečný sex používaním ochrany a skúmaním všetkých možností antikoncepcie.

Chcete sa o tomto fetiši dozvedieť viac?

Existuje veľa zdrojov o tom, ako si užiť fetiš spodnej bielizne v plnom rozsahu. Vstúpte do svojho miestneho sexshopu alebo butiku so spodnou bielizňou a porozprávajte sa s ich zamestnancami o tom, čo hľadáte. Špecializované obchodyvám tiež môžu pomôcť nájsť kúsky, ktoré sa vám a vášmu partnerovi perfektne hodia, čo znamená, že to, čo si oblečiete, bude pohodlné a bude vyzerať čo najlepšie.

Dúfame, že pri čítaní tohto článku ste hlbšie porozumeli tomu, čo zahŕňa fetiš spodnej bielizne. Ak sa niekedy táto téma objaví v rozhovore, budete mať odvahu o tom hovoriť. Či už ide o učenie sa viac o fetiši od niekoho, kto to zažil na vlastnej koži, alebo o vzdelávanie človeka, ktorý môže byť voči tejto myšlienke uzavretý, vy budete vynikať novými získanými informáciami. 

Source: https://betweenourthighs.com/blog/fetish-friday-lingerie-and-underwear-fetishism

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »