Spôsoby ako prirodzene zvýšiť chuť na sex

Zdieľať článok

Sex – každý ho chce mať čo najčastejšie a vyťažiť z neho čo najviac. Nie vždy však máme na sex chuť. Sexuálny apetít počas dňa kolíše. Môže to ovplyvniť všetko od každodenného stresu až po výkyvy hormónov. Faktorom môže byť aj vek, ale niektorí ľudia si dokážu udržať zdravý sexuálny pud až do ich vysokého veku. Chcete jednoducho zvýšiť svoju chuť na sex kedykoľvek a kdekoľvek? Použite niektoré z týchto tipov.

Zvládajte stavy úzkosti

Je ťažké cítiť sa sexuálne atraktívne a zároveň nadržane, keď máte pocit úzkosti a to sa prejavuje klinicky. V skutočnosti bolo dokázané, že úzkosť zhoršuje sexuálnu dysfunkciu. Existuje mnoho rôznych typov úzkostných porúch, ktoré negatívne ovplyvňujú ľudí, ktorí sa s nimi vyrovnávajú, rôznymi spôsobmi. Spôsoby, ako zvládnuť úzkosť, zahŕňajú rôzne formy terapie, užívanie liekov proti úzkosti alebo prirodzené spôsoby, ako je meditácia.

Liečte depresiu

Depresia môže mať rovnako negatívny vplyv na libido ako úzkosť. Keď sú ľudia v depresii, sexuálna dysfunkcia je bežná. Keď sa lieči depresia, sexuálne funkcie a túžba sa zvyčajne zlepšujú. Podobne ako úzkosť, aj depresiu môžete liečiť terapiou, liekmi alebo prírodnými liečebnými metódami.

Ak máte nízke libido spôsobené liekmi na depresiu, môže to byť obzvlášť frustrujúce. Možno sa budete chcieť porozprávať so svojím lekárom o tom, ako zvládať depresiu inak, ak máte nedostatok libida, vďaka ktorému sa cítite ešte viac depresívne.

Zlepšite kvalitu spánku

Dobrý spánok je kľúčom k dobrému dňu. Poruchy spánku sú spojené s mnohými rôznymi zdravotnými problémami, vrátane nízkeho libida a sexuálnej dysfunkcie. Ak máte problém so spaním, porozprávajte sa so svojím lekárom o možných spôsoboch liečby. Ak máte miernejší problém, napríklad občas sa stretávate s nespavosťou, alebo sa vám pri pokuse o spánok preháňajú hlavou rôzne myšlienky, môžete vyskúšať metódy na zlepšenie spánkových návykov.

Cvičenie

Nechýbajú výhody, ktoré naše telá ťažia z toho, že sú fyzicky aktívne, ale do už tak dlhého zoznamu odmien a benefitov cvičenia môžete pridať aj zlepšený sexuálny apetít.

Je dokázané, že cvičenie zvyšuje libido. Existuje mnoho spôsobov, ako fyzická aktivita zlepšuje sexuálnu túžbu, a zahŕňajú pozitívne vnímanie vlastného tela, zlepšenie kardiovaskulárneho zdravia a nálady.

Rovnako ako to, že akékoľvek formy cvičenia sú lepšie ako žiadne, neexistujú žiadne pravidlá o tom, aké aktivity zvyšujúce kondíciu by ste mali vyskúšať, ak cvičíte kvôli zlepšeniu sexuálnej túžby.

Jedzte potraviny zvyšujúce libido

Aj keď neexistuje žiadne magické jedlo, ktoré by okamžite zvýšilo vašu sexuálnu túžbu, za myšlienkou afrodiziakálnych potravín je veľa pravdy. Tieto potraviny sú viac zamerané na získanie kľúčových živín a dobrých vlastnosti, po ktorých bude chcieť vaše telo sex.

Niektoré druhy potravín, ktoré sú dobré pre libido:

  • Potraviny bohaté na zinok, ktoré regulujú testosterón a výdrž, ako sú ustrice, červené mäso a píniové oriešky.
  • Posilňovače výdrže a krvného obehu, ako sú čerstvé produkty, celé zrná a strukoviny.
  • Potraviny s vysokým obsahom flavonoidov, ktoré pomáhajú predchádzať sexuálnej dysfunkcii, ako sú citrusy, paprika, čaj a kakao.

Obmedzte potraviny na zníženie libida

Potraviny, ktoré môžu zlepšiť vašu sexuálnu túžbu, sú známe ako afrodiziaká a potraviny, ktoré ju môžu ešte viac znížiť, sa nazývajú anafrodiziaká. Podobne ako afrodiziakálne jedlá vás nedokážu zázračne naladiť na sex, je rovnako nepravdepodobné, že by vás z prípadnej nálady na sex dostali anafrodiziakálne jedlá.

Afrodiziakálne potraviny ponúkajú živiny, ktoré zlepšujú sexuálne funkcie, naopak anafrodiziakálne potraviny majú živiny alebo vlastnosti, ktoré môžu zhoršiť vaše sexuálne zdravie. Medzi tieto potraviny patria:

  • Vysoké nasýtené tuky, ktoré sa nachádzajú vo vyprážaných potravinách, vedú k upchatiu tepien a zníženiu prietoku krvi.
  • Sója, ktorá môže zvýšiť estrogén.
  • Polynenasýtené tuky, ako je rastlinný olej, môžu znížiť hladinu testosterónu.
  • Vysoký obsah sodíka, ktorý zvyšuje krvný tlak.
  • Potraviny, ktoré vyžadujú na spracovanie inzulín, ako je biela múka a cukor, môžu znížiť hladinu testosterónu.

Pracujte na svojom vzťahu s partnerom

Čím dlhšie ste vo vzťahu, tým častejšie máte pocit, že sexuálna chémia sa medzi vami a vaším partnerom rozplynula. Ak sa necítite sexuálne atraktívny alebo nadšený zo svojho partnera, môže byť ťažké dostať sa do nálady na intímny vzťah s ním.

Dá sa to vyriešiť tým, že budete spoločne pracovať na vašom vzťahu. Môžete spolu vyskúšať sexuálnu terapiu, párovú terapiu, naplánovať si rande, ísť spolu na dovolenku alebo spoločne vykonávať viac zámerných dotykov. Čím lepší je váš vzťah emocionálne, tým je pravdepodobnejšie, že budete chcieť byť so svojím partnerom aj vo väčšom intímnom spojení.

Cvičte neutrálnosť tela

Niekedy ľudia pociťujú nízku sexuálnu túžbu, pretože sa vo svojom tele necítia dobre. Jedným zo spôsobov, ako sa s týmto problémom efektívne vysporiadať, je praktizovať neutralitu tela. Ide o myšlienku prijať svoje telo také, aké je, bez snahy ho milovať, ak to tak necítite, a byť vďačný za funkcie, ktoré môže vykonávať.

Neutralita tela sa dá praktizovať mnohými rôznymi spôsobmi, od toho, ako si vyberáte oblečenie, ktoré nosíte, až po výber jedál, ktoré jete. Okrem toho má mnoho výhod pre duševné zdravie, z ktorých niektoré, ako napríklad zníženie stresu, prirodzene zlepšujú sexuálnu túžbu.

Obmedzte alkohol a iné návykové látky

Nemalo by byť prekvapením, že alkohol a rekreačné drogy môžu mať negatívny vplyv na váš sexuálny apetít. Alkohol síce v danom momente pôsobí ako posilňovač libida, ale v skutočnosti je to depresívum, takže počiatočné zvýšenie vašej túžby po sexe je len dočasné.

Alkohol môže mať negatívny vplyv na časti vášho tela, ktoré sú dôležité pre sexuálne funkcie a hnaciu silu, od prietoku krvi až po funkciu orgánov. Ak pociťujete zvýšenie libida z pitia alkoholu, snažte sa obmedziť príjem z väčšieho množstva na jeden pohár vína alebo koktailu.

Vďaka rekreačným drogám, ako je kokaín, sa môžete v danej chvíli cítiť veľmi dobre. Môžu vám tiež dať pocit, že máte momentálne vyššiu sexuálnu túžbu. Avšak kvôli tomu, ako drogy dokážu zneškodniť váš dobrý pocit, zaplavia nimi vaše telo a potom vás vyčerpajú. Takže v tejto sfére narobia oveľa viac škody ako úžitku.

Užívanie rekreačných drog by malo byť pre ľudí vo všeobecnosti obmedzené, ale ak pociťujete nízku sexuálnu túžbu, je to o dôvod viac sa im vyhýbať.

Ako sme spomenuli na začiatku, sexuálne túžby prirodzene kolíšu, no existuje veľa spôsobov, ako v prípade potreby nasmerovať tú svoju na cestu k zlepšeniu. Vyskúšajte niektoré z týchto odporúčaní, aby ste sa cítili a fungovali tak, ako by ste chceli.

Pre viac podobných článkov o sexuálnom zdraví nás nezabudnite sledovať aj naďalej na našom webe a Instagramovom profile, aby vám už žiaden ďalší článok neunikol.

Source: https://www.verywellmind.com/how-to-increase-your-sex-drive-5195497

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »