Priemysel kybersexových hračiek sa zahrieva, kým neskončia neslávne známe „teledildonické“ patenty

Zdieľať článok

Takzvaný „teledildonický patent“, ktorý vlastní spoločnosť, ktorú by mnohí považovali za „patentového trolla“, vypršal. Teraz môžu americké spoločnosti zaoberajúce sa sexuálnymi hračkami vytvárať internetom ovládané vibrátory, dildá a čokoľvek iné, o čom snívajú, s výrazne menším strachom zo zažalovania.

Platnosť patentu USA č. 6 368 268 vypršala po tom, čo bola 20 rokov evidovaná na úrade pre patenty a ochranné známky Spojených štátov amerických. Spoločnosť, ktorá predtým vlastnila patent, TZU Technologies, LLC, Pasadena, Kalifornia, podala od roku 2015 10 žalôb o údajnom porušení práv. Zdá sa, že všetky spory boli urovnané, pričom TZU Technologies dostala finančnú kompenzáciu ako výmenu za stiahnutie žaloby.

Maxine Lynn, právnička v oblasti duševného vlastníctva s odbornými znalosťami v oblasti sexu a technológie, hovorí, že tento patent predtým brzdil priemysel.

,,Začínajú sa preteky o vytvorenie čo najfantastickejšieho orgazmického zážitku cez internetové pripojenie,“ napísala. ,,Trh SexTech exploduje s dopytom, čo znamená, že v tomto sektore bude veľký priestor pre podniky, ktoré sú v tomto biznise úspešné.“

Medzitým Daniel Nazer, právnik z Electronic Frontier Foundation, tiež tlieskal tejto príležitosti.

,,Je to klasický príklad toho, ako príliš široký patent môže zmariť inováciu. Do tej miery, do akej priemysel čelí iným výzvam kvôli stigme voči sexuálnym technológiám alebo produktom pre dospelých, zostanú, ale začínajúce podniky v tomto priestore nebudú okamžite žalované.“

Patent – ​​pôvodne ho podali v roku 1998 traja muži, Warren J. Sandvick, Jim W. Hughes a David Alan Atkinson – zahŕňa najklinickejší spôsob, ako opísať sexuálne hračky, aký bol kedy napísaný.

Interaktívny virtuálny systém sexuálnej stimulácie má jedno alebo viac používateľských rozhraní. Každé užívateľské rozhranie vo všeobecnosti obsahuje počítač so vstupným zariadením, videokamerou a vysielačom. Vysielač sa používa na prepojenie počítača s jedným alebo viacerými zariadeniami na sexuálnu stimuláciu, ktoré sú tiež umiestnené na používateľskom rozhraní. Osoba v prvom používateľskom rozhraní ovláda stimulačné zariadenie (zariadenia) umiestnené v druhom používateľskom rozhraní. Prvé a druhé používateľské rozhranie môžu byť prepojené napríklad prostredníctvom webovej stránky na internete. V inom uskutočnení môže osoba v užívateľskom rozhraní interagovať s vopred zaznamenaným videom. Vynález je implementovaný softvérom, ktorý je uložený v počítači používateľského rozhrania alebo na webovej stránke prístupnej cez internet.

Source: https://arstechnica.com/tech-policy/2018/08/cybersex-toy-industry-heats-up-as-infamous-teledildonics-patent-climaxes/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »