“Squirting” u žien počas orgazmu

Zdieľať článok

Každá žena prežíva orgazmus inak. Jedným z nie tak častých javov, ba naopak, patrí medzi veľmi zriedkavé situácie, je samotný squirting, čo v doslovnom preklade znamená striekanie prúdu tekutiny. Množstvo zaujímavých informácií o ňom a ako ho môžete dosiahnuť aj vy sa dozviete v tomto článku. 

Striekanie ako súčasť orgazmu sa týka vypudenia tekutiny z vagíny. Nie všetky ženy striekajú počas orgazmu a tie, ktoré to dokážu, môžu striekať len nejaký čas. Tento typ orgazmu zahŕňa rýchle vylúčenie moču z močového mechúra. Striekanie niekedy zahŕňa aj sekréty zo skenovej žľazy. Skenové žľazy sa niekedy nazývajú ženská prostata, pretože fungujú podobne ako mužská prostata.

Tento zaujímavý jav môžeme označiť aj ako ženskú ejakuláciu. 

Aký je rozdiel medzi striekajúcim orgazmom, ženskou ejakuláciou a sexuálnou inkontinenciou?

Všetky tri tieto javy zahŕňajú tekutinu prichádzajúcu z močového mechúra počas sexu. Striekanie je vypudzovanie moču počas orgazmu. Ženská ejakulácia je uvoľnenie moču a látky zo skenových žliaz. Sexuálna inkontinencia – tiež nazývaná koitálna inkontinencia – je, keď niekto počas sexu stratí kontrolu nad močovým mechúrom.

Ejakulácia u žien môže zahŕňať malé uvoľnenie mliečnej bielej tekutiny, ktorá nevyteká, ale ostáva vnútri vagíny. Je možné striekať a ejakulovať súčasne.

Najčastejšie mýty o striekajúcom orgazme

  • Veľa ľudí si myslí, že striekajúci orgazmus je vymyslený. Opak je pravdou. Striekanie je skutočné. V skutočnosti vedci tento jav zdokumentovali. Na určenie presných príčin striekania a ženskej ejakulácie je však potrebný ďalší výskum. Časť nejednoznačnosti striekania spočíva v tom, že skenové žľazy sa líšia od človeka k človeku. Niektoré ženy nemajú žiadne, zatiaľ čo iné ženy ich majú veľmi malé.
  • Skúsenosti každého človeka, respektíve ženy, so striekaním sú iné. Zatiaľ čo pri niektorých metódach je väčšia pravdepodobnosť, že dôjde na striekanie, neexistuje žiadna overená metóda, ktorá by zaručila, že to zažije každá žena. Je to preto, že každá vagína je iná.
  • Hovorí sa, že striekať sa dá len počas orgazmu. Nie je to tak úplne pravda. Niektorí ľudia môžu striekať alebo ejakulovať pred alebo po orgazme. Striekanie môže nastať aj súčasne s orgazmom. Niektorí ľudia majú tiež viacnásobné striekanie rozložené v priebehu niekoľkých minút.

„Ako mám dosiahnuť striekanie počas orgazmu?“

Otázka, ktorá zaujíma každú ženu – ako je možné dosiahnuť striekanie počas orgazmu? Aj keď výskumy hovoria o tom, že správny návod na to, ako tento striekajúci orgazmus dosiahnuť neexistuje, poznáme niekoľko tipov, ktorými ho jednoducho môžete zažiť aj vy. Niektorí sexuálni experti odporúčajú stimulovať bod G, aby ste dosiahli striekajúci orgazmus. Či už sami alebo s partnerom, nájdite si preto nejaký čas a preskúmajte ho prstami či sexuálnymi hračkami. Tlak na bod G môže vyvolať potrebu močiť. 

Hlavné typy, ako dosiahnuť striekajúci orgazmus sú:

  • Používanie sexuálnych pomôcok, ktoré sú navrhnuté presne na stimuláciu bodu G
  • Kombinácia stimulácie bodu G a klitorisu naraz
  • Používajte lubrikanty
  • Pred pokusom o striekajúci orgazmus sa vymočte
  • Dodržiavajte dostatočný pitný režim

Na záver je dôležité povedať, že pre niektorých ľudí môže byť príliš veľký tlak na bod G nepríjemný. Počúvajte svoje telo a robte to, pri čom sa cítite dobre. Ak ste príliš napätí, môže byť ťažšie dosiahnuť orgazmus alebo striekanie.

Pre viac podobných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

Source: https://www.webmd.com/sex/what-is-squirting-orgasm

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »