Najbizarnejšie sexuálne pomôcky, ktoré používali naši predkovia v minulosti

Zdieľať článok

Ak sa zamyslíte nad tým, aké rôzne druhy sexuálnych pomôcok nám ponúka dnešná doba, je ťažké predstaviť si, ako mohli vyzerať erotické hračky pred 2000 rokmi. Áno, môže pôsobiť znepokojujúco, že možno aj vaša prababička používala tento typ hračiek, avšak pravdupovediac jej nemáme čo závidieť. Možno to neboli práve vaši predkovia, ktorí ich používali, ale jedna vec je istá – ten, kto vymyslel prvú erotickú hračku, bol priam génius, lebo práve vďaka nemu sú tieto hračky pre dospelých takmer dokonalé. V tomto článku sa dočítate viac o tom, ako vyzerali bizarné, vtipné, ale aj priam geniálne sexuálne pomôcky v minulosti a z čoho boli vyrobené.

Približne pred 2000 rokmi

Medzi najstaršie nálezy patrí medené dildo, ktoré bolo nájdené vo vnútri hrobky aristokrata v čínskom meste Yizheng v provincii Jiangsu. Podľa výberu materiálu, spôsobu spracovania a detailov, ktoré na ňom môžete vidieť, je zrejmé, že starí Číňania považovali sexuálne pomôcky a ich tvorbu za formu umenia.

Z podobných čias pochádza tiež tento nefritový či bronzový kolík. Ten sa tiež našiel na území Číny v starej hrobke kráľa. Výskumníci sa domnievajú, že zátky boli v skutočnosti použité na utesnenie určitých otvorov v mŕtvolách na udržanie chi tela – životná sila a energia nachádzajúca sa v tele; nie ako sexuálne hračky. Mohli byť však inšpiráciou a slúžiť ako prototyp dnešných hračiek.

Staroveké Grécko

Ak by ste boli nadržaní v časoch starovekého Grécka, zrejme by ste nemali SexShop na každom rohu, ale za to by ste mali dostatok obchodov s chlebom, z ktorého by ste si mohli vytúžené dildo vyrobiť sami. Ľudia žijúci v tých časoch sa údajne neidentifikovali ako heterosexuáli, homosexuáli alebo bisexuáli – jednoducho si dopriali akékoľvek potešenie, na ktoré mali chuť podľa potreby a za akýchkoľvek okolností. Podľa Vicki Leon, známej autorky, muži, ale aj ženy používali chlebové dildá ako sexuálnu pomôcku.

Rok 1869

Tento parou poháňaný stroj je známy ako prvý ručný vibrátor, ktorý bol kedy vyrobený a v skutočnosti zmenila táto vecička vývoj ďalších vibrátorov až do podoby, v akej ich poznáme dnes. Americký lekár George Taylor prišiel s týmto jedinečným, úplne desivým dizajnom, ktorý pozostáva z dilda pripojeného k parnému stroju, ktorý vytváral vibrácie. Musíte uznať sami, že si tento pán zaslúži potlesk. Je však dôležité si uvedomiť, že zariadenie, ako je toto, nebolo vytvorené s ohľadom na ženský orgazmus – cieľom v tých časoch bolo pomôcť zmierniť hystériu u žien – a „hystériou“ mysleli sexuálnu frustráciu, ktorou ženy často trpeli.

Roky 1880-1900

Ručný vibrátor Pulsocon od spoločnosti Macaura bol jedným z pokročilejších ručne vyrobených vibrátorov vytvorených v 80. rokoch 19. storočia a predávaných na začiatku 20. storočia. V porovnaní s predchádzajúcim je tento vak o niečo viac kompaktnejší. Môže to vyzerať ako mučiace zariadenie, ale tento ručný vibrátor bol schopný dodať 5 000 vibrácií za minútu. Samozrejme, vyžadovalo si to oveľa viac úsilia ako moderné vibrátory. Museli ste držať jeden koniec, druhý položiť na telo a potom ručne otočiť kľukou. Vibrátor bol predávaný ako svojpomocný liek na choroby – och, a samozrejme, na boj proti ženskej hystérii.

Rok 1920

Elektrickému vibrátoru Polar Club musíte udeliť extra body za jeho atraktívnu zelenú rukoväť a balenie, ktoré zobrazuje ženu používajúcu toto zariadenie na krku – správne. Dve zaujímavé veci na tomto vibrátore, ktorý vyšiel v roku 1928, sú to, že využíva elektrinu – hurá, už žiadne kŕče v rukách – a môže sa pochváliť textúrovaným gombíkom, ktorý poskytuje rôzne príjemné pocity. Keďže ženy ešte nemali skúsenosti s používaním vibrátorov na vagíne alebo prsiach, nie je možné zistiť, koľko ľudí si to kúpilo ako kozmetickú pomôcku a koľkí si to zadovážili za účelom iného spôsobu použitia, ale Múzeum starožitných vibrátorov ich označuje ako príklady sexuálnych pomôcok v minulosti.

Rok 1940

Tento vibrátor je starožitný poklad s názvom Hollywood Vibra-Tone. Je objemný, vyzerá skôr ako klasické rádio, než ako sexuálna hračka, no rozhodne bol nenápadný a nespôsobil by žiaden rozruch, keby ho niekto objavil. Toto je ďalší príklad starého vibrátora, ktorý je súčasťou obrovskej zbierky Múzea starožitných vibrátorov.

Rok 1980 až súčasnosť

Do roku 1980 sa vibrátory dizajnovo ani funkcionálne nemenili. Zlom však nastal už v spomínanom roku 1980. V roku 1983 japonská spoločnosť zaoberajúca sa sexuálnymi hračkami Vibratex vynašla dnes už ikonickú sexuálnu hračku s názvom Králik, ktorá sa odvážne dostala tam, kam sa predtým nedostala žiadna iná pomôcka: poskytovala penetráciu aj stimuláciu klitorisu. Bol tu jeden problém: japonským výrobcom nebolo dovolené vyrábať priame sexuálne hračky, a tak obišli toto otravné pravidlo tvarovaním svojich zariadení do zvieracích tvarov (iné spoločnosti vyrábali hračky v tvare bobrov, korytnačiek a kengúr). Pearl Rabbit tiež predstavoval rotujúci pás perál na hriadeli, ktorý poskytoval dodatočnú stimuláciu. Táto hračka sa stala šialene populárnou po tom, čo ju preslávila Charlotte v seriáli Sex v meste.

Aj napriek vývoju sexuálnych pomôcok je správne povedať, že naši predkovia, ktorí používali staré prototypy díld a vibrátorov to rozhodne nemali také jednoduché, ako my dnes.

Pre viac podobných bizarných článkov nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

source: https://allthatsinteresting.com/history-of-sex-toys

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »