Storytime: Sexuálna otrokyňa

Zdieľať článok

Sex nemusí byť v každom prípade len o vzájomnom potešení a láske. Na svete je niekoľko prípadov, keď sex zohráva celkom inú rolu, a to napríklad v situácii, že ide o peniaze. Dnešný Storytime vám odhalí desivú pravdu o ženách, ktoré sú aj vo vyspelom svete predávané ako sexuálne otrokyne.

Pred pár dňami, keď som nastúpila do autobusu a sadla si, celá som stuhla a zabudla vystúpiť na zastávke, na ktorú som mala namierené. Predo mnou sedel muž. Mal slnečné okuliare a fúzy. Myslela som si, že ho poznám. Vyzeral totiž ako niekto z mojej minulosti. Dnes mám síce už 32 rokov, ale stále ma prenasleduje strach, že ma niekto objaví, že niekto zistí moju skutočnú identitu, a to len preto, že som bola od mojich štrnástich rokov predávaná ako sexuálna otrokyňa. Ten muž mi pripomenul jedného z obchodníkov. Našťastie to však nebol on. Pýtate sa, kde to všetko začalo? Myslím, že už v mojom útlom detstve. Moji rodičia neboli tí najlepší. Obaja mali problémy s alkoholom, až sa napokon rozviedli. Keď som mala 14 rokov, odišla som s mamou na dovolenku do Grécka. V tom čase som veľmi túžila byť milovaná a mať po svojom boku niekoho, kto ma prijme takú aká som. Prvý večer dovolenky sme s mamou sedeli v prímorskom bare. Bol tam on, príťažlivý Albánec Jak. Hneď sa mi zapáčil. Čoraz častejšie mi prejavoval náklonnosť, ja som mu ju bezhlavo opätovala. Bude to znieť smiešne, možno hlúpo, ale v priebehu niekoľkých dní som cítila, že som zamilovaná až po uši. Počas niekoľkých týždňov som presvedčila svoju matku, aby som sa nemusela vrátiť do Anglicka, ale namiesto toho by som ostala tu a zariadila si dom so svojím novým priateľom. Sama neviem prečo mi to napokon dovolila. Možno preto, že tu mama stretla tiež novú známosť. Zdalo sa, že nám Grécko obom ponúklo možnosť začať odznova. Jak, tmavovlasý a tmavooký mladý muž, bol ku mne spočiatku veľmi pozorný a milý, a to napriek jazykovej bariére. Bola som skutočne naivná. Postupne to čaro, ktoré z neho robilo úžasného Jaka, opadlo. Mal nesmierne výkyvy nálad, niekedy bol až prehnane agresívny. Začal mnou plne manipulovať. Vravel, že jeho matka ochorela na rakovinu, že potrebuje viac peňazí a tiež, že sa musíme presťahovať do Atén, kde mu jeho bratranec pomôže nájsť prácu v kaviarni. 

Ani zďaleka to nebolo také ružové, ako sa zdalo. Keď sme sa dostali do Atén, ocitla som sa vydaná na milosť a nemilosť siete pasákov a obchodníkov s ľuďmi. Najprv som vôbec nevedela čo sa deje. Nebola som si istá tým, či je to dobré alebo nie. Až keď mi dal Jak kartónovú škatuľu a vysadil ma pred kancelárskou budovou a povedal mi, aby som ju doručila mužovi na najvyššom poschodí, začala som mať podozrenie, že niečo nie je v poriadku. Bála som sa. Muž mi otvoril dvere a zaviedol ma do malej izby bez okien. Bola tam tma, posteľ a kamera na statíve. Z ničoho nič ma jednoducho znásilnil. Všetko si to natáčal. Bola som paralyzovaná, nevedela som sa nadýchnuť. Bolo to prvýkrát, čo som mala sex. Ostala som ležať na zakrvavenej posteli, kým mi do rúk nedal zväzok peňazí. Pri odchode som si všimla, že krabica, ktorú som niesla hore, obsahovala kondómy. Týmto to však neskončilo, práve naopak. Začala som mať sex s cudzími ľuďmi za peniaze, niekedy až s ôsmimi klientmi denne. Bola som do Jaka zamilovaná a urobila by som pre neho čokoľvek. Ak by som povedala, že s tým chcem prestať, vyhrážal by sa mi. Vyhrážal by sa aj mojej mame. Vo všetkom som sa na Jaka spoliehala, či už šlo o jedlo alebo oblečenie. Krátko potom som robila prostitútku v uliciach Talianska. Bolo to len na chvíľu. Potom ma presunuli do bordelov, kde by bol muž ochotný zaplatiť akúkoľvek sumu aj za krátke stretnutie. V jednu konkrétnu noc som dokonca mala sex so 110 mužmi. Bolo to strašné. Keď som nepočúvala, bili ma, tvrdo a do tváre. Na chvíľu ma Jak odovzdal inému mužovi, ktorý ma postrčil všade tam, kde bola práca. Stále mi však vraveli, aby som posielala pohľadnice mojej mame, aby si myslela, že som v poriadku. Vôbec nebolo jednouché dvihnúť sa a odísť. Niekoľkokrát ma zadržala polícia, ale nepovedala som im pravdu, lebo som sa bála, že spolupracujú s násilníkmi, ktorí nám šéfovali. Nakoniec som mala také silné psychické problémy, až som napokon skončila v nemocnici, bez kontaktu s okolitým svetom. Začala som dôverovať personálu a konečne sa odhodlala povedať celú pravdu. S mamou sme sa vrátili späť do Británie. Lekár mi predpísal silné lieky a aj napriek pomoci okolia som dlhú dobu bojovala so sebou. Prepadla som alkoholu. Bojím sa davov ľudí a hlasných zvukov. Je to príšerné. Tiež vôbec neviem čo znamená niekoho milovať, bojím sa sexu. Dodnes ma v hlave prenasledujú tie strašné chvíle, ktoré som na vlastnej koži zažila.

Príbeh je napísaný podľa skutočných udalostí.

Dnes je táto mladá žena plná ambícií, úspešne odoláva alkoholu a pomáha obetiam obchodovania. Má zopár blízkych priateľov, ktorí sú ako jej rodina. 

Podľa Organizácie Spojených národov bola jednou z odhadovaných 2,4 milióna ľudí na celom svete, ktorí sú obeťami obchodovania s ľuďmi, pričom až 80 % z nich je vykorisťovaných. Jedna žena môže zarobiť obchodníkovi s ľuďmi 500 až 1 000 libier týždenne a môže byť nútená mať sex s viacerými partnermi za jeden deň.

Tento príbeh je strašný. Je to desivé nielen kvôli sadistickému násiliu, ktoré znášala, ale aj kvôli tomu, ako ľahko skĺzla do tejto špirály skazenosti a ako ťažko sa z nej dostávala.

Source: https://www.theguardian.com/law/2015/jan/18/i-was-sold-into-sexual-slavery

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »