Storytime: Správa pre toho pravého

Zdieľať článok

Vzťah na diaľku nie je veľmi vyhľadávaným vzťahom v našich končinách, avšak mnoho ľudí po celom svete je jeho súčasťou. Niektorí si ho nevedia vynachváliť, iní sa nevedia dočkať, kedy uvidia svoju polovičku v realite. Jednou z najväčších nevýhod vzťahu na diaľku môžu byť situácie, keď neviete ako svojmu partnerovi vyjadriť vašu lásku k nemu.

Som vo vzťahu na diaľku a nie je to vždy úplne ružové. Nie, nie preto, že by bol môj partner zlý človek, to vôbec nie. Jednoducho mi chýba – ráno, na obed aj večer – stále mi chýba a rozmýšľam len o ňom. Chcem byť s ním a zažívať jeho objatia častejšie ako len párkrát za rok. Niekedy neviem, ako mu mám dokázať, ako veľmi ho milujem a ako veľmi mi na ňom záleží. Jediné, čo môžem urobiť, je napísať mu dlhú a romantickú správu.

Bol v práci, ja som bola doma, sedela som na posteli a rozmýšľala som nad ním, ako obvykle. Napadlo mi, že už som mu dlhý čas nenapísala svoje vyznanie citov. Vzala som do rúk telefón a začala písať:

Láska, práve som si uvedomila, že som ti takúto správu už dlho nenapísala. Chcela by som začať vecou, ktorú vždy hovorím a opakujem ti ju stále dookola – ako veľmi ťa milujem a ako veľmi som za teba vďačná. Viem, viem, vždy to hovorím. Ale nemôžem si pomôcť, veľmi ťa milujem. Milujem na tebe všetko, každý centimeter tvojho tela. Vieš čo? Moja mama sa ma stále pýta: „Prečo sa vždy tak usmievaš, keď si na svojom telefóne?“ Vieš, prečo? Chceš vedieť odpoveď? Pretože vždy, keď sa pozriem na telefón, vidím muža svojich snov –

muž, ktorý ma zachránil pred najtemnejšími dňami,

muž, ktorý je svetlom v mojom živote, 

muž, ktorého úsmev ma dokáže vždy rozosmiať ako blázna a zároveň mi zlepšiť deň a náladu,

muž, ktorý má tie najkrajšie oči, milujem sa na nich pozerať a milujem spôsob, akým sa na mňa pozerajú,

muž, ktorý mi stále ukazuje, aké to je byť milovaná,

muž, s ktorým sa zastavil čas, muž, ktorý trochu žiarli, 

muž, ktorý je na mňa sladký a milý len na mňa, muž, vďaka ktorému sa cítim, že som najkrajšie dievča na svete,

muž, ktorý je mojou súčasťou, muž, ktorý mi vždy dokáže zlepšiť deň, muž, ktorý mi dáva pocit, že tu nie som ja a on, sme tu my, že sme v tom spolu,

muž, s ktorým sa cítim ako v nebi…

a muž, s ktorým chcem stráviť svoj život. Ten muž si Ty.

Vieš si predstaviť, ako veľmi ťa milujem? Možno si práve teraz hovoríš, že áno, môžeš… ale nie, naozaj si nevieš predstaviť, ako veľmi ťa milujem a ako veľa pre mňa znamenáš. Milujem ťa z hĺbky srdca ako nikdy nikoho predtým. Áno, je pravda, že som sa už mnohokrát cítila zamilovaná, ale nikdy to nebolo také ako teraz, ako to cítim s tebou. Niekde hlboko v sebe cítim, že máme byť spolu, navždy. Haha, to slovo „navždy“… nikdy som tomu neverila, neverila som v nič, čo súvisí so skutočnou láskou, neviem prečo. Vždy som bola citovo chladná, vieš, ale s tebou, s tebou mám pocit, že sa moje srdce roztápa, ako keby som tu už nebola tá stará ja, chladná ja. Keď sme sa na Instagrame stretli po prvýkrát, vedela som, že si pre mňa ten pravý. Ty si dôvod, prečo som opäť začal veriť v lásku. Si moje všetko. Si muž, s ktorým chcem stráviť celý život. Ty si dôvod, prečo som v to „navždy“ začala veriť a naozaj verím, že to „navždy“ spolu dosiahneme a zo dňa na deň budeme spolu silnejší. Takže, môj milovaný budúci manžel, dúfam, že sa kvôli tejto dlhej správe nenudíš. Ešte raz, veľmi ťa milujem, si moje všetko a som taká šťastná, že ťa mám, že si súčasťou môjho života, mojou súčasťou. Ďakujem ti za všetko.

Po dopísaní tejto správy mi hlavou prebleslo, ako sa asi tak tvári. Chvíľku po odoslaní správy mi zazvonil telefón. Volal mi, on – muž mojich snov. Plakal. Povedal, že takúto správu nečakal a že práve takéto maličkosti ho utvrdzujú v tom, že si našiel tú pravú ženu pre seba.

Verím, že nám spoločná budúcnosť bude priať.

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »