Tantrický sex: typy nielen pre sólovú masturbáciu, ale aj pre partnerskú hru

Zdieľať článok

Sex nie je len o pocite uspokojenia či dosiahnutí orgazmu, sex je najmä o intímnosti, spoznávaní sa a spojení. Ako však dokonale spoznať každý milimeter nielen svojho, ale aj partnerovho tela? Skúste tantrický sex, ktorý má už dlhé desaťročia moc robiť z obyčajného sexu či masturbácie chvíle, ktoré budete chcieť neustále opakovať. V čom vlastne spočíva tajomstvo úspešnosti tohto radostného okamihu? 

Čo je tantra?

Hoci je tantra často synonymom sexu, v skutočnosti je o spojení – či už so sebou samým, alebo medzi vami a partnerom. Koniec koncov, samotné slovo – odvodené zo starovekého sanskrtu – znamená „pavučina“ alebo „tkať energiu“. V praxi je tantra o osvietení: o prekonaní sexuálnej aj duchovnej roviny zapojením sa do hlboko meditatívneho, spontánneho a intímneho sexu.

Spoznávajte vaše telá

Rovnako ako joga, aj tantra je o fyzickom a duchovnom uvedomení. Keď si osvojíte a praktizujete tantru, naučíte sa byť viac v súlade so svojím telom, s tým, čo mu prináša potešenie a so spôsobom, akým pociťuje potešenie. To vám umožní venovať lepšiu pozornosť želaniam a potrebám vášho tela a uistíte sa tak, že sú splnené. Navyše energie, ktoré počas tantrického sexu vysielate, prúdia do celého tela a môžu zintenzívniť váš orgazmus.

Tantra sa nezameriava len na dosiahnutie vyššieho stavu vedomia mysle a tela. Môže ísť aj o vytvorenie hlbšieho, harmonickejšieho puta s partnerom. Keď praktizujete tantru, vy a váš partner sa naučíte byť fyzicky vedomí a duchovne prítomní a navzájom sa zásobujete energiou, ktorá naďalej dobre rastie aj po skončení sexu. 

Máte záujem o tantru, ale neviete, ako pristúpiť k tejto konverzácii s partnerom? Sofia Sundari, spisovateľka a kouč na posilnenie sexu, navrhuje na svojom blogu nasledujúce tipy:

  • Snažte sa partnera nezahlcovať informáciami. Namiesto toho mu/jej vysvetlite, čo vás na vašom sexuálnom živote baví a ako by ste mohli tento zážitok zlepšiť.
  • Počúvajte. Váš partner vám môže dať nadšené áno alebo tvrdé nie. Alebo môže byť niekde uprostred. Bez ohľadu na jeho/jej reakciu, počúvajte a rešpektujte, čo hovoria.
  • Nechajte učiteľa, aby vás viedol. Ak je váš partner otvorený tantre, vyhľadajte učiteľa, ktorý vás oboch môže viesť, kým sa dozviete viac o praxi.

Pripravte svoju myseľ

Tantra je duchovná prax, čo znamená, že vaša myseľ vstupuje do hry rovnako ako vaše telo. Keď praktizujete tantru, spájate svoje telo, myseľ a dušu. Jasné myslenie a ochota vyjsť zo svojej komfortnej zóny sú dôležité na zjednotenie týchto častí seba samého. Niektorí ľudia tvrdia, že 10 až 15 minút meditácie môže pomôcť pripraviť vašu myseľ na prax tantry, pretože vám to umožní ísť dovnútra a preskúmať svoje myšlienky. 

Dôležitá je tiež príprava miesta

Tantra je holistická prax. Nie je to o sexe alebo orgazme – je to o ceste, ako sa dostať „na vrchol“. Vaše prostredie má priamy vplyv na vaše myslenie a vašu schopnosť relaxovať a užiť si tú cestu.

Ako sa pripraviť na sólo tantru?

Existuje mnoho spôsobov ako môžete implementovať tantrické princípy, keď ste sami. Ale pamätajte, že konečná hra nemusí byť vždy masturbácia – môžete sa k nej dopracovať alebo sa rozhodnúť, že sa týmto smerom nevydáte.

Skvelým spôsobom ako začať sólo tantru je občasná meditácia, masírovanie vlastného tela a koniec-koncov masturbácia.

Ako postupovať v prípade tantry s partnerom?

Predohra

Predohra môže byť čokoľvek, čo chcete – orálne uspokojenie, masáž či spoločné sprchovanie. Ale nech robíte čokoľvek, uistite sa, že ste vy a váš partner plne prítomní. Sadnite si pred svojho partnera. Pozrite sa jeden druhému do očí. Pri dýchaní začnite mierne hýbať telom. Po piatich minútach sa začnite navzájom zmyselne dotýkať, striedavo si masírujte ruky, nohy, krk a iné časti. Po ďalších piatich minútach sa začnite bozkávať – a len bozkávať. Zamerajte sa na každý fyzický vnem, ktorý v danej chvíli cítite.

Sex – môžete ho praktikovať, ale tiež nemusíte

Môžete pristúpiť na sex – alebo nie. Tantra je viac o spojení ako o čomkoľvek inom. Ak sa rozhodnete pre sex, choďte na to pomaly. A nebojte sa byť kreatívni! Skúšajte nové polohy, dotýkajte sa navzájom novými spôsobmi a skúmajte svoje vzájomné túžby. Predovšetkým sa však úplne ponorte do zážitku a nechajte napätie narastať počas jedného zmyslového cvičenia, kým prejdete k ďalšiemu.

Spoločné ležanie alebo maznanie

Ležanie s partnerom vám umožňuje vymieňať si a spájať energie, čím sa živí hlbšie spojenie. Ak to chcete urobiť, zvážte polohu lyžičky. Partner vzadu vyšle energiu (darca), kým partner vpredu ju pohltí (prijímač). Pritúľte sa tesne vedľa seba, so srdcom a žalúdkami zarovnanými. Darca by mal mať ruky ovinuté okolo prijímajúceho a ruku na srdci prijímajúceho. Prijímač by mal položiť ruku na vrch. Chvíľu pokojne ležte, potom začnite harmonizovať svoj dych a nechajte energiu medzi vami voľne prúdiť.

Ak sa o tantra sexe chcete dozvedieť viac, je skutočne množstvo zdrojov, z ktorých môžete načerpať oveľa viac informácií, čo vám môže pomôcť v budúcej realizácií tantra sexu. Sofia Sundari a Layla Martin sú napríklad dve vysoko uznávané učiteľky tantry, ktoré tiež prevádzkujú webové stránky ponúkajúce tipy a techniky na lepšiu tantrickú prax.

Source: https://www.healthline.com/health/healthy-sex/tantric-sex

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »