Vanesa: Každá žena, ktorá má OnlyFans je niečím iná, originálna

Zdieľať článok

Vanesa má 21 rokov a pochádza z Rimavskej Soboty. Momentálne je na materskej dovolenke s ročným synom a popri materskej študuje. Zároveň pôsobí aj na OnlyFans, kde si dokáže slušne privyrobiť, čo jej veľmi pomáha. V rozhovore nám prezradila aké boli jej začiatky na OnlyFans, aké boli jej očakávania, ale aj aké boli najabsurdnejšie požiadavky jej fanúšikov…

 • Ako dlho pôsobíš na OnlyFans? Čo ťa viedlo k registrácii? Aký druh obsahu tvoríš?

OnlyFans nemám veľmi dlho, približne štyri mesiace. Na OnlyFans ma presviedčali ľudia celkom dlho – už dávnejšie mi písali známi, kamaráti, že by som si mohla OnlyFans založiť, ale nebola som plne rozhodnutá. No bola som začiatkom leta na jednom fotení, trochu odvážnejšom, pretože jeden známy je fotograf. Zháňal modelky a presne ja som mu pasovala do portfólia. Oslovil ma, že by chcel so mnou nafotiť nejaké fotky a keď si pozrel môj Instagram, tak videl, že nemám problém sa trochu odhaliť, resp. nemám problém ukázať svoju postavu a ja som do toho s radosťou išla. Bolo to pre mňa niečo iné, než keď som sa ja odfotila doma nahá, pretože na tom fotení som sa fotila už úplne nahá. Bolo to niečo, čo som predtým ešte nezažila. Síce som už predtým robila modeling, ale to bolo väčšinou fotenie pre značky alebo taký klasický modeling, ktorý sa prezentuje všade. Toto bolo niečo iné, presne na ten štýl OnlyFans a Patreon. Nafotili sme zopár fotiek, ktoré neboli veľmi použiteľné na Instagram, alebo ja osobne by som ich tam nedávala. Niekto také fotky dáva aj tam, len s cenzúrou. Bola to napríklad fotka odzadu, kde som mala holý zadok. Vtedy sa mi presne ozvali ľudia s tým, že si mám spraviť OnlyFans a predať tam tieto fotky. Veľmi dlho som nad tým rozmýšľala, ale aj samotný fotograf mi povedal, že ak sa necítim na to, aby som tie fotografie dala na Instagram, tak si mám spraviť OnlyFans a skúsiť to tam. Môj prvotný názor bol, že mi OnlyFans nezarobí a pýtala som sa sama seba, kto by si to kúpil. Následne si pamätám, že ako prvé som zavesila tri fotky, každú za 10 dolárov a kamarát mi napísal, že som dala dosť vysokú sumu a fotky idú bežne po päť dolárov. No ja som sa necítila na to, aby som tú fotku dala za menej a povedala som mu, že keď to nikto nekúpi, tak to proste nikto nekúpi alebo keď si to niekto kúpi raz za mesiac, tak si to kúpi raz za mesiac, ale ja som takú fotku nechcela dať za menej.

A zrazu som bola prekvapená, koľko známych, ale aj nenámych si začalo kupovať môj obsah. A pritom, keď mi kamarát ukazoval, čo dávajú niektoré baby za tri až päť dolárov, tak to bol pre mňa extrém a povedala som si, že v živote takéto niečo nechcem robiť na OnlyFans. Tie moje fotky boli síce nahé, ale neboli v štýle open legs alebo prsia. Boli také jemné, jednoduché. Ako hovorím, dali by sa dať aj na Instagram, ale osobne som sa na to necítila. A keď som to dala na OnlyFans s tým, že si to nikto nekúpi, tak som zrazu bola prekvapená, koľko ľudí si to kúpilo, až som si povedala, že sa do toho pustím naplno a nejakým spôsobom to rozbehnem.

Zatiaľ mám hlavný účet OnlyFans, kde mám odber zadarmo a platí sa za posty, resp. za fotky, ktoré ľudia chcú alebo za content do správy. Obsah, ktorý nájdu ľudia na tomto profile je taký jemný. No následne do súkromných správ posielam obsah, o ktorom som si povedala, že ho nikdy nebudem robiť. Asi mesiac dozadu som si vytvorila aj VIP OnlyFans, kde mám mesačný odber za 25 dolárov. A vytvorila som si ho hlavne preto, ako som už na začiatku spomínala, že sa necítim na to, aby som svoje polonahé, či nahé fotky predávala za tri až päť dolárov. Bežne tam dávam posty za 20, 30, 40 dolárov. Na začiatku to bolo 10 dolárov, no keď sa mi to rozbehlo a začala som s tým pracovať, tak už sú tie sumy rôzne. Ale vždy sa tam nájde človek, ktorý si nemôže dovoliť 30, či 40 dolárový post, preto som vytvorila VIP, kde si dotyčný zaplatí 25 dolárov za mesiac a uvidí ten istý content, ktorý je v  30-40 dolárovom príspevku. No neuvidí tam až toľko fotiek alebo tam neuvidí celý obsah. No tomu dotyčnému to stačí, pretože si môže dovoliť len 25 dolárové členstvo vo VIP, ale nemôže si dovoliť platiť každý deň za fotky na tom druhom účte.

 • Môžeš zhodnotiť svoje začiatky? Čo bolo pre teba v začiatkoch najťažšie?

Moje začiatky – myslela som si, že to bude ťažšie, omnoho ťažšie a môžem svoje začiatky zhodnotiť celkom dobre, priam výborne, pretože to prekonalo moje očakávania. Vôbec som nečakala, že budem mať taký nával ľudí alebo že by toľko ľudí kupovalo môj content. Dokonca kamaráti, známi, ale aj úplne cudzí ľudia mali záujem ma vidieť polonahú, nahú alebo teda vidieť môj obsah. Preto si myslím, že moje začiatky na OnlyFans dopadli veľmi dobre. Vážne som čakala niečo horšie, že tam budem mať troch ľudí, že si z tých troch ľudí len jeden kúpi fotku a aj to len raz za čas. Čakala som, že budem zarábať tak 20 až 30 dolárov mesačne a teraz zarábam omnoho viac. Vôbec neľutujem, že som si OnlyFans založila. Ľutujem iba to, že som si ho nezaložila skôr, keď mi o tom ľudia začali hovoriť.

Najťažšie pre mňa bolo, že som sa bála, čo povedia ľudia, rodina, známi, keď uvidia moje fotky. Bála som sa, že si o mne budú ľudia myslieť, že som k***a, že musím chodiť aj na „osobné stretnutia“. No ja som ľuďom vysvetľovala, že nemusím robiť takéto veci. To, že mám OnlyFans znamená, že som sama sebe pánom a robím na OnlyFans to, čo je v rámci mojich hraníc. Ako hovorím, sú tam ženy, ktoré ponúkajú open legs za päť dolárov, ale ja som na začiatku takéto veci vôbec nerobila. Teraz som prišla k tomu, že dobre, do osobných správ áno, ale nie za päť dolárov. Najťažšie teda bolo, že ma ľudia odsúdili, ale vôbec nevedeli, aký druh obsahu robím.

 • S akými očakávaniami si si zakladala OnlyFans? Líšila sa realita od toho, čo si očakávala?

Ako som spomínala už v predošlých otázkach, ja som nemala od OnlyFans príliš veľké očakávania. A realita sa veľmi nelíši od začiatkov. Ako hovorím, začala som v posledných týždňoch robiť aj content do súkromnej správy. Ale inak sa od začiatku tie posty veľmi nelíšia cenovo, možno sa líšia počtom. Na VIP účte pridávam aj fotky, ktoré sú amatérske, ktoré sú fotené mnou. Na tom druhom účte mám fotky profesionálne, je to viac prepracované a viac som s týmto účtom spokojná. Tento účet aj viac odporúčam ľuďom. Viem, že VIP je VIP, že by ten content mal byť viac exkluzívny, ale ja to mám spravené trochu inak. Ten VIP účet mám hlavne preto, že nie všetci ľudia si mohli dovoliť tie posty. A toto je tá odlišnosť od očakávania. Vôbec som nečakala, že budem mať dva účty a už vôbec nie, že s tým budem do takejto miery spokojná.

A čo sa týka VIP a obsahu, ktorý tam pridávam, ponúkam tam obsah, ktorý bežne predávam aj na hlavnom účte, no tu je to za 25 dolárov. Na VIP je super to, že sa každý deň, prípadne každý druhý deň snažím poslať nejakú free fotku, ktorú bežne predám za 5 až 6 dolárov do správ. Napríklad za také malé sumy nedávam fotky do postov na hlavnom účte. A tým, že sa to zmestí do 25 dolárov, tak to zadarmo pošlem na VIP. Takže ak niekto odoberá môj VIP účet, tak má moju polonahú fotku zadarmo. V poslednej dobe som rozbehla na VIP aj nejaké krátke videá – 9, 19 max. 20 sekundové. Inak videá, ktoré majú viac ako 20 sekúnd dávam na hlavný účet aj za inú sumu. Napríklad ak tam mám video, ktoré má 30-40 sekúnd, tak už ho nepredám za 25 dolárov, pretože tam už robím striptíz alebo tam mám aj nohy. Robím to teda takýmto spôsobom, že to mám rozdelené a vyhovuje mi to. Toto je niečo iné, ako som na začiatku očakávala.

 • Ľutovala si niekedy, že si sa zaregistrovala? Zvažovala si niekedy, že s tým skončíš?

Vôbec neľutujem, že som si založila OnlyFans a zatiaľ som nerozmýšľala nad jeho zrušením a ani to neplánujem. Osobne si myslím, že mi to dosť dobre vynáša. Tým, že som na materskej a že som sama, tak mi to pomáha a môžem si dovoliť veci, ktoré som si predtým dovoliť nemohla.

 • Stretla si sa na OnlyFans s niečím, čo už bolo pre teba cez čiaru. Prípadne s nejakou netradičnou požiadavkou od fanúšikov?

Keď som si založila OnlyFans, nerátala som s tým, že ľudia majú všelijaké chute a túžby. Všetko bolo pre mňa nové. Niekto si povie, že toto som bežne robil aj bez OnlyFans alebo mal som bežne takéto požiadavky na baby, lenže ja som nikdy nemala také skúsenosti s OnlyFans a bolo to pre mňa nové. Zo začiatku, mesiac až dva, bolo pre mňa všetko veľmi netradičné a nevedela som si zvyknúť na niektoré požiadavky. Z začiatku boli pre mňa extrémy, keď si odo mňa ľudia žiadali spodné prádlo, nohavičky, podprsenku, ponožky a prišlo mi to trochu nechutné. Ale o tom to je, predať tam to, čo dokážem predať, čo som ochotná predať, len aby mi to zarobilo. Takže toto bolo zo začiatku na mňa príliš a nevedela som si predstaviť, že by mal niekto záujem o moje spodné prádlo. Ale potom tam prišli aj také veci ako voda, v ktorej sa kúpem, sliny a podobne. A k tomu mám aj doteraz taký postoj, že sa mi nechce predávať takýto obsah, pretože mi je to ešte stále proti srsti. Ale keď som sa rozprávala s ostatnými babami, zistila som, že je to normálna vec, ktorá funguje na OnlyFans a ony sú už na to zvyknuté. No ja aj po tých štyroch, piatich mesiacoch občas nechápem, čo ľudia dokážu vymyslieť a aké majú požiadavky.

Každý deň sa stretávam s niečím iným. Mám už skoro cez 1500 fanúšikov a každý deň mi prichádzajú iné požiadavky. No spomenula som, čo sú pre mňa extrémy, ktoré mi nikdy nenapadli, že by niekto mohol chcieť. Ale ja vždy hovorím, že začiatok je najhorší, keď si hovorím nie, nechcem to, je mi to proti srsti. No potom to raz spravím, zapáči sa mi to a nemám s tým už problém.

 • Vieme o tebe, že máš aj Patreon, môžeš nám tieto dve platformy porovnať? V čom sa líšia, v čom sú si podobné, prípadne v čom ti možno vyhovuje jedna viac ako druhá?

Patreon som si založila ešte skôr ako OnlyFans, ale nikomu som o tom nepovedala, pretože mi trvalo asi mesiac, kým som sa s tým naučila pracovať a dodnes nie som s touto platformou spokojná tak, ako s OnlyFans a ani ju veľmi nevyužívam. Možno som tam mala dvoch, troch odberateľov. Patreon a OnlyFans sa líšia tým, že na OnlyFans je možný buď mesačný odber alebo platba za príspevky a na Patreone máš iba mesačný odber. Minulý mesiac som napísala na Patreone do story, že je posledná šancu si zakúpiť môj Patreon, pretože už od budúceho mesiaca ho ruším. Ďalší rozdiel je, že na OnlyFans, keď si pošleš peniaze, tak ich máš rovno na účte, no na Patreone, pokiaľ nie si z Ameriky alebo z Británie, tak musíš mať vytvorený PayPal. Z Patreonu sa mi každý mesiac presunú peniaze na PayPal a ja si odtiaľ pošlem peniaze na účet.

Čiže mne osobne tisíckrát viac vyhovuje OnlyFans a OnlyFans má aj viac ľudí. Napríklad tam je dobré to, že keď mám na OnlyFans zadarmo profil, teda, že si ľudia neplatia mesačný odber, tak aj tak si so mnou vedia písať, aj tak im viem posielať príspevky, poprípade môžu vidieť nejaké moje fotky, príbehy, ale na Patreone musí odoberať môj profil. Ja tam mám nastavené tri mesačné odbery – basic, to je obyčajný, potom mám something more from me a tretie je VIP. Ale väčšinou si ľudia na Patreone kupujú ten basic, ktorý na mesiac stojí 5 eur. Aj to je ten rozdiel, Patreon má aj eurá a na OnlyFans sú iba doláre. A OnlyFans si berie 20% a ešte je tam aj prepočet na eurá a na Patreone je výhoda, že si berie len 75 centov zo zárobku. Po finančnej stránke sa viac oplatí Patreon, ale hovorím, nikdy by som nevymenila OnlyFans za Patreon, pretože sa mi Patreon nepáči a tento mesiac ho ruším a budem využívať len OnlyFans.

Môj osobný názor na Patreon je, že sa to viac oplatí, keď to využíva fotograf alebo nejaká spoločnosť a OnlyFans sa oplatí skôr modelkám. Ale je to, samozrejme, individuálne, mám plno známych, ktorí radšej využívajú Patreon, pretože im to vyhovuje napríklad kvôli PayPalu.

 • Mala si pred OnlyFans skúsenosti s fotením? Máš okrem OnlyFans aj nejakú inú prácu?

Áno, mala som pred OnlyFans zopár skúseností s fotením alebo teda s modelingom, čiže keď ma po nejakom dlhšom čase, ako som spomínala, zavolal fotograf na fotenie, tak to nebolo pre mňa niečo nové. A momentálne nemám žiadnu inú prácu, som na materskej dovolenke, popri tom ešte študujem, čiže OnlyFans mi dosť pomáha, pretože tým, že som sama a vychovávam sama dieťa aj študujem, tak OnlyFans mi pomáha v živobytí.

 • Ovplyvnilo tvoje pôsobenie na OnlyFans tvoj osobný život?

Myslím si, že OnlyFans mi dosť ovplyvnil život, pretože mi to otvorilo veľa možností a dalo veľa skúseností, ak sa to tak dá nazvať. Spoznala som veľa nových ľudí cez OnlyFans, či už chlapov alebo žien, s ktorými som kamarátka aj mimo OnlyFans. Píšeme si napríklad aj cez Instagram alebo si dokonca voláme.

Alebo, ako som spomínala, robila som modeling aj predtým, lenže potom som na nejaký čas, asi štyri roky, prestala a potom, ako sa mi ozval spomínaný fotograf, tak sa mi zrazu začalo ozývať viac a viac fotografov, čiže som sa vrátila k svojmu hobby. Aj teraz, keď mám OnlyFans, tak sa mi ozývajú fotografi, musím si zaklopať, a veľmi ma to teší, pretože som odvtedy bola na množstve fotení a ešte ma aj veľa fotení čaká. Bolo to teda na niečo dobré, otvorili sa mi dvere, ktoré boli predtým zatvorené. Síce je to teraz trochu iný modeling, pretože predtým som fotila pre značky alebo iba tak pre seba, alebo to bola reklama na džús a podobne, ale teraz je to už trochu na inej úrovni a iný typ fotenia. Ale určite mi to pomohlo.

 • Ako reagovalo tvoje okolie, rodina, priatelia na to, že si sa na OnlyFans zaregistrovala?

Bola som dosť prekvapená ako moje okolie zareagovalo, pretože som očakávala, že ma za to budú ľudia odsudzovať. Našlo sa zopár takých ľudí, ale našťastie to neboli kamaráti, boli to úplne cudzí ľudia, ktorí vôbec nevedia, ako to na OnlyFans chodí, ani nevedia aký content tam pridávam, čiže ja si z takýchto ľudí nič nerobím. Ale inak to zobrali veľmi v pohode, tým spôsobom, že: „Máš pekné telo po pôrode, môžeš byť na seba hrdá, lebo veľa žien po pôrode nemá také telo, tak prečo ho neukázať a prečo si takýmto spôsobom neprivyrobiť. Zároveň máš nápady a máš fotografov.“ Nikto v mojom okolí ani doma, ani moji kamaráti s tým nemali problém, skôr boli prekvapení, že som sa dala na niečo také.

Síce moja mama a otec o tom vedia, ale nevedia presne o čom OnlyFans je. Vedia len to, že sa tam predávajú fotky. Ale ja som dospelá a nemajú mi prečo do toho hovoriť alebo mi niečo rozkázať. Nikto sa na mňa za to nehnevá.

A ešte dodám, že keď som mojim kamarátom a kamarátkam vysvetlila ako to tam chodí, tak mi povedali, že aj oni by si OnlyFans chceli založiť a zopár z nich si aj založilo a boli medzi nimi aj chlapi. Ja som sama povedala, že žien na OnlyFans je veľa, ale mužov málo, respektíve to nie je také rozbehnuté ako u žien, preto si myslím, že chlap by mal väčší úspech ako žena, a tak to aj bolo. Zopár kamarátov, ktorých som na to nahovorila mi povedalo, že sa im tam darí a vedia si pekne zarobiť.

 • Vieš zhodnotiť pozitíva a negatíva pôsobenia na platforme?

Začnem rovno pozitívami. Pre mňa je veľké pozitívum to, že na OnlyFans môžem byť kreatívna, sú to moje nápady, moja tvorba, môžem experimentovať s hocičím, hocikde a s hocikým. Jednoducho môžem byť originálna. Môžem používať rôzne pomôcky, rôzne prostredie, rôznych ľudí. Pre mňa je pozitívum to, že každá žena, ktorá má OnlyFans je niečím iná, originálna, pretože si vymýšľa svoj vlastný content, má vlastných fotografov, ktorí majú zas iné nápady. Raz som takto bola fotiť s jedným fotografom a on mal dobré nápady, napríklad, že budem nahá a budem akože letieť na metle a budem vyzerať ako bosorka. Toto bol taký super nápad a myslím si, že len tak hocikto na OnlyFans takéto niečo nemá. Alebo to boli nejaké videá, kde som sa oblievala salkom a podobne. Takže toto je pre mňa to pozitívum, ja som veľmi kreatívny človek a vkladám to do OnlyFans.

Ako ďalšie pozitívum vidím to, že čas strávený na platforme je flexibilný. Niekto musí ísť do roboty a robí osem hodín, deväť, dvanásť. Ja sedím na gauči, hrám sa s malým a popri tom idem na OnlyFans, som tam napríklad desať minút. Potom, keď malý zaspí, pridám nejaké fotky. Ten čas je taký flexibilný, že ja môžem celý deň sedieť doma a peniaze mi chodia samé. A hlavne, ako som spomínala, tým, že som na materskej, študujem a som sama, tak je to slušný zárobok a chcela by som sa dostať v budúcnosti na takú úroveň, že by mi OnlyFans pomáhal viac ako doteraz. Momentálne je to na takej úrovni, že si tým privyrobím, no v budúcnosti by som sa tým rada živila, lebo ma to baví a verím, že mi to vyjde.

K tým negatívam, stretla som sa na OnlyFans už aj s nepríjemnými ľuďmi alebo zákazníkmi, ktorí mali rôzne požiadavky, rôzne chute. Ja som človek, ktorý keď vie, tak to splní a spraví a keď si za to človek zaplatí, tak idem do toho, ale našli sa tam aj takí ľudia, ktorí ma nútili do takých vecí, ktoré boli cez čiaru a povedala som, že nie, nechcem a oni boli takí neodbytní, takí odporní, až ma to prinútilo rozmýšľať nad tým, že s tým seknem. A dokonca mi raz jeden chalan písal nepekné veci aj na Instagram a to už bolo obťažujúce.

 • O OnlyFans sa často hovorí ako o revolúcii v sexuálnom priemysle. Čo si o tom myslíš?

Súhlasím s tým a myslím si to tiež. Keď sa spomenie OnlyFans, každý si predstaví, že je to tá sexrevolúcia, že sú tam väčšinou nahé ženské telá alebo mužské telá, že je tam nejaký sex content alebo, že sa tam posielajú nejaké nahé fotky, videá. Ale viem, že OnlyFans, ale aj Patreon slúžia na to, aby tam človek mohol predať nejaký obsah a nemusí to byť za každú cenu niečo nahé. Napríklad na Patreone to nie je až také rozbehnuté, nahý obsah alebo sex content. Ja som na Patreone dokonca mala zopárkrát aj problém, že som tam pridávala také fotky ako na OnlyFans a zablokovali mi účet. Ale na OnlyFans to až také prísne nie je, aj keď istú dobu kolovala správa, že zakážu takúto tvorbu, ale následne sa nič neudialo a povoľujú to, čo aj predtým. No OnlyFans aj Patreon majú aj rôzni youtuberi, kuchári, fitness tréneri, trénerky, čo som dosť prekvapená, pretože pokiaľ som OnlyFans nemala, tak som mala v hlave myšlienku, že to funguje len na základe nahého obsahu, sexobsahu alebo kvôli sextextingu. Ale keď som si prečítala niečo viac, tak som bola milo prekvapená, že to vôbec neslúži iba na to.

source: http://onlyfans.com/vanivanky

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »