Benefity ranného sexu

Zdieľať článok

Ranný sex je ako šálka kávy – dokáže vás nakopnúť a motivovať do nového dňa. Dokáže tiež zmierniť stres, zvýšiť hladinu energie a zlepšiť náladu. Výhod ranného sexu je nespočetne veľa.

Telo je na sex pripravené

Akokoľvek zvláštne to znie, je to pravda. Ráno je ideálny čas na sex najmä preto, že hladiny estrogénu a testosterónu sú v tomto čase na vrchole. Znamená to, že si vďaka tomu užijete svoj ranný sex na maximum.

Väčšia výdrž

Pri hormónoch ešte ostaneme, pretože výška testosterónu dokáže urobiť z nudného sexu nezabudnuteľný. Vysoká hladina testosterónu zvýši libido vášho partnera a zlepší sexuálne funkcie, preukázala štúdia. Výška hladiny testosterónu tiež dokáže ovplyvniť silu erekcie.

Oxytocín, ako „hormón maznania“

Tento hormón telo produkuje pri sexe a má za následok zbližovanie s vaším partnerom. Oxytocín je chemická látka v mozgu, ktorá riadi pocity lásky a prepojenia. Keď sa uvoľní počas sexu, budete sa cítiť viac spojení so svojím partnerom.

Sex namiesto cvičenia

Je samozrejmosťou, že ranný sex nemusí byť ekvivalentom hodinového behu na bežiacom páse, ale stále je to príjemnejšia verzia cvičenia. Sex spáli približne päť kalórií za minútu. Je možné prirovnať to k prechádzke. Nie je ranný sex lepšou alternatívou?

Mladší výzor

Ranný sex môže byť vaším vlastným kľúčom k mladosti. BBC News uviedla, že ranný sex uskutočnený aspoň trikrát týždenne môže spôsobiť, že budete vyzerať o niekoľko rokov mladšie ako ľudia, ktorí majú sexu menej.

Mnoho ľudí aj napriek spomínaným benefitom nezažíva ranný sex a my poznáme dôvod. Medzi najčastejšie príčiny patrí nedostatok času. Nestíhate? Skúste vstať o 20 minút skôr a spríjemnite si zvyšok dňa touto jednoduchou aktivitou. Zabudnite však na obyčajné, nudné a monotónne polohy.

Toto sú najlepšie polohy pre ranný sex:

Tip na záver: Ranný sex má okrem tých, ktoré sme spomenuli v článku, ešte oveľa viac benefitov. Udržiavajte sa preto fit a myslite na svoje zdravie.

source: https://www.healthline.com/health/healthy-sex/morning-sex

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »