Zdieľať článok

Ľudia v dnešnej dobe rozlišujú viacero druhov fetišov alebo aj rôznych úchyliek. Určite vás neprekvapí, že sa za fetiš považuje aj to, ak sa niekomu páčia ľudské chodidlá. Tento fetiš sa odborne nazýva foot fetish. Aká je charakteristika tohto fetišu a čím sa vyznačuje sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Foot fetish je sexuálna príťažlivosť nôh, čo v praxi znamená, že chodidlá, členky či dokonca prsty na nohách dokážu človeka do veľkej miery vzrušiť. Niektorým ľuďom stačí pohľad na obyčajné bosé nohy, iným vyhovuje, keď sú nechty nalakované alebo nejak inak ozdobené. Výnimkou nie je, ani keď ľudí priťahuje ošetrovanie chodidiel, ako napríklad masáž, ale aj netradičné olizovanie prstov, či celých chodidiel.

Aj keď sa o foot fetiši hovorí málo, je jeden z najrozšírenejších v populácii. Jedna štúdia zistila, že takmer polovica opýtaných ľudí uviedla, že trpia týmto druhom fetišu.

Otázka, ktorú si určite mnohí z vás kladú, je prečo sa ľuďom páčia nohy a následne tak podľahnú foot fetišu?

Odpoveď je jednoduchá. Predstavte si obchod s oblečením, v ktorom je nespočetne veľa druhov rôznych odevov. Každému sa páči niečo iné a tak je to aj pri sexuálnych preferenciách.

Každého človeka priťahujú – alebo dokonca odpudzujú – veci, ktoré ostatní môžu považovať za všedné.

Nie je teda jasné, čo je na nohách príťažlivé, ale bolo ponúknutých niekoľko teórií, ktoré vysvetľujú, prečo niektorých ľudí vyrušuje hra s nohami a chodidlami.

Poznáme tri aspekty, ktoré môžu ovplyvňovať pohľad človeka na nohy:

biologický, ktorý hovorí o tom, že naše nohy sa končia nervovými zakončeniami, ktoré vyvolávajú intenzívnejšie pocity pri šteklení alebo masírovaní a tým môže dôjsť k vzrušeniu; aspekt ponižovania, ktorý zistil, že najrozsiahlejším prvkom foot fetišu je práve ponižovanie druhej osoby a je to tak vnímané najmä kvôli tomu, že nohy sú umiestnené, ako najnižšia časť ľudského tela a niektorých ľudí vzrušuje predstava cítiť sa nižšie, až prízemnejšie než ostatní, a nakoniec aspekt nadvlády, ktorý sa najmä vo vzťahoch vyznačuje tým, že partner, ktorý má foot fetiš od vás bude chcieť, aby ste sa k nemu správali, ako k ľudskej opierke a dokážu nájsť uspokojenie v tom, keď nad nimi máte moc vládnuť.

Toto sú základné informácie foot fetiši. Ak vás však tento fetiš zaujal a chceli by ste sa o ňom dozvedieť viac, nebojte sa preskúmať online skupiny alebo diskusné fóra, na ktorých nájdete množstvo ľudí, ktorým sa páčia rovnaké veci, ako vám. Krokom vedľa nebudú ani rôzne stránky s porno obsahom, kde môžete vidieť, ako vyzerá foot fetiš v praxi.

source: https://www.healthline.com/health/foot-fetish

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »