Mužský bod G: ako ho nájsť?

Zdieľať článok

Myslíte si, že poznáte mužské telo dostatočne dobre? Zrejme vás sklamem. Je viac než možné, že ste netušili, že aj chlapi majú svoj bod G – rovnako ako ženy. V tomto prípade je však o niečo ťažšie ho nájsť. My však poznáme niekoľko tipov, ako nájsť bod G vášho partnera a dopriať mu tak najlepší sexuálny zážitok, aký kedy mal.

Čo je bod G?

Bod G je v sexuálnej literatúre, ale aj v bežných konverzáciách opisovaný veľmi často. Väčšina ľudí však nemá tušenie, čo toto označenie znamená. V prípade žien, u ktorých je toto označenie používané najčastejšie, ide o oblasť nachádzajúcu sa vo vnútri vagíny, nazývanú Grafenbergov bod, známy viac ako bod G. Nachádza sa v hornej časti vaginálneho otvoru. Bod G je sexuálne citlivý, počas vzrušenia mierne napučí a môže pôsobiť ako vyvýšený alebo hrboľatý.

Mužský bod G

V prípade mužov to na prvý pohľad neznie tak lákavo. Odrádza ich totiž predstava, že by sa mal niekto dotýkať ich prostaty – žľazy veľkosti vlašského orecha medzi močovým mechúrom a penisom.

Odborníci tvrdia, že stimulácia prostaty môže byť nesmierne príjemná a preto je označovaná, ako mužský bod G. „Mužský bod G“ je prostata a nachádza sa asi 5 centimetrov v konečníku smerom k bruchu,“ vysvetľuje Susan Milstein. Je to preto, že prostata obsahuje veľa nervových zakončení, takmer toľko, koľko majú ženy v klitorise. Podľa jej slov to môže mužom otvoriť úplne novú cestu sexuálnych zážitkov, ak sú ochotní to vyskúšať.

Ak ste tomuto bodu prikývli a plánujete to vyskúšať na vlastnej koži, je dobré držať sa nasledujúcich rád.

Buďte pripravení

Ak skúšate masáž prostaty sami, uistite sa, že máte čisté ruky a ostrihané nechty. To isté platí aj v prípade vášho partnera. Najdôležitejším krokom je používať lubrikant. Odporúča sa použiť aplikátor podobný injekčnej striekačke nazývaný „lube shooter“, ak je vám nepríjemné aplikovať lubrikant prstami.

Nebojte sa výkalov

Primárnym účelom konečníka je vylučovanie stolice, čo je úplne normálne. V prvom rade je dobré ujasniť si, že stolica síce vychádza von análnym otvorom, ale nesídli tam. V praxi to znamená, že je viac než pravdepodobné, že na stolicu nenatrafíte. Ak sa však chcete cítiť o čosi lepšie, doprajte si pred týmito aktivitami rýchlu sprchu.

Vyskúšajte prístroj na masírovanie a stimulovanie prostaty

Pred objavovaním masážnych prístrojov na prostatu možno budete chcieť začať s análnym kolíkom, aby ste si zvykli, aký pocit to prináša. Keď používate hračku, je potrebné použiť lubrikanty na vodnej báze, inak môžete hračku nenávratne poškodiť alebo zničiť.

Nechajte partnera, aby vám pomohol

Ak nie ste flexibilný, je trochu nepríjemné stimulovať sa sám. V žiadnom prípade to nie je nemožné, ale môže byť ťažké uvoľniť sa. V tom prípade je dobré, ak vám partner/ka pomôže. Tiež sa bude cítiť oveľa lepšie! Keď za vás robí prácu niekto iný, môžete sa sústrediť na svoje dýchanie, pocity a všetko ostatné, čo sa deje s vaším telom.

Aký je váš pohľad na túto sexuálnu aktivitu? Vyskúšali by ste ju spolu so svojím partnerom?

source: https://www.menshealth.com/sex-women/a19541010/how-to-find-the-male-g-spot/

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »