Domini: Som umelec, ktorý namiesto plátna využíva svoje telo, aby sa vyjadril

Zdieľať článok

Dominika je z Prahy a venuje sa modelingu už viac ako desať rokov. Jej vášňou je cestovanie a vďaka cestovaniu má priateľov po celom svete. Aj kvôli tomu, akú má prácu a kvôli tomu, že rada cestuje, pandémia výrazne ovplyvnila jej život. V rozhovore nám prezradila čo sa v jej živote kvôli pandémii zmenilo, ale rozprávali sme sa s ňou aj o tom, ako sa dostala k modelingu a čo je na jej práci najťažšie, aké sú jej najväčšie životné úspechy a aké je jej životné motto…

 • Ahoj Dominika, môžeš sa nám na začiatok v skratke predstaviť…

Ahoj, som Domini a pôvodne som z Prahy, ale vďaka modelingu cestujem po veľkých mestách, preto som sa rozhodla presťahovať na dedinu, kde sa môžem venovať svojim ďalším koníčkom, a to záhradníčeniu a zvieratám.

 • Vieme o tebe, že robíš modeling. Môžeš nám povedať ako si sa k foteniu dostala, kedy si s tým začala?

K modelingu som sa dostala už pred viac ako desiatimi rokmi, a to cez moju kamarátku, ktorá ma priviedla do agentúry.

 • Čo je najťažšie, s čím sa vo svojej práci stretávaš?

Keďže som freelancer, tak najťažšie je asi skĺbiť všetko dokopy – byť si vlastným manažérom, robím si sama marketing, mám na starosti logistiku, všetku komunikáciu a v neposlednom rade sa ešte venujem sociálnym médiám, ktoré sú pre prácu modelky dôležité a zaberajú mnoho času, a do toho ešte nájsť čas na súkromný život.

 • Čo sa týka tvojej kariéry modelky, máš nejaké najobľúbenejšie fotenie, ktorého si sa zúčastnila?

Nemôžem povedať, ktoré fotenie bolo naj, pretože mám mnoho krásnych zážitkov a fotiek. Ale jedno z mojich najzaujímavejších bolo natáčanie videoklipu pre hudobnú skupinu Lordi a tiež fotenie pre magazín na Bali.

 • Ovplyvnil ťa nejakým spôsobom príchod pandémie? Či už v osobnom alebo pracovnom živote. Ak áno, ako? Čo sa konkrétne zmenilo?

Pandémia ma ovplyvnila v tom, že som nemohla cestovať. Mnoho krajín je ešte dnes uzavretých a nie je možné sa tam dostať, či už za prácou alebo súkromne. To ma určite veľmi ovplyvnilo a uvedomila som si, aké je cestovanie pre mňa dôležité. Niesla som to ťažko a mala som aj depresie, ale vždy sa snažím zo všetkého zlého vyťažiť to dobré a naučila som sa robiť svoj vlastný obsah. Začala som viac spolupracovať z domu s rôznymi značkami od spodného prádla, topánok až po doplnky stravy. Viac som zapracovala na svojej vlastnej tvorbe a zistila som, že ma to niekedy baví aj o niečo viac, robiť fotky po svojom, podľa vlastnej kreativity.

 • Vieme, že máš účet na OnlyFans aj Patreone. Ako dlho pôsobíš na týchto platformách a čo ťa viedlo k tomu si ich založiť?

Áno, mám Patreon aj OnlyFans. Patreon mám už asi tretí rok a OnlyFans som si založila minulý rok v marci, keď začala pandémia. Chcela som rozšíriť svoje pôsobenie a tiež niektorí odberatelia preferujú jednu platformu viac než tú druhú, tak som sa chcela dostať do povedomia väčšieho počtu ľudí.

 • Aký druh obsahu fotíš a prezentuješ na týchto platformách? Sú nejaké hranice, ktoré máš striktne dané a vieš, že ich neprekročíš? Zmenili sa nejakým spôsobom tieto hranice od čias, keď si začala fotiť?

Viac-menej fotím stále to isté už od začiatku. Maximálne nahú postavu. Nepáčilo by sa mi, keby ma niekto videl príliš intímne. Mám rada hravý a zmyselný obsah, ale nie explicitný. Som exhibicionista a rada sa ukazujem, som spokojná so svojím telom a nebojím sa ho ukázať.

 • Čo sa týka tvojho priateľa, rodiny, priateľov, známych… Aká bola ich reakcia na to, čo robíš? Na to, ako sa prezentuješ?

Vždy hovorím na rovinu, takže som nikdy netajila čím sa živím a moje najbližšie okolie a rodina ma berie ako umelca, ktorý namiesto plátna používa svoje telo, aby sa vyjadril. Mám šťastie a všetci ma v tom vždy podporovali. Samozrejme, že sa našli aj ľudia, ktorí ma odsudzovali, ale už som sa naučila nikomu nič nevysvetľovať, pretože si takíto ľudia aj tak budú myslieť len to najhoršie a je to plytvanie dychom, obhajovať sa. Ja aj moja rodina vieme, že to, čo robím, nie je zlé a to je pre mňa najdôležitejšie. 

 • Môžeš nám povedať čo si vo všeobecnosti myslíš o OnlyFans? Ako platformu vnímaš? Aké najväčšie pozitíva a negatíva v nej vidíš?

OnlyFans vnímam ako veľmi dobrú vec pre umelcov, ktorí sa chcú prezentovať a z nejakého dôvodu si nechcú alebo nevedia robiť svoje platené stránky. Vnímam to tak, že sme súčasťou veľkej komunity kreatívnych ľudí a to ma baví. Na druhú stranu dostal OnlyFans, bohužiaľ, stigmu porna, takže každý si hneď predstaví pornografiu, keď zistí, že mám OnlyFans. Všeobecne nič proti pornu nemám, aj sa rada niekedy pozriem, ale nechcem samú seba takto prezentovať, a tým pádom ani s ním byť spájaná.

 • Keďže využívaš Patreon aj OnlyFans, mohla by si nám tieto dve platformy porovnať, v čom sú rozdielne a v čom podobné?

Patreon som objavila ako prvý, ale nie som úplne technický typ a príde mi o niečo zložitejší. Na fotky je super, ale na videá a pod. mi to príde zbytočne zložité. Na druhú stranu je viac umelecký. OnlyFans je na používanie jednoduchší a pre mňa je to platforma, kde môžem dávať videá z môjho života a byť viac real.

 • Máš nejaké životné motto?

„Yesterday is history, tomorrow is mistery and today is a gift.“ „Nerob iným to, čo nechceš, aby robili oni tebe.“ To sú také dve mottá, ktorými sa snažím riadiť.

 • Čo považuješ za svoj najväčší úspech v doterajšom živote?

Za svoj najväčší úspech považujem asi to, že som videla polovicu sveta a vďaka skúsenostiam som sa stala samostatným silným človekom, ktorý si dokáže poradiť v rôznych situáciách. Aj to, že vďaka peniazom, ktoré som zarobila, som bola schopná pomôcť zvieratám a zlepšiť život mojej rodine, zariadiť si vlastný dom snov a zázemie.

 • Vieme aj to, že rada cestuješ. Aké je najobľúbenejšie miesto, ktoré si navštívila? Je miesto, ktoré túžiš navštíviť, ale ešte si tam nebola? Vieš si predstaviť, že by si sa presťahovala do inej krajiny? Ak áno, do akej?

Áno, cestovanie je vášeň a je návykové, takže keď dlho nikam nejdem, mám absťák. Vďaka rokom cestovania som spoznala priateľov po celom svete a tých sa snažím pravidelne navštevovať. Najradšej mám asi miesto v Byron Bay v Austrálii, kde sa snažím každý rok tráviť niekoľko týždňov. Uchvátila ma Amerika od východného po západné pobrežie, aká je rozmanitá a ľudia sú tam priateľskí. Hawaii svojou prehistorickou prírodou, teplý Indický oceán na Maldivských ostrovoch či pralesy na Bali. V Európe mám najradšej grécke ostrovy. A najobľúbenejšie miesto je Paríž. Takto by som mohla menovať ešte dlho. Zatiaľ som nebola v arabských štátoch, ktoré by som rada navštívila. Vďaka tomu, že som toho toľko precestovala, som si skoro istá, že by som asi inde žiť nechcela. Nech je to ako chce, tak život v Českej republike je ľahký a pomerne lacný. Takže pokiaľ bude možnosť cestovať, a dúfam, že to bude čoskoro tak ako predtým, že budeme môcť ísť kdekoľvek a kedykoľvek, tak budem spokojná s tým, že aj keď odídem na niekoľko týždňov/mesiacov, mám sa vždy kam s radosťou vracať.

 • Máš nejaké vízie do budúcna? V súkromnom či pracovnom živote.

Nemám úplne predstavu o budúcnosti. Zatiaľ beriem šance tak ako prichádzajú, pretože plány väčšinou tak úplne nevychádzajú. Ale mám rozrobené nejaké veci, ktorým by som sa v budúcnosti mala venovať. Zatiaľ ich ale nechcem hovoriť nahlas.

source: https://onlyfans.com/dddomini

Páčil sa vám článok?

Viac článkov

Translate »